Maailmakuulus teadlane Stephen Hawking nõustus osalema saates “Hallo, Kosmos!”

Professor Stephen Hawkingit peetakse üheks kõige hiilgavamaks füüsikateoreetikuks pärast Einsteini. Ta on ka korduvalt avaldanud arvamust maavälise mõistusliku elu teemadel. Täna saabus staarfüüsiku esindajalt kinnitus, et ta on andnud nõusoleku intervjuuks Raadio 2 saatele ” Hallo, Kosmos!”.

“Loomulikult olen täielikus vaimustuses! Alates saatesarja algusest aastal 2010 on professor Hawking olnud üks mu unistuste saatekülalisi ja ma ei jõua ära oodata, millal saan temaga arutleda maavälisest elust, tehisintellektist ja inimkonna tuleviku väljavaadetest,” juubeldab Raadio 2 menusaate “Hallo, Kosmos!” autor Ingrid Peek, kellele tuli tippteadlase nõustumine üsna ootamatu üllatusena.

Stephen Hawkingi esindaja sõnul saab intervjuu tõenäoliselt teoks käesoleva aasta sügisel Inglismaal. Nõusoleku põhjustas saate ja selle tegija unikaalne profiil, mis on tähelepanu pälvinud autoriteetsetelt varju jäävatelt ringkondadelt, kellest saate autor veel isegi teadlik pole, nende soovitusel jäi tippteadlane ettepanekuga nõusse. Professori positiivset otsust mõjutas ka saatesarja muljetavaldav väliskülaliste valik, kuhu kuuluvad näiteks hinnatud autor ja vaimne õpetaja Eckhart Tolle, Inglise “Fox Mulder” ufoloog Nick Pope, Ameerika neurokirurg Eben Alexander, vandenõumaailma superstaar David Icke, futurist Alan Shapiro, eksopoliitika ekspert Michael Salla ning muidugi Eesti tuntuim kosmoseteadlane – Universumi kärjekujulise struktuuri üks avastajatest ja tumeda aine uurija Jaan Einasto.

Stephen Hawking on üks Suurbritannia lugupeetumaid teadlasi – teoreetiline füüsik, kosmoloog, kirjanik ja Cambridge’i ülikooli teoreetilise kosmoloogia keskuse teadusdirektor. Ta on Royal Society of Arts’i ja Paavsti Teaduste Akadeemia liige ning USA Presidendi Vabadusmedali laureaat. Mitmete populaarteaduslike raamatute autori teostest on eesti keeles ilmunud “Aja lühilugu”, “Universum pähklikoores”, “Universumi suurejooneline ehitus. Uued vastused elu põhiküsimustele” (koos Leonard Mlodinowiga), “Minu lühiajalugu” ja viimati mullu koos tütre Lucy Hawkingiga “Georgi kosmiline aardejaht”.

Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” on eetris igal pühapäeval kell 14-16 alates 2010. aasta suvest. Saatesarja külalisteks on oma ala eksperdid ja juhtivad mõtlejad, kes käsitlevad kogu maailmavaadete laia spektrit läbi erinevate tunnetusakende. 

Vaata ka Stephen Hawkingi kodulehte www.hawking.org.uk ja Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” kodulehte hallokosmos.ee

Seotud