Mai-Agate Väljataga: Inimene õpib maapeal energiatega tööd tegema

Kui inimesel on kaasa võetud palju tormitsevaid tundeid, on väga raske keskteed saavutada. Mõni lepibki sellega ja lahkub elust tasakaalu saavutamata. Aga alati on võimalus uuesti proovida, kuni jõutaksegi tasakaaluni. Tuleb võtta teadmiseks, et ellu tulles on meil mitu eesmärki, mitte ainult üks, nagu paljud arvavad, kirjutab Mai-Agate Väljataga oma raamatus “Uue ajastu algus”.

Niisama ei tulda mitte kunagi. Eesmärgituid kehastusi ei esine. Isegi “puhkuse”-elus on oma eesmärk – koguda energiat tuleviku eluks või tasakaalustada eelmise elu väga suur tasakaalutus. Eesmärk võib olla hingena ise midagi juurde õppida, ühiskonna toimimist täiustada või kosmilises plaanis midagi korda saata. Inimesed, kes seda aduvad, saavad ka raskevõitu elus õnnelikud olla. Nad ei lahterda elu heaks ja halvaks, vaid elu lihtsalt on.

Me liigume uude ajastusse, uutesse energiatesse, uutesse mõistetesse ja uutesse arusaamadesse, see tähendab, et me laieneme nii sisemiselt kui ka väliselt. Kuna kõik on uus, siis kipume vanad traditsioonid üle parda viskama ja keskendume ainult uutele, aga uut ei saa ehitada, kui me ei toetu läbiproovitud vanale. Vanad tavad, olgu need siis pulmakombed, lapse sündimise või tähtpäevade tähistamine, on meis kasvatanud elu alustalad, millele saame toetuda. Kõige olulisem, ilma milleta ei saa, on lugupidamine ja austus. Vaadake ükskõik millist kultuurilist tava ükskõik millise rahva juures – pieteet ehk aukartus on tava sügavam sisu. Kui meie tavades, traditsioonides on sügavam sisu, siis see toimib ka tegelikult.

Kas olete tähele pannud, et oleme unustanud sisu ja libiseme pealispinda pidi? Inimestena oleme arenenud juba nii kaugele, et on aeg märgata sisu või siis luua see. Ka seda tuleb õppida ja harjutada. Ja nüüd üritan ma teile õpetada, kuidas seda teha. Selleks on palju võimalusi ja õpetusi, kuidas mingi rahvas seda teeb. Meie DNA-s on see olemas, ainult me ei tea seda. Nüüd siis teate. See, kas te teete nii, nagu mina teile seda õpetan, või leiate oma isikliku meetodi, on teie valida. Kõik algab sellest, milline on meie sisu, meie sisemised energiad.

Esimene etapp algab iseenda tundmaõppimisest. Jätke teised rahule, nad ei ole mingil moel põhjused! Sellest on raske aru saada, aga kui te kord selleni jõuate, olete kindlustanud endale tasakaalukama elu. Absoluutselt kõik on energia, mitte ainult pliidi-puud ja nafta. Kõikjal olev energia vibreerib pidevalt ja on kas nähtav või nähtamatu, olenevalt vibreerimise kiirusest. Meie koosneme energiast mustmiljonilisel viisil. Lisaks me pidevalt mõjutame seda ja loome uusi energiakeeriseid, samas neid ka muutes ning kustutades. Kokkuvõtvalt võib öelda, et inimene õpib Maal energiatega tööd tegema.

Me näeme ainult madala sagedusega energiaid. Kõrge sagedusega energiaid paljud tajuvad, aga nägema ei ole me võimelised. See, millise sagedusega on energiad meie sees, määrab ära meie enesetunde. Siiani pole inimkond veel taibanud, et vanasõna “Igaüks on ise oma õnne sepp” on täitsa tõsi. Eelnevates raamatutes olen ma sellest rääkinud ja püüdnud tähelepanu juhtida iseenda väekusele. Tundub, et järjest rohkem inimesi hakkab sellest aru saama ja oma elu juhtima. Põhiliseks takistuseks on vanad sissejuurdunud harjumused ja see, et ei usuta oma võimetesse. Teiseks takistuseks on pretsedentide loomise vastumeelsus. See tähendab seda, et me ei soovi muutuda. Sobib ainult see, mis on varem olnud või juba on, uus mitte.

Meid takistavad ka vanad reptiili aju osad. Mõni võib küsida, et mis need reptiilid siia puutuvad. Vägagi puutuvad. Kord olid reptiilid Maa valitsev rass ja kaasasid geenitehnoloogia meie arengusse. Õnneks läks teisiti ning reptiilid pidid alla andma ja lahkuma. Meie aga maadleme reptiili aju osaga. Näiteks minu territoorium, vägivaldsus suhtlemisel ja seksis, vägivaldsus ka toidu hankimisel, tagavarade kokku kahmamises ja vanaviisi elamises.

Uutesse energiatesse üleminekul on tõesti väga palju takistusi ja sellepärast siis ka äge vastupanu uut moodi mõtlemisele ja ütlemisele. Kui seda tehakse vastavalt vajadusele ja mõõdukuse piirides, poleks häda. Kui teadvustame endale, millises maailmas me elame ja kas me ikka tahame sellist, ja kui ei taha, siis on meil vägi seda muuta. Muuta läbi iseenda, mitte püüdes muuta teisi. Muutumine toimub sees, mitte väljas ja kui te näete välist muutumist, siis see on alati sisemise muutumise tagajärg. Muutus algab ühest ja laieneb tervikule, näiteks kogu rahvale. Me oleme kõik ÜKS, ka loodus kuulub sinna hulka, samuti kõik loomad.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Mai-Agate Väljataga: Kui tahad maailma muuta, pead iseennast muutma!

Mai Agate Väljataga: nüüd on oluline luua endale ise meeldiv maailm

Teadjanaise Mai-Agate Väljataga nõuanne, kuidas lahendada elus esilekerkivaid probleeme

Seotud