Metshaldjas Mari Metsalliku nutikas nipp, mis toob hea ja rahuliku une

Armastatud metshaldjas Mari Metsallik jagab meiega nutikat nõuannet, kuidas kasutada taimi kosutava une hüvanguks.

Me vajame magamist, sest me ei oska päeval puhata. Puhkamise all ei mõtle ma seda, et peaksime hommikust õhtuni voodis pikutama – see ei ole tegelikult puhkamine. Puhkuse all pean ma silmas eelkõige vaimset puhkust. Seisundit, kus meie ajulained on teeta-tasemel ega tegele igapäevaprobleemidega. Pean silmas just mõttepuhkust.Kui suudaksime hoida vaikuse- ja rahu seisunditkogu päeva jooksul, väheneks meie unevajadus tunduvalt. Seega ei saa ka öelda, et iga inimene vajab päevas kaheksa tundi uneaega, see on kõigil erinev.

Lillepadi toob magusa une

Soovitan üht mõnusat nippi neile, kellel on unega probleeme. Parim aeg seda nippi rakendada on muidugi suvi, aga saab ka muul ajal. Ma võtan suvel ühe väga õhukese linasest riidest padjapüüri ja täidan selle kuivatatud heina, lillede ja lõhnavate ravimtaimedega. Oi kui mõnusasti see lõhnab! Ja sellise padjaga magades tulevad vaid kõige ilusamad unenäod ning ravimtaimede eeterlik õli ja energiaväli tervendavad inimest une ajal.

Talvel, kui heina, lilli ja taimi pole varuks kuivatatud, võib kasutada vana teesegu: koguda aja jooksul teejoomisest üle jäänud taimepuru, see hästi kuivatada ja panna padjapüüri sisse. Lisaks lõhnavad juuksed sellise padjaga magades terve päeva lillede ja magusa heina järele! Minu käest küsitakse pidevalt, mis parfüümi ma kasutan, aga üks saladustest peitubki heinapadjas.

Kui vähegi võimalust, siis magage tervenisti heintest asemel – see on teraapiline ja mõnus.

Soovitan magamistuppa riputada ohtralt õhku desinfitseerivaid okaspuuoksi, uinutavaid ja rahustavaid taimi, nagu kummel, lavendel ja midagi väga erilist – paar ööviiuliõiekest. Viimasega ei ole soovitatav liialdada, sest selle intensiivne lõhn, nagu taevasel jasmiinilgi, võib olla uimastav. Et nautida lillelisi unenägusid, piisab terve toa lõhnastamiseks ühest ainsast õitsvast sireli- või jasmiinioksast.

Autor: Mari Metsallik

Allikas: Kirjastuselt Pilgrim äsja uuesti ilmunud raamat Mari Metsallik “Metshaldja päevik”

Seotud