Mai-Agate Väljataga: kui sa õpid iseenda sisse vaatama, võid ennast viie minutiga õnnelikuks teha

Kui sa õpid igas hetkes märkama, milliste tunnetega on sul tegemist, ja kui see tunne sulle ei meeldi, siis on sul alati võimalus see ringi teha, öeldes järgmist lauset: mina kogen praegu … (nimetad tunde nime). Ja ütled seda viis või kuus korda. Nii muudad selle tunde vibratsiooni.

Selleks et aru saada, et kõik on vibratsioon, on tehtud katseid. Üks näiteks selline: metallplaadi peale pandi õhuke kiht liiva ja siis mängiti pilli ning liivateradest moodustus muster. Mida kõrgem oli vibratsioon, seda keerulisem ja täiuslikum muster, mida madalama sagedusega, seda lihtsam muster. Nii et kui tahad teada saada, kuidas võngud, oleks vaja leida üks niisugune aparaat, mis registreerib sinu võnkesagedust. Aga see ei ole muidugi eesmärk omaette. Eesmärk on selles, et õpid siin maa peal energiaid muutma. See ongi elu väljakutse.

Et tajuda enda sees olevat tunnet, istu rahulikult ja tunneta. Just nimelt tunneta, mitte ära mõtle. Mis tunne see on? Kuskohal ta sinu sees asub? Kas on nõrk, keskmine või tugev? Kas sa talud seda või mitte? Madala sagedusega tunded on negatiivsed ja kui ei taha tunda negatiivsust, siis võib alati öelda sellise lause: ma kogen praegu … Nii saab tunde ära muuta. Nagu juba öeldud, tuleb seda lauset öelda korduvalt, ühest korrast ei piisa.

Kui sa õpid iseenda sisse vaatama, võid ennast viie minutiga õnnelikuks teha. Aga kui sa enda sisse ei vaata ja vahid ainult väljapoole ning ütled, et kõik teised peale sinu on su hädades süüdi, siis tunned ennast väga halvasti. Sest oma reaalsuse enda ümber lood sa oma tunnetega.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Mai-Agate Väljataga raamatust „Minu elu ja lugu“.

Seotud