Mis vahe on erinevatel joogastiilidel?

Kõigi joogastiilide eesmärk on üks – tervem ja õnnelikum inimene. Ja kui kahelda, kas jooga sobib eestimaalasele, siis tasub seda vaid proovida ja mõju on kohene. Joogastiile öeldakse olevat tuhandeid – noortele ja seenioridele, lastele, teismelistele, rasedatele, neile, kel kehaliselt vähem jaksu ja neile, kel vastupidavus ja painduvus head, füüsilised ja meditatiivsed – igasugused!

Joogastiile on sellesuvisel Joogafestivalil esindatud 12 ja jagaksin need ütlevaatlikkuse mõttes viide gruppi:

  • Esiteks naeru-, tantsu- ja häälejooga. Need vabastavad meie blokeeringuid nagu nimigi ütleb, naeru, vaba, sammudeta tantsu või harjutuste ajal tehtava häälikute häälimisega. Kõik nad on lihtsad ja mõjusad.
  • Teiseks bodyART energetic, Šivananda jooga ja kundalini jooga päikesetõusul. Need on füüsiliselt mõnusad, mõjusad ja lihtsamad, sobivad igas vanuses.
  • Kolmandaks vinyasa jooga, jogafunc ja akrojooga – need on füüsiliselt intensiivsemad, abiks tuleb, kui on painduvust ja vastupidavust. Samas ei PEA seda olema. Need toimuvad sundimatus õhkkonnas, vinyasa jooga muusika saatel, jogafunc lausa elava muusikaga ja akrojooga, mida tehakse paarilisega, personaalse juhendamisega. Neid on mõnus ka niisama lõbu pärast kaasa teha oma võimete piires.
  • Neljandaks Babadži kirya jooga, Sanatana Dharma, Tiibeti jooga ja tantra. Need annavad festivalil rohkem edasi endas peituvat filosoofiat, mõtteviisi, elustiili, lisaks antakse loengus ka ehedaid kogemusi osalejale.
  • Viiendaks pranayama ehk hingamistehnikate töötuba, kundalini jooga meditatsiooni töötoad ning õhtused ja hommikused gongihelid – need on sügavalt lõdvestavad ja tervendavad.

Joogafestivalil esineb sellel aastal 35 erinevat õpetajat. Peaesineja Ananda Das on pärit Indiast, kelle käe all saab praktiseerida kundalini joogat ja naerujoogat. Samuti on Joogafetsivalil seekord väike juubel, festival toimub viiendat korda. Esimesel õhtul on oodata esinema menukat Curly Stringsi.

Ja täpsemalt – millised on erinevad joogastiilid, mida sel aastal joogafestivali harrastatakse:

  • Akrojooga – dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga, sobib ka varasema ettevalmistuseta ja on lihtsalt fun!
  • Babadži krija jooga – Babadži krija jooga on joogaliin ja kvintessents, mis on välja arendatud täiuslikkuse saavutanud joogameistrite poolt. See on teadliku muutumise tee, eesmärgiga taibata oma tõelist olemust ning õppida oma elu teadlikult juhtima.
  • Häälejooga – häälega väljaelamine on inimeste ürgne pingetest ja valust vabanemise viis. Helide toonimine aitab vallandada valuvaigistavaid ja tujutõstvaid hormone ning vähendab stressihormoonide taset. Hääl aitab ka sügavamale joogapoosidesse minna.
  • Kundalini jooga – kundalini jooga on dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikaid, keha- ja käteasendeid, mantrate loitsimist ning meditatsioone. Kundalini jooga tõstab heaolu, tugevdab elujõudu ning virgutab loomingulisust.
  • Naerujooga – naerujooga töötuba on turvaline paik, kus naerda, mängida ja kasutada om aloomingulisust äratades nii oma sisemine laps. Läbi selle saame lahti oma hirmudest, saavutame enesekindluse ja elame suurema sisemise rahuga.
  • Sanatana Dharma – Sanatana Dharma tähendab universumi ja looduse igavesi seadusi. Need seadused seletavad meile, kuidas universumi ja looduse valise seadused on seotud iga inimese sisemiste seadustega. Eesmärgiks on siinjuures aidata inimesel mõista elu eesmärki ning anda talle vahendid ja lahendused selle saavutamiseks.
  • Šivananda jooga – Šivananda jooga on klassikaline hatha jooga. Hatha jooga on see osa joogast, mis aitab läbi füüsiliste harjutuste jõuda meelerahuni ja viib meie keha, meele ja hinge harmoonilisse kooskõlla.
  • Tantra – tantra annab revolutsioonilisi õpetusi seksi ning vaimsuse kohta ja õpetab, kuidas muuta armastamine vaimseks aktiks: teadlikuks, võimsaks teoks, mis võib inimese vabastada ja tuua kaasa vaimse evolutsiooni.
  • Tantsujooga – läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris.
  • Tiibeti ne džang jooga – Tiibeti joogat, ne džang, on Himaalaja iidses kultuuris kaustatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.
  • Vinyasa jooga (sh yogafunc) – Vinyasa jooga on dünaamiline joogastiil, kus hingamine ja liikumine on omavahel sünkroniseeritud. Läbi pidevalt muutuvate seeriate koged muutuste kasulikkust ja vajalikkust ning õpid neid armastama. Sagedased Vinyasad hoiavad energiataseme kõrgel ja aitavad luua kergemat ning tugevamat keha ja puhtamat meelt.

Juba sel nädalavahetusel, 23. ja 24. juulil viiendat korda toimuv joogafestival on tervisliku ja õnneliku elustiili huvilistele aasta suurim sündmus. Festival toimub Haapsalu Piiskopilinnuses ja tähendab kahte päeva lõõgastumise, mediteerimise, uute joogaõpetuste ja huvitavate inimeste seltsis. 12 joogastiili, 44 sündmust programmis ja üle 90 pakkuja bazaaril. Ootame nagu ikka üle 1000 osaleja!

Vaata, kes tulevad ja märgi end Facebookis tulijaks!

Kahe päeva festivalipassid veel reede südaööni 55 euroga Piletilevist.

Oleme festivali programmi nii üles ehitanud, et on võimalust osaleda piiskopilinnuse hoovis füüsilises joogas ning tantsulisemas joogas või siis hoopis Kultuurikeskuses tervise, joogaliku elustiili ja filosoofiaga seotud loengutes. Samuti saab kultuurikeskuses osaleda töötubades, mis nõuavad enam keskendumist – naerujooga süvitsi minev töötuba, meditatsiooni töötoad, tantra, meditatiivne mandala tants.

Autor: Merit Raju

Uuri lähemalt joogafestivali programmi kodulehelt www.joogafestival.ee

Seotud