MURRA MUSTRIST VÄLJA: kuidas lahendada probleeme ja muuta oma uskumusi?

Tuntud tervendaja ja kanaldaja Mai-Agate Väljataga annab oma uues raamatus “Loomise õpetus II” nõu, kuidas muuta oma uskumisi, mis sind ei teeni ning kuidas lõpetada ülemõtlemine.

Kuidas muuta oma uskumust, mis ei teeni meie hüvangut?

Sa pead kõigepealt uskumust märkama, teadvustama. Uskumused ja tunded ei ole aga samad asjad. Uskumused võivad olla aastakümneid või isegi aastasadu ja -tuhandeid levinud ja juurdunud arusaamad rahva hulgas. Näiteks on uskumus, et kui must kass läheb üle tee, siis see toob õnnetuse. Kui nüüd uskumus lahti lahata, siis kas kass toob õnnetuse? Ei too. Kass on täiesti kõrvaline tegelane, aga oli aeg, kus viimne kui must kass taheti ära hävitada. Kass ei mängi siin muud rolli, kui et jookseb üle tee, aga inimeses käib nõks läbi ja kohe on uskumus platsis, et nüüd minul peab minema halvasti.

Ja läheb ka, kui inimene ikka midagi väga usub. Aga mitte musta kassi pärast. Kogu aeg vahid ja oled hirmu täis, et kuskohast küll see õnnetus nüüd tuleb. Kui midagi väga kardad, siis selle ka saad.

Või võtame teise uskumuse: kui soolatopsi laua peal ümber ajad, lähed ämmaga tülli. No ja kui juhtud kogemata soola laiali puistama, siis hakkad ämma peale mõtlema ja muudku heietad igasugu mõtteid, kuniks saadki riiu. Siis on hea öelda, et näe, soolatops ajas meid riidu. Aga sa ju ise tekitasid selle riiu, sest tõmbasid alateadlikult riiu energiat ligi.

Kõige hullem uskumus vana paradigma järgi ongi see, et inimkond ei usu, et minuga võiks midagi toredat juhtuda tänu mulle endale, tänu sellele, et ma ise loon seda toredust. See on nii juurdunud uskumus, et keegi teine peab mind õnnelikuks tegema. Aga siis sa jäädki seda aega ootama. Või kui midagi viltu läheb, siis mina olen nagu süütu lapsuke, aga kõik teised on süüdi.

Uskumuse muutmiseks aitab juba sellest, et kui järgmisel korral läheb must kass üle tee, siis sa võtad teda kui lihtsalt üht musta kassi, kel oli vaja parasjagu ühelt teepoolelt teisele jõuda. Ei ole tarvis hakata igasugu hookuspookusi sinna juurde mõtlema ja ennast üles kütma. Kui jääd rahulikuks, siis ei juhtugi midagi halba ja õhtuks oled kogu kassiloo unustanud.

Kuidas lahendada probleeme?

Lepime kõigepealt kokku, et kasutame sõna “probleem” asemel sõna “väljakutse”, sest kui ma küsin kõrgemate jõudude käest, kuidas seda probleemi lahendada, saan esimeseks vastuseks vastu küsimuse, et mis asi see probleem on. Me ei tea, mis asi see on. Peame endale meelde tuletama, et me ise valime endale väljakutsed ja viisid, kuidas nendega hakkama saada.

Me oleme kinni probleemi küljes, selle asemel et mõtiskleda, kuidas lahendada väljakutse. Pigem mõtleme, kui hirmus see on, ning niimoodi jääb väljakutse lahendamata, kuna me muudkui muretseme, et mis juhtub ja mida teised ütlevad ja mõtlevad, kui ma teatud asjadega hakkama ei saa. Hakkame näiteks halama, et appi-appi, mis siis saab, kui nüüd ei saa pangalaenu tagasi maksta. No mis siis saab – võetakse kodu ära, lähed lastega tänavale. Kui sa tunned pidevat hirmu kodu äravõtmise pärast, siis mida sa teed? Sa ju toidad seda hirmu, lood sellega oma isiklikku reaalsust. Kuni sa hirmsasti selle hirmu küljes kinni oled ja muudkui tunned seda hirmu, siis võetaksegi ära, sest seal, kus me oma teadvuse hoiame, sinna meie energia ka läheb.

Nii mõnigi ütleb, et ei saagi normaalselt elada, kuna kogu aeg peab mõtlema, kuidas pangalaenu ära maksta. See pangalaenu äramaksmine ongi omamoodi väljakutse. Praeguse aja põhilised argipäeva väljakutsed on aja- ja rahapuudus.

Raskes olukorras tasub hakata positiivselt manifesteerima, endale kujustama, et sul üks või teine hea asi on juba olemas. See aitab meele maha rahustada ja annab tunde, et sa oled kõigest hoolimata hoitud. Positiivne kujustamine aitab ka kiiremini reaalsete sammudeni jõuda, et elu paremaks ja külluslikumaks muuta.

/—/

Kui sa ise ennast ei hirmuta ning usud endasse ja sellesse, et Elu sind kannab, siis tuled välja igast olukorrast. Aga kui sa asud iseennast hirmutama ja kui sa veel ennast niimoodi hirmutad, et mida teised sinust arvavad, siis läheb asi käest ära.

Kui sul on täiesti ükskõik, mida teised sinust arvavad, ja oled lihtsalt see, kes sa oled, siis ei lähe käest ära. Kannatusi põhjustab hirm olla ühiskonna silmis madalam, sest meid on niimoodi koolitatud, et sa pead alati olema teistest parem, targem, toredam, vastupidavam ja veel midagi enamat. Ja sa ei julge teistest erineda, muidu antakse sulle vastu pead.

Autor: Mai-Agate Väljataga

Allikas: Kas oma karmat on võimalik muuta?

Anthony Robbins: kuus tõhusat sammu oma käitumismustri muutmiseks

Õnn on enda teha: meie elu juhivad meie endi kehtestatud reeglid

Seotud