Mikromeditatsioon igapäevaelus

Suurema rahu loomiseks igapäevaelus soovitame paari lihtsat mõtlust ehk meditatsiooni. Terve Elu kalendermärkmikust leiab lihtsad harjutused selleks, et igapäevaellu rohkem tasakaalu ja märkamist tuua.

Hommikumeditatsioon. Kui oled ärganud, siis enne kui tormad päevatoimetusi tegema, võta paar minutit endale, sule silmad ja jälgi oma hingamist. Lihtsalt pane tähele, kuidas õhku liigub sisse ja välja, jälgi kui pikk on sinu sissehingamise ja väljahingamise aeg, kus on pausid. Juba nii lihtne harjutus võib päeva tuua hoopis uue kvaliteedi.

Lõunameditatsioon. Ükskõik, kas oled kontoritööl või põllul, leia jällegi aega, kasvõi minut-paar võta iseendale. Sule silmad ja too kogu oma tähelepanu iseenda sisse – jälgi mida su keha teeb. Kas kusagil on mõni aisting, pinge või ebamugavus? ida teeb sinu hingamine

Õhtumeditatsioon. Leia taas mõni minut üksi olemiseks. Võta midagi vaatluse alla – põlev küünal, lill laual või kasvõi valge sein. Püüa lihtsalt vaadelda, ilma midagi muud mõtlemata. Isegi kui mõtted tulevad, siis ära jää neisse kinni, too oma tähelepanu vaadeldavale objektile.

Kui need meditatsiooniharjutused tunduvad juba väga lihtsad, leia endale hea õpetaja ja sukeldu sügavamate meditatsioonide ja teadlikkusharjutuste imelisse maailma!

Terve Elu kalendermärkmik 2015 on armas ökopaberil A5 formaadis mäkmik, kus lisaks nädalaplaneerijale on ka hulgaliselt nõuandeid, toredaid mõtisklusi, retsepte ja väike minikataloog Eestis leiduvatest tervise-, öko-, talukaupadest jms. Märkmik on nii heaks abiliseks iseendale kui armas kingitus ka lähedasele, näitamaks, et hoolid.

Rohkem infot Terve Elu kalendri kohta ja tellimisvõimalusedleiad siit: www.oko24.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.