Mai sõnum: peegeldused loovad kontakti kõigega – algas ühtsuse ajastu

“Maikuu ja juuni algus kingivad meile tugeva peegelduse. See on ühtsuse õppetund, sest kogu elu peegeldab teineteist. Siit saavad alguse tagasivaated ja edasiminekud,” kirjutab Liisa-Indra Pajuste blogis Banaanisaar.ee

Mais saame kogeda vanade süsteemide kokkuvarisemist, sest meil on vaja hakata ehitama uut. Võib tulla ette suhete purunemist, tervise halvenemist, töö vahetamist jms. Mai esimene pool kingib peegeldused, mis soodustavad konflikte, mai teine pool avab iseendast arusaamist.

Uued olukorrad aga toovad ootamatute poolte koostöö. Nii valgus kui pimedus teevad koostööd, sest mõlemad on huvitatud tervikust ja edasiminekust, avardumisest. Praegune on kokkupuutepunkt.

Juba on meile kättesaadavad ka uued kontaktid – abilised ja õpetused, kes meid praegusest energiast läbi juhatavad. Praegu on ses suhtes ettevalmistav periood, uus ja uue ülesehitamine algab sügisel. Praegu käib põhja loomine ja seemne idandamine.

Meid saavad ümbritsema valgusmeistrid. Palju valgust on alati vastutus, sest tuleb juhtida ja hoida nii valgust kui seda, kuhu see läheb. Seisad silmitsi kõigega, mis on sind sügavalt puudutanud. Suur osa neist asjadest teeb mõtlikuks. Osa toob esile vana valu ja rõõmu. Nüüd koged sa neid situatsioone teisiti, kuid ikkagi võib vahel tulla üksi ja kurb olemine. Tunne ära oma tunded, vajadusel nimeta kõva häälega (Loe: Sa oskad oma tundeid juhtida – kuidas olla oma emotsioonide võlur). Ja vaatle, mis need tundmused su kehas teevad, kuidas sa füüsiliselt reageerid, aga ka mis mõtteid ja tunded nad endaga kaasa toovad. Vanad olukorrad võivad korduda. Ent seekord sa tead, mida nendega tegema pead. Näed oma teed, tead ennast selgemini.

Oluline on teada, et kõik möödub. See aitab mitte klammeruda, kuid annab abi ka rasketel aegadel. Mine üleni kogemuse sisse, naudi seda sügavalt ja tõeliselt, tunneta hetke reaalsust. Kuid tea – see möödub. Ja las ta möödub. Muutus on elu seadus. Kõik muutub. Las ta muutub. See on elu. Ka sina muutud. Selline vaatlemine teeb enese suhtes väga ausaks – illusioonid lahjenevad ja hajuvad, kõik, mida oled maha surunud, leiab tee välja; samuti nagu kõik imeline, mis sa tegelikult oled – see särab ja paistab välja. Oskus seda kõike pealt vaadata, annab sulle tõelise jõu.

Naised on ilusamad ja meeste silmad avanevad, et seda näha. Avaneb meeste emotsionaalne pool ja kontakt mehelikkusega. Sellest ka polaarsuste tõmbed ja avastamised. Polaarsus avaneb ka igaühe sees kui terviku osa.

Avastad oma tõelise potentsiaali ja saad otsustada, kes sa oled. Kes sul on vaja olla? Kes sa soovid olla? Kõige tähtsam on olla olemas.Kõige tähtsam on olla teineteisega kontaktis, ühenduses. Oluline on oma kogemuste jagamine ja seejuures teiste kuulamine. Oluline on hoida keskendumist, et elus kohal olla. Oluline on teineteist hoida, aidata ja toetada. Ükshetk mõistavad seda kõik.

Elu kasvab ja avardub üheskoos, sellepärast on ka kontakti loomine oluline – siit tuleb meie avardumine – jagame rõõme, valusid, mõtteid ja kogemusi ning seisame teineteise eest, aitame nõrgemaid, toetume tugevamatele. Me oleme kõik seotud. Pole kunagi olnud muud varianti.
Oluline on märgata ennast armastuses, aga ka teist kannatuses või hirmus. Ja julgeda luua siin ehe kontakt, teades, et see võib sind proovile panna. Ole vapper ikkagi, seda avatumaks ise muutud. Meie ülesanne on inimkonna eri tahkudega koostööd teha. Siit tuleb ühtsus ja armastus.

Kaob väline toetus. Esiti selleks, et leiaksime armastuse enda seest üles. See võib olla raske ja kohati suisa julm. Ent see on ainus viis, kuidas edasi saab. Eesmärk polegi kuskile liikuda, vastupidi – olla okei kõigega, mis on siin ja praegu. Midagi ei kao, ainult muutub. Ja ühenduse, koostöö otsimine teistega annab meile midagi palju sügavamat – viib endasse.

