Nahahooldused, mis leevendavad vananemise märke

Ehkki kõik ei vaja professionaalseid nahahooldusi, toovad need kasu, kui sul esineb juba seedevananemise märke või tahad sa naha vananemist märkimisväärselt tagasi pöörata. Nigma Talib soovitab oma raamatus „Anti-Ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani“ järgmisi hooldusi.

Meditsiiniline mikro-nõelravi

Väike rull, millel on tillukesed nõelad, rullib õrnalt üle näo. See põhjustab naha pinnal väikesi kontrollitud kahjustusi ning vallandab põletikuprotsessi, mille tulemusena hakkavad fibroblastid suurel määral kollageeni tootma. See on suurepärane viis peente kortsude, venitusarmide, pigmentatsiooni ja aknearmide raviks. Sind võib üllatada, et ma soovitan midagi niisugust, mis põhjustab põletikku – ma olen ise ka imestunud –, aga pärast meditsiinilist nõelravi võib su nahk toota kuni 400 protsenti rohkem kollageeni. See on hea näide, kuidas kontrollitud põletik võib organismi aidata. Ent sa ei tohiks alustada meditsiinilist mikro-nõelravi, kui sa pole lõpetanud soolestiku tasakaalustamise PPK-plaani ja järginud kõiki põletikuvastaseid soovitusi. See kindlustab, et su põletikuvastane süsteem toimib tõhusalt ja suudab lõpetada põletiku, mida see menetlus põhjustab.

Mikro-nõelravi võib kasutada näol, kätel ja dekolteepiirkonnas, aga ma arvan, et parimaid tulemusi saavutatakse näol. Ma soovitan kuut protseduuri kuuel järjestikusel nädalal. Sellel on oma varjuküljed – su nahk on pärast ravi punane ja järgmistel päevadel on sul mõned punased triibud seal, kus nõelad on nahka haavanud, aga need paranevad kahe nädalaga. Nahk on pärast nõelravi päikese suhtes palju tundlikum, niisiis pead kindlasti kasutama SPF 50 kaitset.

Sa võid osta naharollereid internetist, et neid kodus kasutada, ja neil on sama efekt – ehkki piiratud. Et saada tegelikku tulemust, mis tähendab kollageeni tootmist, on sul vaja umbes 1,5 mm pikkusi nõelu, aga need on liiga pikad, et saaksid neid turvaliselt nahal kasutada, ning nendega peaks tegelema vaid professionaal. Kui tahad proovida seda ise, siis võta rollerid, mille nõelad on 0,3 mm pikkused või lühemad, ja kasuta neid õhtuti mõnel korral nädalas.

LED-hooldus

Need said alguse NASA astronautidega tehtud uuringutest. NASA oli alustanud LED-lampide kasutamist, et aidata taimedel kosmoses kasvada, ja seejärel mõeldi, kas see võib kaasa aidata ka astronautide rakkude uuenemisele (et säilitada luude ja lihaste massi ning edendada haavade kiiremat paranemist). Uuringud näitasid, et LED-valgus tõstis ka naha kollageeni- ja elastiinitaset. Pärast seda, kui see sai üldteatavaks, hakkas ilutööstus selle tehnoloogiaga tegelema. Me saame kasutada kaht valgust – punane LED-valgus toimib põletikuvastaselt ja kortsude silujana ning sinine valgus tapab baktereid, mis põhjustavad aknet. Samuti mõjutab see rasutoodangut, sulgedes suuri poore ja vähendades naha rasvasisaldust.

LED-hooldus on valutu, torud lihtsalt pannakse nahale ja valgus läbib nahka nagu UV päikesevalguses – aga sellel on palju positiivsem mõju. Geelid koos vitamiinide ja taimedega pannakse nahale ning need aitavad valgusel läbi tungida. Iluhoolduses on see näide sümbioosist, kui valgus aitab ka geelidel sügavamale jõuda. Sa näed tulemusi kohe pärast LED-hooldust, aga tavaliselt soovitan ma viit kuni kuut järjestikust menetlust.

Hüperbaarne hapnikuravi

Selles kasutatakse hapnikku, et lokaalsed hooldused paremini näonahka imenduksid. See arendati algselt selleks, et viia vähiravimeid sügavamale nahka, aga nagu NASA puhul, võttis selle tehnoloogia üle ilutööstus, et nahahooldus oleks tõhusam. Mina kasutan seda selleks, et viia antioksüdantide segu, taimetüvirakke, kasvutegureid ja hüaluroonhapet sügavamale pärisnahka, kus need saavad optimaalselt toimida. Eriti meeldib mulle see, et tulemused tulevad kohe. Ma võin menetleda üht näopoolt ja erinevust on kohe näha. Et saada pikaajalisi tulemusi, peaksid sa alguses tegema umbes kümme protseduuri ja seejärel iga paari kuu tagant uuesti.

Raadiosagedus

See on kõige parem menetlus naha pinguldamiseks ja tõstmiseks. See soojendab nahka väga sügaval tasandil ja põhjustab kollageeni kokkutõmbumise, mis pinguldab ja tõstab nahka. Samuti aitab see kaasa kollageeni tootmisele ja suurendab hapniku ja toitainete kättesaadavust rakkudele, nii et nahk näeb võrratu välja. Jällegi vajad sa ravikuuri. Ma soovitan kuus seanssi kuue nädala vältel – seejärel võid ülejäänud aasta jooksul lasta seda teha korra kuus. 12 kuu pärast tuleks menetlust korrata.

Mikrodermabrasioon ja koorimine

Kõik, mis aitab kaasa põhjalikule pöördele rakkudes, paneb naha välja nägema värskema, noorema ja elusamana ning koorimised ja mikrodermabrasioon teevad seda suurepäraselt. Need ahendavad ka poore, mis sageli vanusega suurenevad, ning eemaldavad musti täppe. Need takistavad pigmentatsiooni, tasakaalustavad ebaühtlast nahatooni ja parandavad naha paksust, ergutades kollageeni tootmist. Iga menetlus toimib pisut erinevalt, et neid võrratuid tulemusi saavutada. Mikrodermabrasioonis kasutatakse kõrgepingevoolu, töödeldes nahka õrnalt tillukeste kristallidega, kasutades kontsentreeritud salitsüül-, glükool- või piimhapet, et lõdvendada naharakkude vahelisi sidemeid ja tuua need pinnale. Ja unusta ära ajad, kui nahka kooriti nii kõvasti, et see tuli kihtidena maha ning sa pidid kaheks nädalaks töölt koju jääma. Tänapäeval on koorimine õrn ja kodus istuda pole vaja.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Nigma Talibi raamatust „ Anti-Ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani.“

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.