Naised, suhte alustamine on teie käes ja teie annate loa!

Segaste õpetussõnade ja kehva eeskuju tulemusena on kujunenud nii, et inimesed on vastassooga suhtlemises äärmiselt arglikud ja passiivsed. Praegusel ajal on palju üksikuid inimesi, nii mehi kui ka naisi, kuigi tundub, et üksikuid naisi on rohkem. Viimaste aastasadade religioossete arusaamade teene on see, et naine on pandud passiivsesse seisu nagu uinuv kaunitar. Aktiivset naist peetakse räpaseks või ohtlikuks. On isegi mindud nii kaugele, et sellist naist peetakse mehelikuks. Kindlasti on olnud hirmutamise arsenal lai, sest tüdrukud ongi maast madalast ära õppinud, kuidas nende arvamus ei loe ja et ei tohi välja näidata, kui keegi sulle meeldib. Ometi pole naine olnud kunagi vabam kui praegu. Naine tohib teha mehega võrdseid asju, tõsta samu raskusi, olla ettevõtja, luua rikkust, otsustada samal tasemel, ta on võidelnud endale võrdse positsiooni kõiges, välja arvatud oma intiimelus ja suhetes. Selles vallas tõmbub enamus naisi varjusurma nagu väljalülitatud robotid.

Partneriga tutvumine

Millegipärast on just lähisuhe see, kus naine on äkki abitu ja ei tea, mida teha ja mida ta tahab. Maailmakuulus suhteterapeut, naiste nõustaja Matthew Hussey räägib naiste passiivsusest väga veenvalt. Ta ütleb, et teised naised ei ole teile tegelikult üldse mingi konkurents, sest nad ei tee mitte midagi, absoluutselt mitte midagi. Kui te teete juba kasvõi natukene, näiteks vaatate mehele otsa või räägite, või isegi ainult mõtlete sellest, et midagi teha, siis olete juba konkurentsis enamiku naisi võitnud, sest olete teinud vähemalt midagigi.

Niisiis, naised, suhte alustamine on teie käes ja teie annate loa. Mees tajub, kui talle on luba antud. Kui oled atraktiivne naine, siis võid saada paljude meeste tähelepanu, aga see ei kohusta sind millekski. Sina otsustad, kellega suhet alustad: kas kellegagi nende hulgast, kes sulle meeldivad; kellegagi, kes pole veel sind märganud; aga võibolla ootad hoopis kedagi, keda sa veel ei tunne. Ning kindlasti peaksid alustama suhteid vaid nendega, kes sulle tõesti huvitavad tunduvad.

Mida see loa andmine tähendab? See tähendab seda, et keskendud sellele, mis on sinu meelest huvitav ja atraktiivne. Kui soovid mehe-naise suhet, siis keskendud sellele, mis võtab jalad nõrgaks, mis lõhnab õigesti, maitseb õigesti. Iga su keharakk teab, millist meest sa tegelikult tahad. Kas sa julged seda endale lubada? Kas sa oled seda väärt? Mis siis, kui… Siit tulevad need miljon takistust, komistuskivi ja halba kogemust, mis ütlevad, et sa ei saa, ei oska, ei vääri.

Tõenäoliselt kahtled sa ka oma ilus. Mehed aga ei otsi kõige ilusamat naist, nad otsivad jumalannat, kes lubaks neil tunda ennast jumalana. Ning naised ei otsi kõige tugevamat ega kõige rikkamat meest, nad tahavad, et neil oleks kerge ja hea olla. Kui naine võimaldab mehel olla jumal, on ta leidnud jumalanna endas. Kui see kõik vaid nii lihtne oleks!

On ju teada, et suhte alustamine on raske ja vigu ei tohi teha. Paljud naised kannavad kaasas laastavat arusaama, et mehed on nõmedad, nad ei vääri usaldust ja häid mehi polegi olemas. Tegelikult on mehed väga targad, tundlikud ja suured pühendujad. Paljud inimesed ei tunne ennast elavana, kui nende suhetes ei ole draamat ja võitlust, nii on nende meelest põnevam. Ka see on lubatud ja vägev mäng. Mina arvan, et just vanad kogenud hinged satuvad neisse kõige raskematesse suhtekombinatsioonidesse, et uurida elu ja areneda. Just neil on julgust ja tarkust vaadata elu kõige keerulisemate nurkade alt ja lähisuhted pakuvad selleks lõpmatult võimalusi.