Iseendas armastuse ja kontakti leidmisega leiame samasuguse kontakti ka kõiges ümbritsevas. Ja see on tõeline vägi ning tööriist ühtsuse loomiseks. Praegu on ühtsuse ajastu.

Esile hakkavad tulema blokid, mis segavad ühtsust ja teineteise mõistmist. Neid lahendades puhastame tee tõelisele armastusele, küllusele ja õnnele. Blokid on arenguks ja avanemiseks vajalikud. Tugevasti on soodustatud kontaktid vastandite puhul. Siit kerkib esile armastus kui ühendaja.

Mais toome unistusi reaalsusesse. Mis iganes unistused meil on olnud, need tulevad esile ja saavad käegakatsutavaks. See on ka aeg unistuste hoidmiseks ning uute loomiseks. Jõuame oma piirini. Astume piirist üle. Uue piirituse tajumine. Oleme seda ammu oodanud ja igatsenud. Nüüd märkame seda, millest varem mööda oleme vaadanud. Mõistame, mida varem pole mõistnud. See tähendab ka, et me ei vaata enam endast mööda. Soovitan on mediteerimist, vaikuses olemist. Mida sügavamas rahus oleme, seda ärksamalt tegutseme.

Kuhu sa energiat suunad? Sa lood alati seda, millele tähelepanu suunad. Energiast teadlikuks saades pane tähele, mis annab sulle jõudu juurde ja mis võtab ära. Mõtle näiteks mingile inimesele või situatsioonile ja tunneta, kas see võtab sinult energiat ära või annab juurde. Kusjuures, oluline on teada, et keegi ei saa sinult midagi ära võtta või juurde anda, sina ise oma suhestumisega teed seda.

Märka, mis sind laeb, sest see, millele tähelepanu pöörad, hakkab sarnast ligi tõmbama!
Kui juhtub, et oled raskes olukorras, saada välja armastust. Armastus alati tervendab ja kaitseb. Armastuse välja saatmine kaitseb sind energiakadude eest, sulgedes energialekked.

Mis on armastus? Armastus on ühendus, aktsepteerimine ja kohalolek. Armastus on lähedus, kirg ja pühendumine. Esmane on olla pühendunud oma kõrgemale eesmärgile ja enda armastamisele. Sinu aeg ja energia on su suurim varandus, sa ei võlgne seda kunagi kellelegi. See, kuidas sa oma aega ja energiat kasutad määrab, kuhu sa selles elus jõuad. Kujutlused iseendast panevad paika su kogemiste piirid.

Elu püüdleb alati energia voolamise, teadlikuks saamise ja armastuse poole. Elu püüdleb ühenduse poole. Nagu iga jõgi voolab lõpuks merre. Ja nagu kõik mered on omavahel seotud. Nagu kogu vesi, õhk, maa ja elusolendid on omavahel seotud.

Inimese suurim unistus on et teda armastataks, seeläbi saab ta ennast ära tunda. Armastus on katalüsaator. Armastuse avanemine toob kaasa armastuse avanemise ka teises. Ja see ongi ülim kingitus – kahe inimese sünkroonsus, kahekesi sama kogemuse jagamine – võimas!

Armastus rebib lahti vanad haavad. Armastuse puudumisest tekkinud haavadest saab aru alles armastusega kokku puutudes. Armastus on inimestevaheline liim.

Peegeldused. See, mis tunde sa teisele teed on see, mis tunde ta sulle teeb. Me peegeldame teineteist. See kehtib kõikide inimestega, kõikide loomadega, kogu eluga maa peal – me toome üksteises esile teineteises olevaid tundeid ja seepärast on oluline sünkroniseerida end kõiksuse loovasse energiasse. Peegeldus toob esile nii sära kui ka peidetud asjad, mida ei soovi endale tunnistada. Ja see on siin mitte väga fun part.

Parim viis peegeldamisest kasu saada on iseennast tunda. Kui saad oma tunnetest aru, mõistad, mis tundeid sa teises esile tood. Ja nii saad ka aru, millest tegelikult jutt käib.

Üks selgeltnägija rääkis peegeldustest suurepäraste näidetega: “Naine tunneb ennast kõrvalejäetuna, ebaolulise, ebapiisava ja väärtusetuna, sest mees ei huvitu temast piisavalt, pole valmis koos aega veetma ning on suunatud ainult oma huvidele ega pea nende ühist aega oluliseks. Naine otsib tegevusi ja tähelepanu, mis pakuvad talle väljundi eneseteostuseks. Ta lööb särama, sest on leidnud oma energiale suuna ja eesmärgi. Mees tunneb ennast kõrvalejäetuna, ebaolulise, ebapiisava ja väärtusetuna, sest ei suuda naisele väljundit pakkuda. See on peegeldus. Naine valis mehe, kellega koos ühist ruumi luua. Mees valis midagi muud (teadlikult või alateadlikult lähtuvalt oma mustrist) ja kogeb nüüd naise peegeldust.”

