Lugeja kiri: Kui puud välja juurida, siis oleme juurteta

Reedel kell üks päeval kogunevad pealinna keskkonnaministeeriumi ette metsarahva esindajad, kellele teeb muret uus metsaseadus, kus uued lageraie mahud ületavad metsa juurdekasvu ning kuusikute raievanuse langetamine ilma elurikkust kaitsmata. Jagame teiega ühe Alkeemia lugeja mõtisklust metsa teemal.

Pühendatud Ärkavale

Kuidas inimene identifitseerib ennast? Keha? Võttes luubi appi – rakud? Aatomid? Nende vaheline ruum? HING? Targad räägivad, et me saame endast teadlikuks HINGamise kaudu. Et meie oleme meie hingamine. Kui HINGamist pole, siis pole enam seda, KES hingab.

Keha, millel ja milles teevad koostööd mustmiljon bakterit (biofloora).
Või MAA – mille neurovõrgustik on inimene jm eluvormid (floora/fauna)?

Meie kohalik metsade maa – see on meie identiteet, mis hoiab maa biofloora tasakaalus. Kui puud välja juurida, siis oleme juurteta. Puu roll viia footoneid maa sisse (nagu meie läbi silmade) ja hoida biofloorat tasakaalus – kui see elimineerida, siis on nagu kehal peale antibiootikume, hakkab kasvama seenhallitus. Seda noolt enam nii kergelt tagasi ei keera.

Juured võtavad maa seest väega laetud vett, mis kiirgub keskkonda, mida me HINGame sisse, saades üheks meie maa väe ja teadmisega, mis on veel üks väheseid ainulaadseid maailmas. Ja seda ainult niikauaks, kuni me ei riku kooslust.

On teada, et kui meil on ülemäärane kalduvus süüa magusat ja saia, siis seda nõuab meie kehas olev hallitus, kes kaaperdab meie neurosünapsid. Targad räägivad, et miljoneid aastaid kavalaks saanud parasiidid (tõeline tulnukas?) teevad sama, seega, kes on meis tegelik peremees ja kui palju on meist alles? Skaalal on maamees ja poliitik.

“Hallitus” on soome keeles valitsus. Päris hea äramärkimine nende poolt. Kelle huvid? Paljastus?
See ongi see, mis päevavalgust kardab.

Leidke seosed, aeg immuunsüsteemi sekkumiseks…

Autor: Navigaator metsas

Autori nimi on toimetusele teada.
Hea lugeja, kui sul on mõtteid, mida tahad meiega jagada, siis kirjuta meile toimetus@alkeemia.ee

*

Loe lähemalt Eesti metsanduse suurematest probleemidestkodulehelt mets- Eesti metsandus ehk metsamajanduse ja looduskaitse tasakaal” ning saatekülalisteks on Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Riina Martverk, Tartu Ülikooli juhtivteadur ja loodusressursside õppetooli juhataja Asko Lõhmus, keskkonnaaktivist Züleyxa Izmailova. Kuula SIIT.


Seotud