Naised on meistrid edastama segaseid signaale. Ühe käega tõmbavad lähemale, teisega lükkavad eemale. Nii tehakse ka pikaajalistes suhetes. Suudame kõik ette kujutada, kui segadusttekitav see mehele on – tegelikult ajab see segadusse kõiki. Millegipärast on selline käitumismuster välja kujunenud just naistel.

Me ei vaja meest ega naist selleks, et olla õnnelik. Me vajame partnerit, et nautida, jagada elu. Kui me endale seda tunnistame, läheb mäng lõbusamaks ja potentsiaalsete partnerite valik laieneb plahvatuslikult. Siis ilmuvad äkki välja ilusad mehed ja naised, kelle olemasolust meil enne aimugi polnud. Ja nad märkavad meid! Mis juhtus?! Juhtus see, et olime andnud endale loa märgata, et vastassugu on atraktiivne, põnev ja armastusväärne. Selleks, et tõmmata ligi seda, mida me tahame, on meil vaja resoneeruda selle energiaga, mida me tahame enda juurde saada. Mossitades tõmbame ligi veel rohkem mossitamist.

On pidusid, kus mehed ja naised seisavad eraldi gruppides ja omavahel ei suhelda. Kõik tammuvad paigal ja ootavad imet. Ime oleks see, kui maailma kõige ilusam mees või naine astuks juurde ja hakkaks avatult suhtlema ja näitaks samal ajal välja sümpaatiat ja meeldimist. Ise me seda ei ole nõus tegema. Kõige suurem põhjus, miks me seda ei tee, on meie ebakindlus. Ebakindlus on vastassoole kõige ebaatraktiivsem joon, mida me üldse saaksime välja näidata. Seda küll proovitakse varjata, aga muidugi pole see võimalik. Asjad lähevad eriti segaseks, kui inimene matab oma ebakindluse paljude maskide alla, nii et tal endal ka pole mingitki arusaama, kes ta on ja mida ta tahab. Me oleme kõige atraktiivsemad, kui me oleme enesekindlad. Enesekindel inimene teab, mida ta tahab, või teab vähemalt midagi sellest, mida ta tahab. Ei piisa sellest, kui teadvustame, mida me ei taha, see on alles tibatilluke osa teest selle juurde, mida me tahame. On vaja hakata ütlema, mida me tahame, isegi kui see tundub algul abstraktne või naiivne.

Mina soovitan inimestel alustada kasvõi näiteks sellest, et nad sooviks, et nende elu on kerge, lihtne, lõbus ja õnnelik. Loomulikult tekib kohe tohutu vastuseis ja miljon põhjendust, miks nii ei saa, sest kõike ei saa ja milleks olla nii abstraktne, niikuinii pole võimalik jne. Aga jäägem selle esmapilgul naiivse soovi juurde ja vaadakem, mis edasi saab.

Muidugi, kui me sellesse ei usu, siis on võimalik see protsess seisata, aga proovime natukese aja pärast uuesti, kui järjekordselt on peaga vastu seina joostud. Äkki proovime seekord teisti: lihtsameelselt ja kerge meelega. Soovigem kordki seda, mida me tegelikult tahame.

Inimesed, eriti just raskes seisus naised on täiesti veendunud, et teistsuguseid partnereid polegi olemas, kui need, kes nende ellu varem on sattunud. Nad ei julge lootagi, sest kardetakse, et uus tuleb veel hullem. Kas pole vaprus kannatada edasi ja samal ajal mitte kuulata neid, kes on sellest seinast oma ukse juba lahti teinud? Tegelikult valib naine mehe, kellega ta on nõus oma kalleid geene jagama. On tähtsusetu, kes teeb esimese sammu, kui naine on oma meeles loa andnud. Naine tunneb endale meelepärase mehe ära sekundi murdosa jooksul. Vallaline naine teeb selle protsessi iga kord läbi, kui ta siseneb ruumi, kus on mehi, ta valib nende hulgast sobivaima.

Allikas: Suhteterapeut selgitab: millest tekivad suhteprobleemid?

Suhteterapeut annab nõu: paarisuhte ABC

Neli levinud suhtehävitajat ja nõuanded, mida nendega peale hakata

Rääkimise kunst: kuidas tülitseda kooselus nii, et pinged maanduks ja suhe säiliks?

Jälgi mehe tegusid | 11 viisi, kuidas mehed oma armastust näitavad

Seotud