Mai-Agate Väljataga: universumis on seadus – kõigepealt annad, siis alles saad!

Olles inimesena Maal, näeme ainult selle eksistentsi eesmärki. Kui sedagi. Me oleme oma arusaamades piiratud hetkeseisuga ja sünnist saati õpetatud reeglitega. Kui palju on neid, kes julgevad öelda “Kõik on võimalik!”? Ikka leiame, et pole piisavalt raha, aega, oskusi jne. Meil puudub oskus mõelda piiranguteta. Ja kui meie mõtted on piiratud, siis on piiratud ka praktiline elu. Kus on põhjus? Sinus endas on põhjus, sinus endas!

Sellist mõttetasandi seisundit, et olen vaba nagu lind, ei saavutata ühe eksistentsiga. Selleks kulub vähemalt 700-800 elu, sest asi ei seisne ainult ühes sõnas “vaba”, vaid paljude mõistete terves komplektis: elueetika, moraalsus, empaatilisus, armastus, mõistus, vaimsus. Inimesel on vaja teadlik olla palju dest elu tahkudest ja üldse elu olemusest. Kui sa oled vaba nagu lind, siis tavaliselt ei kehastu enam. Aga inimesena käesolevas elus saame nii mõndagi muuta, et tunda end õnnelikumana. Kõigepealt õpime olema endast teadlikumad ja tähelepanelikumad. Õpime hindama seda, mis meil parasjagu käes on, olgu siis esemete, olukordade või inimestena.

Me oleme unustanud tänulikud olla. Universumi üks energiaseadustest on järgmine: see, mille eest tänad, seda tõmbad ligi. Meil on aina tunne, et kõike ja kõiki on hirmus vähe! No kuidas sa siis sellise nigela asja eest tänad! Eestlastel on üks väga ilus ütlemine: kes ei täna pisku eest, see ei täna palju eest ammugi! Täitsa tõsi! See tegelane tahab aina juurde saada – anna, anna, anna! Lõuapoolikutel on ütlemine, et Anna on küll kena inimene, aga jube tänamatu. Kuidas sinuga lugu on?

Tuletan veel kord meelde, et universumis on seadus: kõigepealt annad, siis alles saad. Ja andmise all ei tule mõista ainult materiaalsust, vaid midagi palju enamat – armastust. Ärge hakake võrdlema inimlikku armastust jumaliku armastusega. Need on kaks täiesti erinevat asja. Oma elu elades peaksite siiski nende erinevusest aru saama. Inimlik armastus ei tarvitse alati andestada, aga jumalik teeb seda alati.

Kus ja millal me peaksime alustama õnnelik olemist? Iseendast! Ja kohe! Siiski on vaja teada, mis asi on õnn. See ei ole asi. See ei ole kütus, palju raha, kaunidus, võim, tähtsus. Õnn on sisemine seisund. Silmaga ei näe ja käega ei saa katsuda. Ta on tasakaalus energiaväli. Ei pluss ega miinus. Neid inimesi, kes on sisemise õnne seisundis, on järjest rohkem. Kui teed seda, mis sulle meeldib, ja käitud nii, nagu sulle meeldib, ja julged olla selline, nagu tegelikult oled, siis see annab sulle rahulduse ja see ongi õnn. Muidugi tuleb olla ja teha nii, et see ei kahjusta teisi inimesi. Kui julgen olla aus iseenda ja teiste vastu, siis see ei kahjustagi kedagi. Pettus kahjustab. Salakavalus kahjustab. Sama situatsiooni on alati võimalus uuesti läbi mängida ja selleks ei pea uuesti kehastuma. Sageli seostame õnne sellega, et pangas on kümme miljonit. Aga kas need inimesed kõik on õnnelikud?

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Alkeemia lugemisnurk | Mai-Agate Väljataga: Just praegu siseneb osa inimkonnast uude reaalsusesse

Alkeemia lugemisnurk | Mai-Agate Väljataga: Just praegu siseneb osa inimkonnast uude reaalsusesse

Teadmanaine Mai-Agate väljataga jagab nõuandeid, kuidas muuta negatiivsete tunnete võnkesagedus neutraalseks

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.