Mari Metsallik: on ainult üks vaimne praktika, mis tõesti inimese endast kõrgemale tõstab – see on inimliku headuse, südamesiiruse, kaastunde ja armastuse jagamine kõigile

Loe kauneid mõtteid kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Mari Metsalliku raamatust “Naiselikkuse saladused”, mis viib lugeja metshaldja muinasjutulisse maailma, kus peategelaseks on Armastus, kelle elujõuks on Naiselikkus. Autor jagab vaateid, kogemusi ja salanippe oma isiklikust elust, mis lähtub üdini naiselikust olemise viisist.

– On ainult üks vaimne praktika, mis tõesti inimese endast kõrgemale tõstab – see on inimliku headuse, südamesiiruse, kaastunde ja armastuse jagamine kõigile, valimata ja hinnanguid andmata.

– Oma keha eest hoolitsemine on oluline, sest hing saab end teostada vaid koostöös kehaga. Kui keha on puhastamata ning haige valest eluviisist, siis on hing seal sees aheldatud.

– Elu kingib meile meie sõnade, mõtete ja tegude tulemi. Olevik on meie mõtete minevik. Igal eluhetkel on meil valida, kas teenida valguse või pimeduse jõudusid, luues seeläbi oma tulevikku kas valgust või pimedust.

– Palvel on jõud, see on õnnistus. Mõnikord, kui meil läheb elus väga hästi, kõik sujub ja toob rõõmu, on need meie vanavanemate palved, mis meid kannavad. Palve teise inimese eest on suurim võimalik õnnistus. Meid ümbritseb eluenergia ja meie oleme need, kes seda liigutavad.

– Kõige tähtsam elus on armastuse loomine mehe ja naise vahel, sest üheskoos luuakse jõud, mis võib luua uusi universumeid. See on maailma kõige tugevam jõud. Kõik hea siin maailmas luuakse armastusest, naise ja mehe vahelisest tõelisest armastusest ning kõik halb, kurjus, valu ja haigused on ainult armastuse puudusest.

– Karmaseadust mõistame siis, kui hakkame mõtestama endaga toimuvaid sündmusi. Tänu sellele ei ole me kunagi enam millegi ees ohvrid. Vaimne vabadus saabub siis, kui me loobume mõtestamisest ning meist saavad vaatlejad. Siis ei võta me enam mitte midagi isiklikult, ei klammerdu millessegi, vaid toome rahu konfliktidesse ja valgust puuduolevasse ning suudame armastada teist kahjustamata.

– Vaimne inimene jätab enda lahkudes maailma paremaks paigaks, kui see enne teda oli. Ta on hoolitsenud oma lähedaste eest, külvanud inspireerivaid ideid, jaganud helgeid tundeid, tervendavaid emotsioone ja ilusaid hetki ning aidanud valgusel inimeste südames laieneda. Tema enda elu on paistnud läbi nagu selge allikavesi. Sellisel juhul võib kindel olla, et see inimene ei karda surma. Sest tal on, mida tagasi tulles oodata.

– Naiselikkus on kõige vägivaldse vastand, igasugune konflikt ja kurjus on naisele absoluutselt vastunäidustatud, kuna hävitab teda. Naiselik naine on vägivallatuse energia, rahutooja, ta on vesi, mis on pehme ja paitavalt voolav, aga ometi nii tugev, et pideva tilkumisena endale läbi kivide käiku uuristab. Naiselikkuse puudutus mõjub transformeerivalt kõigile, kelles on hävituse ja vägivalla energiat, puhastades ja valgustades hinge, pehmendades südant, rahustades ja lõpetades konflikte.

Allikas: Mari Metsallik: oskus olla nõrk on üks osa naise väest

Mari Metsallik soovitab: just need toidud on naise tervisele eriti kasulikud

Mari Metsallik: armastus on meie tõeline olek, turvaline, puhas ja puutumatu madala sageduse energiatest

Seotud