Milliseid nõidu võib volbriööl kohata?

Nõiaks nimetavad paljud rahvad isikut, keda usutakse suutvat oma teadmiste, oskuste ning eriliste võimete või sidemete abil suutvat mõjutada maailma ja seda kontrollivaid jõude. Eri rahvaste usundid seletavad nõidade, šamaanide, manatarkade, teadmameeste ja ravitsejate võimete allikaid ning olemust erineval viisil.

Rohukeetja-nõid

Tunnevad väga paljude Eestis kasvavate ravimtaimede energeetikat ja teavad, kuidas ammutada nendest elujõudu. Kasvatavad taimi oma aias, kuid tõeliste korilastena käivad ka metsas, niitudel ja aasadel korjeretkel. Segavad kokku kümmet erinevat tinktuuri, keedavad taimesalve ja 99 tõve rohtusid nii pealemäärimiseks kui ka sissevõtmiseks. Oskavad maarohtudega vererõhku alandada, nahalööbeid kaotada ja astmahoogusid leevendada.

Reeglina on rohukeetjad naisnõiad, enamasti klaari näonaha ja rõõsa jumega. Mett armastavad rohkem kui vastassugupoolt.

Vitsamees-nõid

Kuna suurem osa kaevudest on Eestis juba valmis kaevatud ja paljud majad tsentraalveevärgi peal, on vitsamehed pidanud oma spetsiifikat täiendama.

Tööpõld on lai, sest ka tubastes tingimustes on, mida mõõta: enamik eestlasi on valinud magamiseks lootusetult vale asukoha. Sajad inimesed sikutavad nende tegevuse tulemusena nagu sipelgad oma voodeid ühest seinaäärest teise.

Vitsamehed aitavad kuuldavasti ka lastetul abielupaaril järglasi saada. Vajadusel mõõdetakse näiteks välja elamukrunt, kuhu siis perekonnapea hakkab maja ehitama. Kui viimane on valmis, saab ka laps lõpuks eostatud.

Nõid-kaardipanija

Enamasti on tegemist naisnõidadega, kes loevad kaarte nagu avatud lauluraamatut. Väga tugevad elus karastunud psühholoogid, kes mõistavad kehakeelt ja loevad vajaliku info välja juba teie näoilmest. Kaardid on peamiselt kliendi jaoks, ennustaja võtab vajaliku infoväljadelt ja juhib mängu.

Viimastel aastatel on moodi läinud kaartidelt firma rahalist seisu ja personali liikumist küsimas käia. Kaardid räägivad tõtt ja selle eest tuleb reeglina palju maksta.

Tähetark-nõid

Selliseid nõiakesi kerkib nagu seeni pärast vihma. Astroloogia kohta on avaldatud nii palju tarku raamatuid, et sünnikaardi ja isikliku horoskoobi koostamine on jõukohane paljudele. Ei mingeid erialateadmisi, pingelist koolitust ega head füüsilist vormi – istu kodus ja koosta horoskoope!

Ja kuni leidub ullikesi, kes tahavad teada, kuidas klapib omavahel kooselu Neitsist mehel Amburist naisega ja kas nad võivad perre võtta koerabeebi, kes on sünnilt Kaljukits, käib tähetarkade käsi väga hästi.

Kondinäppija-nõid

Ei maksa segi ajada massööridega, need on sootuks eri rahvas! Tubli kondinäppija haarab ootamatult teie käe või jala oma pihku ja kukub mudima.

Kõik võib väga hästi minna ning lihaspinged ja närvivalu tõmbub seansi tulemusena tõepoolest tagasi. Siiski tasub ettevaatlik olla: kui asi kaelaragistamiseni läheb, nii et teie kael sarnaneb nõia pihkude haardes kohviveski vändaga, tõstke kisa! Ka ei maksa kondinäppijat lasta küünarnukiga selja kallale või kubemesse tšakraid avama.

