Muutusteaja keerises – mustast august läbi: kuidas jääda iseendaks

Muutuste keerises olemine võib võtta lausa sõnatuks. Võid tunda, et oled täiesti kaotsis, ei mõista oma mõtteid ja tundeid. Kõik toimub liiga kiiresti, kõike on palju ja kõik tuleb sinu ellu korraga. Ja see pole sugugi lihtne, olla lihtsalt normaalne suurte muutuste käigus, kus kõike tundub liiga palju.

Mingil hetkel on pisarad kerged tulema, kui tunned, et ei suuda, ei saa või ei tea, kus on lahendus. Või veel vähem – sa ei näe tulevikku, sa ei tea, mis suunas liikuda või mida üldse teha ja öelda. Emotsionaalne kriis on ukse ees ja mõistus on halvatud.

Kriisi hetkel ära teegi mitte midagi

Ilmselt hetkes olemine on taolistes väljapääsmatuna näivates olukordades parim lahendus. Ja säilitada mingi näiline verstapost või kasvõi võimalikult kaine mõtlemine, teades, et see on muutus. Kinnitades, et see on väga vaimne protsess, mida läbimas oled ja teades, et kõik asjad lahenevad parimal moel, sest Universum tahab, et sul läheks hästi.

Pimedusest võib olla väljapääs

Must auk ei pruugigi aga olla nii kohutav. Tihtipeale tekitab teadmatus suuremat segadust ja hirme kui teadmine. Isegi maailma targeim mees, füüsikateoreetik ja kosmoloog Stephen Hawking ütleb, et mustas augus olemine ei olegi nii õudne kui arvatakse. Et mustast august on tõenäoliselt väljapääs ja kui näeme selles mustas augus võimalust, siis ongi kõik võimalik! Ja liikuda edasi on alati võimalik, sest arvestades kosmilisi tsükleid – me liigume koguaeg! Selles lineaarses aja kulgemises võtab kõik lihtsalt aega ja universumi algloome printsiip isegi ütleb, et peale igat kaost on korrastatus, sest see lihtsalt on suure Universumi loomise algseadus ja ilus tõde.

Ja see ei ole veel kõik!

Elu ongi üks suur õppetund! Ja me ei jõuagi kunagi päris “kohale”, sest oleme koguaeg kohal, omas rollis ja omas olukorras siin inimkonnas, unikaalsed ja ainulaadsed eksemplarid nagu me oleme! Aga selleks, et mitte liiga tõsiseks ja morbiidseks muutuda, siis alati on võimalus – naerata! Isegi kui mõni hetk on nii raske ja valus, mõni hetk lausa nõmedalt ebaõiglane – me ei saa ju elukäiku ja eriti teisi muuta, vaid saame iseennast ja enda vaatevinklit muuta ja naerda ja naeratada – see on meie parim relv negatiivsuse vastu.

Ja lisaks!

Naeratus on vabavara, selle eest ei küsi keegi raha – lihtsalt aja vahepeal suu kõrvuni. Ma tean, et olles kõige viletsamas seisus, ei pruugi see nõuanne sulle kuigi meeldiv olla, eriti kui keegi soovitab sul kõige hullemas kriisis naeratada. Aga mõtle kellelegi, kellel on sinu arvates väga väga raske. Ja mõtle, et tema naeratab … Proovi ka niimoodi. Sinu sisemine sära saab sulle kinkida ühe grammi valgust juurde, mille najal edasi liikuda .. Ja kindel on see, et kusagil on keegi, kes sulle vastu naeratab!

Autor: Triin Katriin

Loe lisaks:

Lihtne meditatsioon Osholt: sisemine naeratus

10 lihtsat viisi igapäevaseks teadveloleku harjutamiseks

Teadlikkus: kas tahaksid kasutada oma ajust enamat kui vaid 5%?

5 igapäevast asja, mis võivad blokeerida sinu vaimsete võimete avaldumist

Reaalsus on meie mõtete konstruktsioon

6 vaimset teejuhti, kes saadavad sind läbi elu

Seotud