Nädala Alkeemik: Alternatiivravitsejast teadjanaine MAI-AGATE VÄLJATAGA – aususest, loomisest, õnnest

Teadjanaine Mai-Agate Väljataga on armastatud ja oodatud kõneleja teemadel, mis puudutavad meie hinge, vaimu ja maailma nähtamatut osa. Alkeemia.ee uurib temalt aususe, isikliku reaalsuse loomise, oma tee leidmise ja muu huvitava kohta.

Millal ja kuidas teil ilmnesid võimed näha silmale nähtamatut, tajuda tavainimesele tundmatut?

Ma tajusin ja tundsin juba sündimisest saadik maailma natukene rohkem kui teised. Kui püüdsin seda väljendada, siis öeldi minu kohta, et ajan võõrast ja imelikku juttu. Siis õppisin end sel teemal mitte väljendama, panin end lukku kuni õige ajani, kus see omadus sai esile tulla. Kui jõudsin pensioniikka ja 55 ette lõi, tekkis minu sisse üks seletamatu tunne, mille kohta ma ei osanud mingisugust iste- ega seisukohta võtta, – et mida ma sellega tundega nüüd tegema peaksin?

Siis suri minu pisut müstilise ja ebatavalise olemisega naabrinaine, kes pärast oma surma käis mu unenägudes juhtnööre jagamas. Minu suureks üllatuseks see toimiski! Istusin öösiti üleval ja tegin endale kõigepealt idamaade meditsiini täielikult selgeks – punkt punkti haaval, kõik energiakanalid ja kogu inimese tervisega seonduva, mis sisaldub selles õpetuseliinis.

Seejärel õppisin ära, kuidas kasutada oma sisemise nägemise võimet. Esimene kogemus oli muidugi nii hirmutav, et ma ei tahtnud enam tükk aega sellega tegeleda. Me ei tea, milliseid energiaid me sisaldame ning kui hakkame nüüd uut informatsiooni hirmsasti ahnitsema, siis võime lihtsalt ehmatusest kokku kukkuda. Kardame hirmutavaid asju – et see, mida näeme, juhtub meiega. Ehkki nii ei pruugi see olla, vaid võib juhtuda kusagil meie lähikonnas. On oluline, et see, mida loed, õpid ja omandad, peab saama sinu tõeks. Eralda terad sõkaldest ja sünteesi endale isiklik tõde, millesse sa ka usud.

Räägite viimasel ajal palju aususest – miks on ausus hetkel nii oluline teema?

Aus olemine on praegu tõesti väga oluline, eriti iseendaga aus olemine. Eelkõige selleks, et hoida oma energiad harmoonilises ja stabiilses koosluses, ning et stabiilsus püsiks üha pikemat aega kui ebastabiilsus. On ebaaus, kui su sõnad ja mõtted ei ole sünkroonis – kas sa ikka ise usud, mida räägid? Kas ütled ikka välja, mida tegelikult mõtled? Sellest arusaamiseks on hea praktiseerida näiteks kõva häälega mõtlemist, nii saad kiirelt tagasisidet oma sisemusest – kas oled aus või mitte.

Tihti peetakse kodurahu huvides suu kinni, aga see on valetamine. Sellega teed eelkõige kahju iseendale, kuna oled oma sisemuses vastuolus. Tunneta ja püüa mõista, kui aus sa oma kaaslase vastu oled – kas julged öelda välja, mida tegelikult mõtled ja tunned? Ka see on väga oluline, sest kodu ja suhted on meie maailma algrakukene. Kui sind miski vaevab, tuleb sellest rääkida. Ja samas tuleb meeles pidada, et elus on pidevalt probleeme, neid ei saagi nii ära lahendada, et kõik on täiesti korras. Kuid just läbi selle me õpime ja arenemegi.

Ausus on alustala, mis loob rahu. Rahu ei saabu sõjaga, vaid rahu seisund tekib taotlusega olla rahus. Kahjuks kipub tihtipeale olema nii, et me ei ole võimelised tõde ja ausust vastu võtma; meile meeldib rohkem, kui meile valetatakse, sest me ei kannata tõde välja. Ära ole sallimatu ebaaususe suhtes. Kui oled, siis järelikult pole sa iseendas peituva petise mustrit oma olemusse ja tervikusse integreerinud ega sellest oma tarkust teinud. Jälgi, mille suhtes sul tekib sallimatuse tunne. Pea ka meeles, et sina ei saa teisele inimesele oma tõde anda, tema saab aru ainult läbi oma kogemuse.

