Mis asi on initsiatsioon ja mida see annab?

Üks pühalikumaid tegevusi, mida üks inimene teisele teha saab, on initsieerimine – spetsiaalne tseremoonia, mida on aastatuhandeid teinud erinevate valdkondade õpetajad oma õpilastele. Initsiatsioon ehk sissepühitsus on algus, avardumine, taasühendumine meie olemuse sellise osaga, mille paljud meist on võib-olla unustanud ja ei teagi, et see isegi eksisteerib.

Samas me teame, et see osa meist on olemas, sest tunneme tihti mingisugust seletamatut tühjust või erinevust selle vahel, kes me oleme ja kes me tegelikult võiksime olla.

Initsiatsioon taasühendab energeetiliselt meid meie tõelise olemusega, ümbritsedes meid valgusega ning ühendades meie hingekeha, vaimukeha ja füüsilise keha kokku üheks tervikuks. Selleks, et nad saaksid parimal viisil olla ühenduses ning omavahel suhelda. Paljud meist on elust justkui ära lõigatud ja me oleme tihti unustanud, miks me siin oleme, kust me tuleme ning misasi see elu üldse on. Initsiatsioon aitab meenutada ja on väga iidne praktika – olnud siin kasutusel kuningas Saalomoni ja isegi kaugemast, Hermese aegadest.

Inimkond on läbi ajaloo alati mäletanud erinevaid võtmeid, kuid meil pole alati olnud teadmisi, kuidas neid võtmeid kasutada. 1997 aastal avas Põhja-Ameerika kool, üks seitsmest müstikakoolist oma uksed avalikkusele, et inimkond saaks taas mäletada ja ärgata. Ning me näeme üle maailma, et on saabunud ärkamise aeg millega kaasneb muidugi ka palju väljakutseid.

On saabunud tegude aeg, kus meil kõigil tuleb käia oma rada ja olla iseenese täielik kehastus. Mitte raisata enam aega liigse mõtisklemise peale, kes ma võin olla või kes ma saan olla, vaid tegutseda. Initsiatsioon on iidne tööriist, mis lubab just seda kõige loomulikumal viisil. Ja asi ei ole niivõrd teadmistes ja õppimises, vaid just mäletamises, mäletamises, misasi see elu on ja kes mina olen.

Avaldame mõned eestlaste kogemused, kes on initsiatsiooni läbi teinud:

Asse: Protsessi käigus mäletan, et tundsin meeletut põnevust ning teisalt väga suurt aukartust, kuna sain koheselt aru, et tegemist on energeetiliselt väga võimsa ja pühaliku tseremooniaga, millel tuhandeid aastaid ajalugu.

Teate seda tunnet kui olete mõne traditsiooni sees, mida on täpselt samamoodi tehtud mitte kümneid, sadu vaid tuhandeid aastaid? Laulupidu on ikka väga noor traditsioon. Muutus, mis nüüd juba 2 aastat tagasi tol hetkel toimus, käivitas mu elus väga võimsad protsessid ning liikumine hoopis teises tempos toimub tänaseni. Teisalt saan öelda, et tekkis ka mingis mõttes selline sisemine sügavam rahu ja kindlustunne, muidu ma ilmselt nii suurtele muutustele vastu ei peaks. Võin öelda, et initsiatsiooni hetkest algas mingis mõttes mu uus elu ja ma ei saa samas väita, et ma enne ennast pidevalt ei arendanud.

Kokkuvõttes olen ülimalt tänulik, et olin sellel hetkel just sellises kohas elu usaldamas ning lubasin endal muutuda.

Mari: Initsiatsioonist tuli juurde palju jõudu-jaksu ja eluenergiat. Tunnen väga selgelt, kuidas pärast initsiatsiooni muutusin ma sisemiselt palju enesekindlamaks ja püsivamaks. Kui enne võisid mind igasugu tuuled mõjutada,siis nüüd on keskmes olek tunduvalt lihtsam ning palju kergem on jääda iseendaks. Samuti tõusis eneseusaldus ja muutus tunduvalt tugevamaks.

Aivar: Müstikakooli pühitsused on heas kooskõlas kooli ja elu enda olemusega ehk siis kantud ehedast müstikast. Initsiatsiooni läbimine andis mulle terve rea harjutusi ja tehnikaid, millega igapäevaselt oma tunnetust parandada ja elu korrastada. Osad neist on aastatega saanud elu lahutamatuks osaks ja see on ka vastus küsimusele, et kas toimib või ei.

Seda muutust saab endale valida igaüks, kes päriselt tahab. Järgmine võimalus Eestis saada kuningas Saalomoni liini initsieerituks on 2.-3. novembril, kui rahvusvahelise Modernse Müstikakooli treener Shani Lehrer jälle Eestit külastab. Seekord tehakse ka suurem tasuta seminari laiemale avalikkusele, kus Shani räägib metafüüsikast enesearengu ja oma potentsiaali leidmise võtmes.

Vaata lisaks: tasuta tutvustav seminar “Metafüüsika kui osa meie igapäeva elust“, rohkem infot müstikakooli Eesti sündmuste kohta

Loe inglise keeles initsieerimise kohta: Modern Mystery School

Toimetas: Asse Sauga

Seotud