Maailmarändur Tom Valsberg toob Eestisse sel suvel veel neli maailmamuusika superstaari – Dustin Thomase, Darpani, Fantuzzi ja Satyadev Barmani

Indigolaste ansamblist tuntud muusik, väelaulja ja menuraamatu “Kuidas rännata ilma hirmuta” autor Tom Valsberg on rännanud rohkem kui kolmekümnes riigis üle maailma ja korjanud erinevatelt maadelt ja maailmakuulsatelt festivalidelt nagu Bali Spirit ja Bhaktifest Kalifornias muusikalisi pärleid, mida ta rõõmsalt ka eesti rahvaga jagab.

“Minu jutt artistidega on lihtne. Ma meelitan muusikuid Eestisse mustikate ja maasikatega ning kirjeldan eestlasi kui metsa- ja haldjarahvast, kui ainukest rahvast maailmas, kes on end teise riigi okupatsioonist vabaks laulnud. Korra juba siia jõundud muusikud on Eestist kõik vaimustuses ja tulevad jälle ja jälle tagasi eesti loodust nautima ning muusikamaagiat jagama.”, ütleb Tom muheledes.

Juba on toimunud helišamaani Murray Kylei kontsert ja südamelaulude laulja Kevin James Carrolli kontsert aga nelja vägevat maailmamuusika trubaduuri Dustin Thomast, Darpanit, Fantuzzit ja Satyadev Barmani saab veel kaema ja kogema tulla.

Muusikalist vabadusvõitlejat Dustin Thomast, kes sai kuulsaks ansamblis Medicine for the People on tituleeritud uue aja Jimi Hendrixiks ja tema leivanumbriks on eriline lauluvägi, hõbedane hääl, beatboximine, meisterlik kitarrimäng ja võime rahvas panna kaasa laulma.”Minul on kõige vägevamad kontserdid kolmes kohas maakeral Hawail, Balil ja minu enda suureks üllatuseks just Eestis! Eesti rahvas on imeline publik ja mitte miski ei asenda jalutuskäiku eesti rabas!”, ütleb keskkonna aktivistist muusik Dustin Thomas, Ameerikast.

Vaata lisa

Darpan on mees mitme ametiga – helimaag, kurgulaulja, ravitseja, heliterapeut, näitleja, kitarrist ja tseremooniameister. “Kui ma olin džunglis, õppisin ma icarosi ehk maagilisi laule, millega kutsuda ligi abistavaid vaime. Viimasel ajal olen lisanud shamanistlikele lauludele Mongoolia ülemhelisid, millel on otsene mõju inimese aurale ja astraalsele kehale. Seepärast nimetangi oma kontserte pigem helirännakuks või heliravi seanssideks. Ootan Eesti taaskülastamist suure põnevusega, eelmisel aastal oli maagilises Katariina Kirkus antud kontsert minu jaoks aasta üks kõige suurejoonelisemaid esinemiselamusi.” Darpaniga liitub Tallinna kontserdil maagilise aafrika harfi ehk Kora mängija Ravi J.

Vaata lisa Darpani kodulehelt.

Kuula

Latino staar ja hipikuningas Fantuzzi on Eestis juba kolmandat korda. Oma rõkkava rõõmu ja rütmikate lauludega on temal võime ükskõik milline publik tantsima panna. Eelmisel kontserdil oli kogu saal püsti juba kolmandast laulust alates. “Eesti on minu teine kodu Euroopas. Põnev, et algul külma ja põhjamaisena tunduv publik on minu muusikast nii vaimustuses, et ma satun ise ka ekstaatilisse meeleollu ja selles ägedas olukorras tekib imelisi hetki!”

Vaata ka

India päritolu mantraguru Satyadev Barman on india mantrate ja hinduisimi spetsialist. Tema muusikas on esindatud nii rahu, ilu kui rõõm, mis on vürtsitatud mõistulugude ja vaimsete õpetustega. Kunagisel Bollywoodi pop-muusikul on varuks palju nalju ja kontserdimelu on näidanud, et tema muusika läheb korda igas vanuses inimestele.

Vaata ka Satyadev Barmani kodulehte.

Kuula ka Raadio 2 saadet “Hallo, kosmos!” Satyadev Barmaniga.

Kontserdid toimuvad:

12. juulil pop-beatbox staar Dustin Thomas (USA) Hopneri Maja Diele saalis, Vanaturu Kael 3.

14. juulil helimaag ja kõrilaulja Darpan (Holland), Katariina Kirikus.

7. augustil Maailmamuusika laulupidu Kalju laval, Padisel, Kallaste talus.esinevad Fantuzzi (Puerto-Rico), Igor Ezendam (Itaalia), Triinu Taul, Tom Valsberg, Jane Kruus ja teised.

9. augustil latino-rainbow legend Fantuzzi (Puerto-Rico), Hopneri Majas.

3. september mantraguru Satyadev Barman (India), Katariina Kirikus.

5.-7. toimub ka Lastelaager täiskasvanutele, mille peakasvatajateks on Fantuzzi, ülemhelidelaulja Igor Ezendam Itaaliast ja Triinu Taul.

Kõik piletid leiate Piletilevist.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.