Lugemisnurk | Luues täiuslikku suhet: Teadliku partnerluse kümme omadust

“Teadlik partnerlus on partnerlus, mis edendab maksimaalset psühholoogilist ja hingelist kasvu; see on suhe, mille loob teadlik suhtumine ja koostöö alateadvuse põhiliste käivitajatega – olla kaitstud, olla tervendatud ja olla terviklik,” kirjutab Harville Hendrix oma raamatus”Teekond soovitud armastuseni”, millest ilmus äsja kordustrükk.

Millised on erinevused suhtlemisel partneriga, kui saad teadlikuks? Järgnev valgustab hoiakute ja käitumise põhilisi erinevusi.

1. Sa mõistad, et sinu suhtel on varjatud eesmärk: ravida lapsepõlvehaavu

Pealispindsetele vajadustele ja soovidele täieliku keskendumise asemel õpid mõistma nende taga peituvaid lahendamata lapsepõlveprobleeme. Kui vaadata suhteid selle läbitungiva pilguga, siis muutuvad igapäevased suhted tähendusrikkamaks. Sa saad aru suhte seni mõistatuslikest külgedest ja sul on suurem kontrollitunnetus.

2. Sa saad partnerist selgema pildi

Armudes hakkasid sa armastatut oma algsete hooldajatega kohe segamini ajama. Hiljem projitseerisid sa partnerile omaenda negatiivsed jooned ning nii muutus tema tegelik olemus häguseks. Teadliku suhte poole liikudes vabaned sa järkjärgult neist illusioonidest ja hakkad partnerit tõesemalt nägema. Sa näed nüüd teda mitte enda päästjana, vaid teise haavatud inimesena, kes võitleb oma tervenemise eest.

3. Sa võtad vastutuse ja räägid oma vajadustest ning soovidest partnerile

Ebateadliku partnerluse puhul klammerdud lapsepõlveusu külge, et partner tunnetab automaatselt ja vaistlikult su vajadusi. Teadlikus partnerluses aktsepteerid tõsiasja, et teineteise mõistmiseks tuleb kasutada selget suhtlemist.

4. Sa muutud suhtlemisel eesmärgikindlamaks

Ebateadlikus partnerluses kipud reageerima ilma mõtlemata. Sa lubad vana aju primitiivsel reaktsioonil oma käitumist kontrollida. Teadlikus suhtes treenid end käituma konstruktiivsemalt.

5. Sa õpid hindama partneri vajadusi ja soove sama kõrgelt kui enda omi

Ebateadliku partnerluse puhul oletad, et partneri roll elus on võluväel hoolitseda sinu vajaduste eest. Teadliku partnerluse puhul vabaned sellest nartsissistlikust suhtumisest ja panustad üha rohkem energiat partneri vajaduste täitmisele.

6. Sa võtad omaks oma isiksuse halvema külje

Teadlikus partnerluses teadvustad endale, et ka sinul, nagu kõigil teistel, on negatiivseid jooni. Kui oled need omaks võtnud, siis vähendad tendentsi projitseerida oma negatiivseid külgi partnerile, mis loob vähem vaenuliku õhkkonna.

7. Sa õpid uusi viise, kuidas rahuldada oma põhivajadusi- ja soove

Võimuvõitluse käigus sunnid, süüdistad ja hurjutad partnerit, püüdes panna ta oma vajadusi täitma. Kui oled selle etapi ületanud, siis mõistad, et su partner võib tõesti olla sinu rahulolu allikaks – kui oled loobunud oma enesekaitsetaktikatest

8. Sa otsid endast jõudu ja võimeid, mida sul napib

Üks põhjus, miks sa olid partnerist võlutud, oli see, et tal olid olemas need võimed ja oskused, mis sinul puudusid. Seepärast andis partneriga koos olemine sulle terviklikkusetunde. Teadliku partnerluse puhul õpid, et ainus tee jälle terviklikkus saavutada on arendada oma varjatud võimeid.

9. Sa saad teadlikuks oma võimetest olla armastav, terviklik ja universumiga ühendatud

Osa sulle jumala antud loomusest on võime tingimusteta armastada ja kogeda ühtsust maailmaga sinu ümber. Ühiskonna reeglite ja ebatäiuslike vanemate tõttu kaotasid sa need omadused. Teadliku partnerluse puhul hakkad taas avastama oma algset loomust.

10. Sa lepid sellega, et kestvat armastavat suhet luua on raske

Ebateadliku partnerluse puhul usud, et hea suhte saavutamise viis on valida õige partner. Teadliku partnerluse puhul mõistad, et pead o l e m a õige partner. Jõuad realistlikuma suhtumiseni, saades aru, et hea suhe nõuab pühendumist, distsipliini ja julgust kasvada ning muutuda. Rahuldust pakkuva armastussuhte loomine on kõva töö.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Harville Hendrixi raamatust”Teekond soovitud armastuseni”.

Seotud