Mirabai Ceiba – pühendusmuusika südamlikud saadikud õpetavad sisenema südame templisse

Sel pühapäeval esineb Estonia kontserdisaalis pühendusmuusika duo Mirabai Ceiba, mis ühendab oma loomingus kundalini joogast pärit Gurmukhi mantrad inglise- ja hispaaniakeelsete lauludega, inspireerides publikut ühinema armastuse ja ühtsuse vaimust kantud muusikaga. Põnev on ka esmaspäeva õhtul Blissis toimuv Mirabai Ceiba töötuba “Püha Armastus”, kus õpitakse, kuidas teadvustades oma hingamist ja keha pühitseda sisse seos südame ja hinge vahel.

Mirabai Ceiba kutsub ühinema armastuse ja ühtsuse vaimus

“Muusika puudutab suurimat sügavust meie sisimas, luues nii uut elusust, mis ülendab kogu meie olemuse, tõstes selle täiuslikkusesse, milles peitubki inimelu kõigi eesmärkide täitumine.”
– Hazrat Inayat Khan

Mirabai Ceiba muusikat iseloomustab õrn, kuid samas sügav vaimsus. Harfi, klaveri ja kitarri mahedad kõlad põimuvad armastuses ühendunud häältega, avades kuulajate ees taevalikult külluslikud helimaastikud. Kõik kontserdid on ühine ülistus rahule – armastuse- ja rõõmuküllane võimalus saada osa duo veendumusest, et muusika on universaalne keel, mis ühendab kõiki maailma rahvaid, kultuure ja traditsioone.

Mirabai Ceiba on duo, millesse kuuluvad laulja ja kitarrist Markus Sieber ning laulja, harfi- ja klahvpillidemängija Angelika Baumbach. Nad on pärit eri maailmanurkadest. Markus tuleb Ida-Saksamaalt. Mehhiklasest isa ja sakslannast ema tütar Angelika sündis Tucsonis, Arizonas ja kasvas üles väikeses linnakeses Mexico City külje all. Omavahel kohtusid Markus ja Angelika Šotimaal, Edinburghi Fringe Festivalil ja armusid teineteisesse üsna kiirelt.

Markus tegeles tol ajal üpriski edukalt näitlemisega ja Angelika rändas mööda ilma ringi laulja ja laululoojana. Värske paar otsustas tärganud suurt armastust ka maailmaga jagada, tehes seda oma meeliülendava, vaimsusest, õrnusest ja ilust kantud muusika kaudu.

Koos on Angelika ja Markus toonud maailma pühendusmuusikavoolu uudse kaasakiskuva sulami, ühendades kundalini joogast pärit Gurmukhi mantrad inglise- ja hispaaniakeelsete lauludega ning peegeldades ühtaegu nii Ameerika põlisrahvaste traditsioone kui ka põimides sisse tarkuseteri Rumi, Thich Nhat Hanhi, Guru Nanaki ja Yogi Bhajani varamutest. Nende CD “A Hundred Blessings” (“Sada õnnistust”) ja teised samataolised peenetundelised salvestised sisaldavad muusikat, mis koob hurmavasse põimingusse kõik need erinevad lätted ja mõjutused. Oma nimele vääriliselt mõjub ka nende muusika õnnistava ja küllusliku kingitusena Universumilt eneselt. Kontsertidel inspireerivad nad ka publikut ühinema armastuse ja ühtsuse vaimust kantud lauludega.

Ka nende nimi Mirabai Ceiba kannab samaaegselt nii India kui ka Ladina Ameerika põlisrahvaste mõjutusi. Mirabai (1498 – 1547) oli müstiline India lauljatar, kelle muusikas väljendus individuaalse olemuse igatsus sulada kokku universaalse olemusega, mida tema loomingus esindas Krišna. Angelika ja Markuse jaoks tähendab Mirabai “avastamist, pühendumist ja inspiratsiooni, mis kõik on jumalikkuse erinevad aspektid.”

Ceiba on Ladina-Ameerika püha puu, mida ei tohi raiuda ja mis sirgub hästi kõrgeks. “Me soovime, et meie muusika oleks nagu see püha puu,” kirjeldavad Markus ja Angelika, “mille juured on sügavalt Emakeses Maas ja mille oksad sirutuvad kõrgele Taevaisa poole.”

Oma debüütalbumi “lores” salvestasid nad 2004. aastal koostöös Spirit Voyage Musicuga, sellele järgnesid 2008. aastal “Ocean”, mille New Age Reporter kuulutas ka aasta parimaks vokaalalbumiks ja 2010. aastal “A Hundred Blessings”, mis märgiti ära LA Yoga Magazine’i 2010. aasta parimate plaatide seas.

“Mirabai Ceiba ja nende muusika viib meid vaimsuse jumalikku maailma, mille järele me kõik igatseme.” – Snatam Kaur

Mirabai Ceiba album kannab pealkirja “A Hundred Blessings” (“Sada õnnistust”). Ja just sellisena nende muusika ka tundub – õnnistav ja külluslik kingitus Universumilt eneselt.” – Alan di Perna, ajakirjade Yoga Journal ja Rolling Stone kaasautor

Muusikud teevad esmaspäeval töötoa “Püha Armastus” ühendamaks südant ja hinge

Oma esmaspäevaõhtust Blissis toimuvat töötuba “Püha Armastus” (“Sacred Love”) kirjeldavad südamemuusikud nii: “Teadvustades oma hingamist ja keha, toovad mantra helivõnked meieni häälevibratsiooni, mis pühitseb sisse seose meie südame ja hinge vahel. Meieni jõuab vahetu kogemus hetkest, mis jääb kaugemale hinnangute andmisest ja vastupanust ning võimaldab meil hoomata oma elujõu täit potentsiaali. Selle tundliku ruumi kaudu, kus valitseb teadlikkus ja vastupanu raugemine, siseneme oma südame templisse. Lõdvestume seal sügavalt oma tegelikus olemuses, leides usalduse tundmatuses ning taibates, et meie eest kantakse alati hoolt ja hoitakse nii siinses elus kui ka edaspidi.”

Vaata lisa Mirabai Ceiba kontserdi kohta sel pühapäeval, 18. oktoobril kell 17 Estonia kontserdisaalis ja uuri lähemalt esmaspäeval, 19. oktoobril kell 18 Blissis (Mustamäe tee 17) toimuva Püha Armastuse (Sacred Love) töötoa kohta.

Vaata ka kodulehte www.mirabaiceiba.com


Seotud