Või sama näide teistpidi: “Mees tunneb ennast segaduses, ebakindlalt, rahuldamata, väärtustamata, sest naine ei pööra talle tähelepanu, otsis omale armukese, on pealiskaudne. Aga naine on temaga kõiki neid asju, sest mees tekitab temas sama tunde. See on nõiaring, tugev peegeldus. Seda peab ära nägema ja tundma, muidu edasi ei saa ja kõik lahendused on ainult plaastrid katkise veetamme peal.”

Nii kui sinus toimub muutus, toimub muutus ka teises inimeses. Kui tean, et teine inimene tunneb ennast segaduses, ebakindlalt ja muretseb oma väärtuse pärast, siis ma saan seda ju muuta peegelduse kaudu. Saan talle kinnitada, mida näen igas inimeses – Allika alget, imelist igavikulist olevust. Esimesena pean selle endas ära tundma. Kui talle seda vastu peegeldan, saab ta ise ka selle endas ära tunda. Lisaks, nüüd hakkab see teine inimene mulle sedasama vastu peegeldama ja mina tunnen samuti omakorda tugevat sidet Allikaga. Imeline! Seda peaks koolis õpetama!
Kui sulle kellegagi suhtlemises midagi ei meeldi. Mõtle, mis need asjad on. Ja siis pööra see ringi – kuidas sina temas selliseid tundeid esile tood? Iseenda tunnete mõistmine viib ka teiste tunnete mõistmiseni ja see toob ühtsuse. See on koht, kus saad kõik ümber pöörata nii enda kui teise inimese jaoks – mida sul on vaja teha, et ennast hästi tunda? Mida sul on vaja teha, et teine inimene ennast hästi tunneks?

Mais joonistub meie ette rada. Tuleb keerulisi kohti ja võib olla raske edasi minna. Lihtsalt astud samm sammu järel sisetunde järgi. See rada on nüüdsest peale alati sinu ees olemas ja kannab sind uude aastasse ning kaugemalegi. Sa lood selle raja nende tugevate peegelduste najal nüüd siin, maikuus. Saad seda luua, sest oled kõik need varasemad asjad läbi elanud, millest ma iga kuu olen kirjutanud: 2016. aasta tugeva karma puhastuse, jaanuari selguse ja mustrid, veebruari segaduse, märtsi avanemise, aprilli loomise ja nüüd oled jõudnud mai peegeldustesse. Siin on aeg ennast märgata.

Peegeldused viivad meid kokku. Naised ja mehed hakkavad teineteisest aru saama. Mustad ja valged mõistavad oma tervikut ehk mahasurutud ja teavustatud mõtted saavad tervikuks. Polaarustel on vajadus eksisteerida kõiksuse osas, et hoida tasakaalu. Ühe poole õigustamine toob ainult eraldumist.

Kunagi me oleme olnud koos. Kunagi me oleme olnud tervikud – osanud aktsepteerida endas ja maailmas kõike, pidamata vajalikuks seda fragmenteerida, hinnata heaks või halvaks, vajalikuks või ebavajalikuks… Midagi pole väljaspool Allikat, Jumalat… kutsu kuidas tahad. Kui Jumal on ainult hea, siis ta pole kõikvõimas. Looja on kõiges ja igal pool. Tõeline headus on see, mis on valmis nägema kurjust enda osana.

Looja on armastus. Looja on kõiksus. Siin on kõik olemas ja midagi pole puudu, siin on kõigel oma õige koht ja vajadus – ka kurjusel, hirmul, pimedusel. Just nagu peegeldame teineteist, et poolused ühendada, polaarsused tasakaalustada, oleme siin ühtlasi selleks, et ühendada ka “hea” ja “halb”.
Tõde on see, et pole üht ilma teiseta. Meis on mõlemad ja nii ongi ainuõige ja vajalik. Kumbagi poolt ei saa ega tohi kustutada, võimendada, sest see tekitab ainult tasakaalutust. See on kutse koju. Kutse ühtsusesse. Siit saab alguse rahvamasside ühinemine alguses südames, siis mõttes ja teos.

Juunis ootab meid manifesteerimine. Elu voolus manifesteerimine, mitte oma tahte najal.

Inspiratsioon ja abiline: Öökull. See sümboliseerib sisemist tarkust, sisemist teadmist ja muutusi. Praegu on aeg, kus näeme seda, mis muidu peidus. Võimalus näha tõelist tegelikkust, kaugemal illusioonidest, pettustest ja maskidest. Öökull sümboliseerib juhatus, et elu maagilisust ja kõike teadmatut sügavamalt uurida.

Lahkust ja koos-tunnet!

Autor: Liisa-Indra Pajuste

Allikas: Banaanisaar.ee

Seotud