Meil on palju uskumusi – kuidas on õige ja kuidas vale. Aga millesse usume, sellise kogemuse ka endale loome ja saame – kui usud negatiivseid asju, saadki negatiivse kogemuse. Usud põrgusse, saadki oma põrgu kätte. Mida ütled, mõtled, unistad, koged, sellele meie teadvuse suhtes ülitundlik väli kohe ka reageerib ja ütleb sulle “Saagu nii!” Kui jääd oma unistusepildi juurde, visualiseerid ja tunned, siis ühel päeval saab see reaalsuseks. Ärgem unustagem – me loome igas hetkes. Aga tihtipeale kipume looma seda, mis meile ei meeldi. Tehkem ümberpööre ja loogem endale parem uusi ja häid uskumusi. Me peame oma vanad tõed ja uskumused lahti laskma ning looma uued.

See on isikliku reaalsuse loomine, millest olete kirjutanud ka raamatu “Loomise õpetus” – mis on selle õpetuse tuum?

Kõigepealt peame looma visiooni, unistuse. Oluline on jääda sellele kindlaks, mitte hakata homme kahtlema, et äkki on veel mõni parem variant… Nii hajutad energia laiali ja tühistad eelmise visiooni, ning tulemuseks on see, et miski ei realiseeru. Selleks, et kvantväljast energiat välja tõmmata ja luua, peab olema püsiv, jääma püstitatud unistuse juurde ja iga päev sellele visiooni näol natukene toitu andma. Samal ajal tuleb lisada tunne ja hakata käituma nõnda, nagu oleks soovitud asi sul juba käes.

Tihti hakatakse kohe vastu töötama tõdemusega, et puudub raha. Universum aga on korraldatud elu niimoodi, et enne peab olema visioon ja unistus, siis tuleb raha ehk vahend, või hoopis viis, kuidas raha saada. Me kipume tahtma enne vahendit ja alles siis soovitut. Ärge sisendage endale uskmatust oma võimetesse. Kui unistad, siis ära unista rahast, sest raha on vahend, millega saadakse asju, see on energia vahetamise etalon. Unistage ikka lõpptulemusest.

Saad alati seda, millele keskendud – niisiis keskendu ikka sellele, mis meeldib. Kui hoiad oma teadvuse mittemeeldiva peal, siis lood ja tõmbad seda ka oma ellu. Paljud kurdavad, et „unistan küll, aga mu ellu soovitut ei tule”. See on sellepärast, et ei usuta iseendasse – et ollakse võimeline oma ellu tooma seda, mis meeldib. Ka hinnangute andmisega on oht, et me loome endale uue negatiivse energia, kui hinnangud on negatiivsed. Maailm ei ole hea, maailm ei ole halb. Maailm on. Inimesed ei ole head, inimesed ei ole halvad, inimesed on. Ja sa oled ise valinud siia Maa peale tulles need kogemused, mida kogeda tahad.

Aga sul on tohutu vägi oma elu muutmiseks! Kui inimesed vaid mõistaksid, et me oleme lihtsalt ära unustanud, et oleme tegelikult võlurid. Oleme seda uskumust kustutanud sellega, et me ei ole tõesed. Iga vale, mis tuleb meie seest ja mis pole kooskõlas ega sünkroonis meie tunnetega, eraldab meid iseendist ja viib lahku oma võlujõust ja väest. Iga vale sõna! Meie tunded ja sõnad ja teod peavad olema sünkroonis. Muretsemine on palvetamine selle eest, mida sa ei taha. Kohe kui avastad end muretsemast, ütle stopp ja ära loo endale seda, mida sa ei taha.

Mida see kvantväli ehk nullpunkti energiaväli endast kujutab, millest räägite?

Väli on olemas, aga on oma olemuselt eimiski. See, mis tundub meile tühi ruum meie ümber – see ruum ei ole tegelikult tühi. See on täis Universumi rikkalikku ja külluslikku energiat. Sul peab olema vaid oskus sealt välja tõmmata seda energiat ja sellest midagi luua. Selleks on sul vaja esmalt oma kujutlusvõime välja arendada, et oskad oma peas luua visiooni. Kui sa lood visiooni, siis on selles juba energia, mis on välja tõmmatud nullpunkti kvantväljast. See on justnagu skeem selle jaoks, mida sa tahad reaalsesse maailma tuua.

Kõik meie teod, sõnad ja mõtted jäävad alles. Kus nad parasjagu on – meie energiaväljas, meie geenides, – aga nad on ühtlasi ka kvantväljas. Kellel on keskendumisvõime ja oskus mõtted lõpetada, minna mõttetasandilt üle tunnete tasandile, end sisemiselt tasakaalustada, võib kogu oma eksistentsi vältel toimunud elude kohta saada vastuseid.

