Mõttekoda: mõistatuslikud viljaringid põldudel

Sel laupäeval, 25. mail kell 14 toimub Von Glehni Teatris arutelupaneel, kus erinevate eluvaldkondade esindajad arutavad ja harutavad põnevust pakkuvat teemat “Püsivad mõistatused elu keskel – mõistatuslikud viljaringid põldudel”.

“Püsivad mõistatused elu keskel – mõistatuslikud viljaringid põldudel”

Aruteluringis osalevad:

Aleksander Jakovlev (EKA disainer)
Linnar Priimägi (kunstiteadlane)
Aleksei Turovski (loodusteadlane)
Jüri Ennet (inimese teadlane)
Ingrid Peek (ajakirjanik)
Kristel Kivari (folklorist)
Joonas Hellerma (filosoof-ajakirjanik)
Igor Volke (ufoloog) jt

Üha tõsisemalt on inimene hakanud hindama oma elukeskkonda ja kaaluma oma suhtumist sellesse. Parimaks näiteks on juba maailma levinud eestlaste algatus “Teeme ära” maailmakoristus ehk World Cleanup Day – hoolitsev suhe oma ümbrusesse, oma elukeskkonda. Algul füüsilise prahi koristamine, tulevikus ehk vaimsegi prahi vähendamine. See idee on eriti mõistetav nõmmelasele, rohelise linna elanikule, kelle seas on elanud ja elamas arvukalt Eesti vaimu- ja kultuuriinimesi, kelle ergas vaim on liikunud Nikolai von Glehni visioonivõimsas tuules, millest oleme omapärasel moel nagu kõik nakatunud.

Sellest vaimsest teravusest on sel laupäeval, 25. mail kell 14.00-16.30 Von Glehni teatrisaalis toimuv mõttekoda, mille arutelufookuses on sajandi üks erilisemaid mõistatusi: viljaringid 26 riigi viljapõldudel. Kümnetuhande juhtumi seas leiab võltsinguid, armee eksperimente ja ka ufohüpoteesi. Mõistatuste iseloom ongi selles, et neid on raske lahendada ja see ülesanne on väljakutse ja jõukohane vaid kõige terasematele.

Tähtede paraad – nõusoleku, seda mõistatust vaagida ja oma teravust näidata ühisel mõttetalgul on andnud meie ühised lemmikud, kelle hulgas mõttehiid Linnar Priimägi, loodustark Aleksei Turovski, mõtlemistundja Jüri Ennet, disainer Aleksander Jakovlev, kosmoseajakirjanik Ingrid Peek, folklorist Kristel Kivari, filosoof-ajakirjanik Joonas Hellerma, ufoloog Igor Volke jt.

Oodata on harukordset mõttekoda ja vaimude mängu, modereerib ajakirjanik Rando Tooming. Oodatud olete teiegi – ärge laske mööda sellist harukordset vaimude balletti.

Lõdvestuseks kohvivõimalus ja igavuse korral lugemisnurgas J.Levy “Lahendamata mõistatused”.

Korraldaja: KalevaKeskus

Lisainfo facebookist.

Seotud