Mida teha, kui sinu kallimal on tekkinud armuke?

Mees võib olla tubli perekonnapea ja abikaasa, kuid kui tal puudub perekonna toetus, unustab ta oma kohustused pere ees ja hakkab otsima tõestust oma mehelikkusele. Soov kogeda uut lükkab teda petma, sest ta ei tea, kust veel saada emotsioone. Varjatud suhe annab võimaluse auru välja lasta ja tekitab adrenaliini. Enamasti on mehed kindlad, et nad jätkuvalt armastavad oma naist ja et armuke on teise tasandi objekt.

Kui te pole ammu enam lähedased, aga elate ikka koos, nagu õde ja vend, siis võib armukese pidamine olla katse lõpetada suhe või leida tõestust, et siiski armastate oma partnerit. Probleem on selles, et te mõlemad kardate teha muudatust oma elus.

Kui sa analüüsid teie suhet ja leiad mehe petmise põhjuse, siis on sinu otsustada, kas proovid suhte taastada või lõpetada, vabaneda valust ja alustada uue elu loomist. Kuid ära tee otsust enne, kui oled partneriga rääkinud. Ära süüdista, vaid kuula. Armukese olemasolul on põhjused, isegi kui sa neid ei mõista. Skandaali, pisarate ja solvumisega ei saavuta midagi.

Sõltuvalt iseloomust võime olla vankumatud ja otsusekindlad, pendeldada musta ja valge vahel, armastada ja vihata. Iga inimene on unikaalne ja ka petmist elab üle erinevalt. Kui sinu mehel on tekkinud armuke, pole see veel elu lõpp, vaid üks eluetappidest. Ürita rahuneda ja kainelt hinnata tekkinud olukorda.

Alusta küsimustest endale. Nii on kergem mõista, kuidas tegutseda edasi, vabaneda kannatustest ja mitte langeda depressiooni. Sinu partneril on olnud valik, kas olla truu ja õppida lahendama probleeme või leida endale armuke. Kui ebameeldiv tõde on ilmsiks tulnud, on ka sinul olemas valik. Kas sa tahad olla koos temaga edasi? Kas sa suudad unustada? Kas sa oled võimeline andestama?

Kui sa mõistad, et mehe armuke jääb teie suhte vahele ka siis, kui nad rohkem ei kohtu, ja kui mehe siiras kahetsus ei suuda taastada kaotatud usaldust, on parem suhe lõpetada, mitte ennast piinata. Kuid kindlasti pead enne otsuse tegemist teadvustama, kas sind juhivad emotsioonid, mis homme lahtuvad, või oled tõesti valmis lõpetama suhte ega hakka talle edaspidi helistama ja teda süüdistama.

Kui sinu siht on siiski säilitada perekonda, vajad kainet mõistust ja teadvustatud lähenemist situatsiooni lahendamiseks. Liigne närvilisus kahjustab suhet veelgi enam. Kõigepealt lihtsalt jälgi olukorda. Kohe tegutseda pole hea taktika. Samas ära võitle endaga, sest kohe ei saa muuta oma suhtumist situatsiooni, isegi kui sa armastad ja sinu tunded on sügavad. Peamine, mida saad teha, on teadvustada oma unikaalsust ja väärtust. Pole õnne, kui varem polnud ebaõnne. Kui mehel on armuke, võta seda kui signaali, et tuleb tähelepanu pöörata endale, oma isiksusele, enda sihtidele. Alusta oma soovide täitmisest, tegele karjääriga, leia uus suund, ole huvitav iseendale, realiseeri oma andeid, ära varja oma võimed. Peamine raskus kõige selle tegemisel seisneb selles, et kui sa saad teada, et mehel on armuke, tekib apaatia ja sa ei taha teha seda, mis viiks sind välja tekkinud olukorrast. Hoia meeles, et kui sa tõesti tahad lahendada seda situatsiooni, siis pisarad, hüsteerika ega süüdistamine ei anna oodatud tulemusi.

Medali teine pool on selles, et kui tahad oma meest tagasi, saa endaks. Mida rohkem pühendad endale aega, mida rohkem suudad lahti lasta tekkinud situatsioonist, tõstad pea püsti ja üritad väljuda valust, seda tõenäolisem on, et mees märkab seda. Mehel on valik: kas nuttev, depressiivne ja pretensioone esitav naine või ilus, mõistev ja hooliv armuke. Ise mõistad, kumma mees valib.

Allikas: Alexis Varnum „Armastus ja suhted uues reaalsuses“

Seotud