Teadvusel on kaks tasandit. Üks on mõtte tasand, teine tunnetuse tasand. Hetkel, mil lõpetame peas mõtlemise, saame vastuseid oma südamest. Meeleheitlikult mõtlemise aeg on möödas. Möödas on aeg, mil püüame intellektiga asju paika panna. Oleme jõudnud ajastusse, kus peame kuulama oma südant – kas me seda tahame või mitte. Me peame järgima oma intuitsiooni. Oleme jõudnud sellisesse ajastusse, kus peame õppima tingimusteta armastama. Ajastusse, kus oleme koguaeg siin ja praegu, käesolevas hetkes; kus me ei kahetse minevikku ega karda tulevikku.

Me oleme jõudnud ajastusse, kus pöördume sisekosmosesse ja saame aru, et viimane aeg on andeks anda kõigile ümberringi olijatele, kelle kohta me arvame -justkui nemad oleksid meie elu loonud. Oleme ise oma elu loojad ja seepärast pole mõtet kellegi suhtes olla andeksandmatu. See ongi võibolla üks raskemaid aspekte kogu loomise ja arusaamise juures -see, et oled ise oma reaalsuse loonud. Oma mõtete, sõnade, tegude ehk siis oma elu eest vastutuse võtmine – ei ole teist põhjust peale sinu enda.

Mida võiks teada seoses karmaga?

Karma on põhjuse ja tagajärje seadus. Igal meie teol, mõttel, tundel ja sõnal on tagajärg. See ongi karma. Ja praegusel ajal ei kogune karma kuhugi tulevikku, ammugi mitte järgmistesse eludesse, vaid tuleb kohe inimesele tagasi. Praegu on magnetenergiate, Maa energiate ja meie enda energiate sagedus on nii suur, et loomine toimub kohe, peaaegu momentaalselt.

Kuidas tunda ära oma tee, oma suund?

Kuula oma südant ja tee seda, mis sulle meeldib, mida armastad. Kui me ei kuula oma südame häält, siis lõppkokkuvõttes ei ole me õnnelikud. Võime oma teed pidi minna otse või siis mööda keerdkäike, saades kogemusi, kuidas on siis, kui me ei tee nii, nagu süda kutsub. Kõige tähtsam on vaadata oma südamesse: mille poole sind tõmbab, mida sa teha tahad, mida teed armastusega? See ongi sinu tee. Tee seda!

Ühiskond õpetab, et tasub teha vaid tulusaid asju. Aga kõigi jaoks ei jätku ju ainult tulusaid asju, peavad olema ka vähem tulusad asjad – näiteks kunstiga seotud teemad – mis toidavad meid hingeliselt. Ja kui su hing ei saa toitu ning elad vaid intellektiga, siis jõuad lõpuks ikka selleni, et oled iseendaga rahulolematu, õnnetu ega saa aru, mis viga. Kui teed seda, mille poole sind vastupandamatu jõuga tõmbab, siis sa leiadki oma tee. Usaldage oma südant ja intuitsiooni. See on üks võimalus ja see on väga mõnus privileeg – käia oma südame järgi.

Mida soovitate Alkeemia.ee lugejatele?

Me õpime praegu oma väge kasutama. Kui sa võtad vastutuse oma elu eest 100% enda peale ja vastutad ka oma mõtete, tunnete, sõnade ja tegude eest, siis ei otsi sa põhjuseid oma elusündmustele väljast, vaid mõistad, et kasvad seestpoolt väljapoole ja ka lood seestpoolt väljapoole, mitte vastupidi. Nii tehes ei süüdista sa teisi. Ei maksa ka iseennast süüdistada – kõik on kogemine, mitte viltu minemine. Iseenda väärtustamine on väga oluline! Eelkõige iseenda väe üle vastutuse võtmine ja suunamine sellele, mis meile meeldib.

Õppige ka lihtsalt olema. Ärge tahtke kogu aeg olla keegi või miski. Inimene on õnnelik oma südant kuulates ja tehes seda, mis meeldib – usaldage oma sisemist mina. Me naerame liiga vähe ega näe elu lõbusamaid külgi. Kuid igal asjal on naljakas pool, märgake seda ja tehke oma elu huvitavamaks. Naerge rohkem!


Loe ka Mai-Agate Väljataga õpetust, kuidas oma negatiivseid tundeid ümber teha

Kuula Mai-Agate Väljataga mõtisklusi R2 saates “Hallo, Kosmos!”

 

Intervjueeris Ingrid Peek

 

 

Seotud