Ava külgmenüü

Mürgise keskkonna mõjud: meie lapsed – kanaarilinnud kaevanduses

Viimase 20 aastaga on laste neurokäitumuslikud häired nagu autism ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire kasvanud kogu maailmas. 1970ndatel mõjutas autism kuni 5 last 10 000st, nüüdseks on see arv tõusnud 1 lapseni 68st. Sellise suure tõusu põhjuseks ei saa olla paremad diagnoosid ja aruandlus, samuti mitte geneetika, kuna ükski seniavastatud geen ei ole vastutav rohkem kui vaid väikese osa juhtude eest. Aina enam tõendeid annab alust arvata, et keskkond mängib väga olulist rolli.

Osaline väljavõte N. Bijlsma 2014. aasta uurimusest “Ehitatud (tehis)keskkonnas paiknevad ohud tervisele ja nende seosed lapseea neurokäitumuslike probleemidega.” ACNEM Journal (detsember 2014 ja märts 2015).Suur autismijuhtumite tõus on toimunud samaaegselt traadita tehnoloogia kasutuselevõtuga ning näitab tähelepanuväärseid sarnasusi patofüsioloogias pärast kokkupuudet elektromagnetväljadega. Lisaks kasvab pidevalt ka tööstuslike, neuroarengulisteks toksiinideks peetavate kemikaalide arv. Alates 2006. aastast on inimaju kahjustavate reguleerimata kemikaalide arv kasvanud 214ni.Viimase kahe kümnendi jooksul on miljonid tööstuslike maade lapsed kokku puutunud erinevate kiirgustugevustega, mis pärinevad traadita tehnoloogiast ning traadita taristu paigaldamisest nii kooli kui ka kodusesse keskkonda, mis langeb kokku dramaatilise autismijuhtumite kasvuga. Need tasemed on kuni 10²⁰ korda kõrgemad algsest loomulikust, looduslikust kiirgusest.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.