Maitsev rännak veganmaailma – Loomus andis vegankuu puhul välja tasuta retseptikogumiku

Ülemaailmse vegankuu tähistamiseks pakub loomade eestkoste organisatsioon Loomus võimalust tasuta alla laadida retseptikogumik “Maitsev rännak veganmaailma: 15 lihtsat veganretsepti”.

Nagu pealkirigi viitab, leiab värskest retseptikogumikust 15 retsepti, mis on jõukohased nii kogenud vegankokale kui köögis alles esimesi katsetusi tegevale taimetoiduhuvilisele. Retseptide seast leiab midagi nii hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiks kui ka kergemaid vahepalasid. Näiteks leiab kokaraamatust juhise, kuidas valmistada täidetud bataati, Vöneriga sushit ning maapähklivõiga pannkooke.

Retseptikogumik sündis koostöös mitme vegantooteid pakkuva ettevõttega “Poodides on palju põnevaid vegantooteid, mis esialgu võivad tunduda võõrad ja isegi hirmutavad. Seetõttu oleme retseptides kasutanud poelettitelt tuttavaid tooteid, et julgustada inimesi uusi toiduaineid proovima,” selgitas Loomuse veganprogrammi “Taimsed valikud” programmijuht Anu Tensing.
Retseptides on kasutatud tooteid Boost Yourselfilt, Bonilt, Fermencylt (end Krimchi), Numamilt, Nutvilalt, Friendly Vikingilt ja Vönerilt.

Retseptide autor on Loomuse vabatahtlik, blogi Spice the Spirit autor ja toitumisspetsialist Kariina Kuningas. “Tervislik taimne toit aitab meil end paremini tunda ja loob positiivse meeleolu, mistõttu pean tähtsaks jagada enda loodud retsepte ka laiema publikuga, et ka teised saaksid läbi toitumise oma terviseseisundit parendada ning elust rohkem rõõmu tunda,” rääkis ta.

Retseptikogumiku saab tasuta alla laadida SIIN.

Kui Sind vegantoidumaailm huvitab, hoia silm peal Loomuse sotsiaalmeediakontodel, kus jagatakse iga nädal kampaania “Lihavaba laupäev” raames veganretsepte, ning retseptide autori blogil Spice the Spirit.

Seotud