Lektor-nõid

Peavad ennast vaimseks valgustajaks. Esinevad peamiselt suurema auditooriumi ees, liiguvad kogu Eestis. Võimalik, et neil on oma firma ja ennast nimetavad nad peaspetsialistiks. Lektor-nõiad naudivad oma häält, räägivad palju ja korraga kõigest.

Lause hargneb nagu puu mitmeks osaks ja see jääbki lõpetamata, nagu enamik väljaöeldud mõtteidki. Selle alaliigi meesnõiad kipuvad naiskolleegidest edevamad olema. Praktiline kasutegur kipub tühine olema, sest suuremale osale küsimustest jääb vastus saamata. Aga see-eest saab näha teatrit.

Nõid-selgeltnägija

Näevad väga selgelt, kõige selgemad on nende unenäod. Juba varases lapsepõlves teadsid nad, kummas käes on emal kompvek. Selgeltnägijatel on väga täpne info poliitilistest sündmustest, looduskatastroofidest, kadunuks jäänud inimestest ja varastatud asjadest. Oma töös kasutavad nad pendlit, mõned ka kristallkuuli. Selgeltnägijad näevad ilmeksimatult ette laevahukkusid ja lennukatastroofe. Ainult et neile pole antud võimalust ohtudest ette rääkida – ikka tagantjärele. Või pole nad veel kohtunud sellega, keda selgelt nägid.

Psühho-nõid

Nad peavad ennast ka suhtekorraldajateks, kuid enamasti siiski psüholoogideks-perenõustajateks. Neil pole küll vastavat akadeemilist tausta, aga see-eest on nad õppinud karmis eluülikoolis: “Ma tean, mida sa tunned.” Mitmed neist on pidanud õpingute käigus ka kinnipidamiskohas viibima, kuid see õppetund on toimunud nende endi valikul, mitte sunniviisiliselt. Suure lugemusega psühho-nõiad on natuke tegijad igal alal. Otseselt kätt inimese külge ei pane ja ravima ei hakka, kuid ajusid komposteerida oskavad suurepäraselt.

Nõid-imearst

Küllalt haruldane nõialiik. Nad ei ole arstid, kuid ometi ravivad. Reaktsioon nende tegevusele on kahesugune – ühed, kes kiruvad, teised, kes kiidavad. Nad ei kutsu enda juurde ise kedagi, kuid ometi on nende jutule raske pääseda. Teerada nendeni reeglina ei rohtu, sest info liigub suust suhu ja põlvest põlve. Teavad, miks mõni inimene lahkub elust süütu köha läbi ja teine saab võitu viimase astme vähist. Usuvad saatusesse ja iseenda võimetesse.

Loitsunõid

Salapärased tegelased. Mõned eksemplarid on varustatud ka šamaanitrummiga. Teavad väe võimu. Kasutavad oma töös peamiselt loitsusid ja arvestavad väga kuufaasidega.

Neil on igaks eluolukorraks tähendussõnad. Nad oskavad õpetada, kuidas meest koju tagasi tuua ja kustunud armastust lõkkele puhuda. Kuhu torgata nõel, kuhu pista äralõigatud juuksesalk, kuidas inimest zombistada…

Nõid-energeetik

Väga arvukas liik, bioenergiatega töötavaid nõidu on Eestis väga palju. Mõõdavad inimese energiavälja ja kui midagi on puudu, siis kõigepealt korrastavad energia ning siis lisavad universumist vunki juurde. Millistes ühikutes käib mõõtmine, pole teada. Bioenergeetikud ei tegele haiguste diagnoosimise ega ravimisega, see ülesanne jääb inimesele kodutööks. Küll aga oskavad nad välja pendeldada, kes on sinu energiavampiir. Sageli kutsuvad inimese kordusseansile: “Helista, kui sul halvem hakkab!” Reeglina hakkab ka.

Autor: Rainer Kerge, Kaja Roomets

Allikas: volbriöö ehk kõikide nõidade ja maagia püha kommete kohta

Seotud