Mida tähendab Kalevi kojutuleku metafoor?

Sellele küsimusele otsitakse vastust sel laupäeval Von Glehni Teatris toimuval seminaril “Eesti salatoimikud: Kalevi kojutulek”. Eesti ja Soome ühisosa ja tuleviku väljavaadete teemal arutlevad Allar Levandi, Kaarel Kose, Tapio Mäkeläinen, Margus Vetsa, Igor Volke.

“Maailm ei kuumene mitte ainult globaalselt, vaid ka vaimselt ja poliitiliselt. Kuidas tegutseda sellises protsessis, kus vastanduvad globaalne, regionaalne ja isiklik – millele orienteeruda ja milliseid valikuid teha? Sellest laupäevasel seminaril räägimegi,” ütleb seminaridesarja “Anomaalne maailm” eestvedaja Igor Volke.

Sel laupäeval, 1. detsembril kell 14-17 arutletakse Tallinnas Von Glehni Teatris Eesti ja Soome tulevaste arengute väljavaateid ja varjatud sisu.

  • Mida tähendavad mõisted Kaleva rahvas ja Elohim?
  • Kas Kalevi kojutulek tähendab rahvusliku mõistuse avardumist ja südametunnistuse ärkamist?
  • Mida pidas silmas Eestit külastanud paavst Franciscus, kui viitas meie viljakusele ja mälule?
  • Kas tulevikumälu on avastatav tõsiasi läbi ärkava vastutustunde?

“Reaalne elu ja arengud koos mõtestatud mütoloogiliste tähendustega annavad uue elujõu mitte ainult rahvale, vaid ka igale inimesele. Nii indiviid kui etnos tahavad selgust, tulevikunägemist ja väärikaid ülesandeid,” sõnab Volke.

Seminari peateemadeks on seekord Eesti ja Soome Kalevi rahvas ning nende edasised väljavaated. Juttu tuleb teedest, tunnelitest ja ühislinnast, vaimsest ja kultuurilisest vastutusest ning tulevikuvisioonidest.

Mütoloogilist ja reaalset tulevad laupäeval Nõmmele vaagima:

  • Tapio Mäkeläinen, estofiil ja Tuglase seltsi esindaja
  • Kaarel Kose, Tallinna-Helsingi tunneli entusiast
  • Allar Levandi, lugupeetud sporditegelane
  • Margus Vetsa, Tallinna Ülikoolist keskkonnakorralduse lektor
  • Igor Volke, päästeekspert

Seminaridesarja “Anomaalne maailm” käesoleva aasta viimane vaatus teemal “Eesti salatoimikud: Kalevi kojutulek” toimub sel laupäeval, 1. detsembril kell 14-17 Von Glehni Teatris (Pärnu mnt 326), Tallinnas.

Vaata lisa facebookist.

Loe ka temaatilist lugu: Igor Volke: “Praegu on küsimus, mis Eestist üldse saab” ehk kuidas on omavahel seotus kliimasoojenemine, paavst Franciscuse külaskäik Eestisse, Kalevipoeg ja Tallinn-Helsinki tunnel.

Seotud