MERCEDES MERIMAA väega toitudest

Täna õhtul kell 18 Von Krahlis toimuva Alkeemia Akadeemia üks esinejatest taimetark Mercedes Merimaa jutustab väega toitudest ja taimede mõjust meile. Kevadväsimusest väljumiseks annavad veel hüva nõu Aleksandr Dreljov ja Kristjan Puusild.

Pärnumaal soode ja rabade keskel elab õieterapeut ja taimetark Mercedes Merimaa, kes julgustab olema toitu tehes loominguline ning tarvitama kõiki maitsvaid ja söödavaid taimi, mida leiab nii peenralt kui põlluservalt.

Mercedes Merimaa taimetargateadmised toiduvalmistamisest ning palju huvitavaid retsepte on ta kogunud raamatusse “Väega toidud”, kus kirjutab, et oleme harjunud mõtlema, et omastame toidust valke, rasvu ja süsivesikuid – aga mitte ainult!

Seedides hakkame toitu lõhustama, kuid inimorganismi ehk tervise ülesehitamiseks vajame eelkõige eri jõudusid. Jõud muutuvad nähtavaks, kui suunate oma tähelepanu ja mõtte sellele, et punane peet pole lihtsalt peet oma aineliste koostisosadega, vaid maa sisse juurikasse peitu pugenud vikerkaarevärv.

Nüüd, kui enamik toitu pärineb supermarketitest, pole sööjal otsest seost selle maaga ega toidu kasvatajaga. Toiduainetööstus lisab sellele omakorda mittekvaliteetseid koostisosi ja säilitusaineid. Nii võib juhtuda, et toidust lähevad toitvad jõud üldse kaduma. Öeldakse ka, et süüa tuleb neid taimi, mis kasvavad kuni 50 km kaugusel inimese elukohast.

Rääkides toidust – kus see on kasvanud ja kui hea see on -, peame silmas maist toitumist. Aga tähtis on ka kosmiline toitumine: peame saama toidust kätte energiaväljad, jõu ja väe. Teatud võnkesagedusega energiamuster on omane kõigile elusrakkudele, nii inimestele, loomadele kui taimedele, kes saavad omavahel suhelda. Inimene on eelkõige vaimne olend, kelle hing valib tuleku füüsilisse maailma.

Kevadel tasub ringi vaadata ka koduaias ja metsaveerel: oleme harjunud pidama heaks C-vitamiiniallikaks apelsini ja muid troopilisi puuvilju. Kuid nõges, nurmenukk ja teised meie tavalised taimed sisaldavad C-vitamiini apelsinist mitu korda rohkem. Üks astelpajumari on väärt sama palju kui kümme apelsini!

Ja muide – igaüks võib endale kasvatada ka isikliku nõiataime! Kui paned taime kasvama ja hoolitsed tema eest pühendumusega, annab taim endast sinu jaoks parima, mis on selles kasvukohas võimalik.

Allikad: www.maaleht.ee, www.arengutee.com


ALKEEMIA AKADEEMIA IV

“Iidne ja moodne tervis – kaamosest välja!”

MERCEDES MERIMAA, ALEKSANDR DRELJOV, KRISTJAN PUUSILD

Täna, kolmapäeval, 3. aprillil kell 18:00, Tallinnas, Von Krahlis

Pilet 7.-

Kuula esinejaid Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”
Alexandr Drejlov 1.05.2011
Mercedes Merimaa 10.06.2012
Kristjan Puusild 2009. a saates “Ööülikool”

Sündmust salvestab “Hallo, Kosmos!”, vestlusringi juhib Ingrid Peek

Uuri varasemate Alkeemia Akadeemia sündmuste kohtahttp://alkeemia.ee/akadeemia

Liitu ja jaga sündmust oma Facebooki sõpraega SIIT!

 

Seotud