Ava külgmenüü

Mugavustsoonis elamine ei vii sind elus edasi

Kõik see teeb meist eksperdid asjade täpselt samamoodi tegemises, nagu neid seni teinud oleme. Enamasti toimetame automaatselt, meie alateadvus käitab vaikselt oma programmi ning jäädvustab kõike teadaolevat, nii head kui ka halba. Me jääme oma mugavustsooni. Meie „mugavustsoon“ võib kanda endas tohutult valu ja kannatusi, aga see on tuttav ja seetõttu suhteliselt mugav ja etteaimatav. Alateadlik loogika on umbes selline: „ Vaata, kallis, tehes seda, mida oleme alati teinud, oleme ikka veel siin; me oleme vastu pidanud. Kui teeme midagi teisiti, siis jumal teab, mis juhtuda võib!“

Sinu vanad uskumus-/reaktsioonitsüklid töötavad pidevalt selleks, et säilitada senine olukord, mistõttu tunned tuttavatest teguviisidest kõrvale kaldudes tõenäoliselt ärevust ja hakkad kahtlema. Sinu alateadvus tunneb, et oled ohuolukorras, ning püüab sind võimalikult ruttu tagasi kindlakskujunenud mugavustsooni „ohutusse“ tuua.Mõtiskluskoht: Mugavustsoonist välja astumineMis asju tahaksid sa proovida, aga ei tee seda, sest see tähendaks mugavustsoonist välja astumist?Harjumuse jõudSelleks et mõista, kui tugevalt püsib sinu vana teguviis paigal, teeme ühe katse. Loe läbi järgnev juhend, pane raamat ära ja proovi järele.Esiteks rista käed, nagu seda tavaliselt teed, ning pane tähele, milline käsi on pealpool. Oled sa vasaku- või paremakäeline? Seejärel too käed ruttu alla, anna laks vastu oma reisi ja rista käed teistpidi. Vaata, kas sul on tõesti teine käsi peal, ning pane tähele, kuidas see sulle tundub.Kuidas õnnestus? Oli lihtne?

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.