Lin Holmquist: tantras mõistad, mis on su isiklik võlujõud ja südamest tulev tõde

Loe intervjuud Lin Holmquist’ga, kes on tantrateed käinud juba üheksa aastat ja kellega on kõigil huvilistel võimalik kohtuda juba 15. juuli Tallinnas. Uuri artilkist lisa, kus ja millal saab omandada tantrateadmisi Lin Holmquisti käe all.

Kuidas leidsid tee tantra juurde?

Olen juba aastaid olnud suur jooga sõber, õpetasin joogat ja meditatsiooni, töötasin ka terapeudina. Jooga on avaldab inimesele suurt mõju, ent mulle tundub, et seksuaalenergia on selles praktikas kõrvale jäetud. Ühel päeval kohtasin vana sõpra, kes oli hakanud tegelema tantra ja teadliku seksuaalsuse arendamisega, olin tema käekäigu osas uudishimulik. Alguses suhtusin kriitiliselt ja umbusklikult tantra kirjeldustesse, aga tasapisi märkasin ka sarnasusi jooga ja tantra vahel. Ent kõige enam avaldas muljet kui tohutult suure muudatuse mu sõber oli läbi teinud, sestap otsustasin neid praktikaid proovida. Ja sattusin vaimustusse. Juba kolmandal tantrameditsioonil sain nii sügava ja võimsa kogemuse, et see muutis edasiseks kogu minu elu.

Mis sind 9-aastase tantrateekonna jooksul kõige rohkem hämmastanud on?

Sisemine energia, mis pärast esimesi meditatsioone end ilmutas ja mis tänini minus külluslikult voolab. Sellel energial ei ole tõuse ega mõõne, see toob mu ellu nii palju selgust ja loovust ning loomulikult suurendab see mu võimet armastada kui ka kogeda naudinguid. Enne tantraga tegelema hakkamist, ei olnud mul õrna aimugi, kui elusana on võimalik end tunda!

Töötad tantraõpetaja- ja terapeudina, oled maailma suurima – Rootsi tantrafestivali peakorraldaja. Eestis oled töötubasid juhendanud meie eelmisel tantrafestivalil ja uus võimalus tulla Sinu töötuppa avaneb eestlastele selle nädala pühapäeval ja augustis ISTA koolitusel. Miks peaksid inimesed tantraga tegelema? Milline mõju on sellel inimese elule?

Tantra avab tee tõelise potentsiaali juurde, hakkad mõistma, mis on isiklik võlujõud ja südamest tulev tõde. Samas näitab ka, mis eraldab unistuste täideviimisest, surub alla või ei lase täielikult oma väes elada. Kohtumine piirangutega võib olla väga silmiavav kogemus. See nõuab julgust, et võtta vastutus elu eest ja muuta neid mustreid, mis hoiavad passiivse konsumerismi lõksus.

Mida tähendab seksuaalenergiaga manifesteerimine?

Kogu maailm eksisteerib seksuaalenergia tagajärjel. Meie mõistus on piiratud osa maailmast. Kui loome läbi mõistuse, viime tihtipeale ellu teiste egoistlikke unistusi või enda pinnapealseid soove, mille tagajärgedeks on stress, eraldatuse tunne ja erinevad probleemid. Kui mõistame, et oleme osa kollektiivist, osa maailmast ja suutelised kasutama algallika jõudu soovide ellu kutsumiseks, siis on meie tõde kooskõlas kogukonna ja planeedi tõega. Siis hakkab meie seksuaalenergia loovjõud toetama kogu eksistentsi. Seksuaalenergia on kõige võimsam kui see voolab puhtast allikast ilma mõistuse vahelesegamiseta.

Lin Holmquist teeb Tallinnas 15. juuli 2018 1-päevase töötoa, kus õpetab manifisteerima seksuaalenergia abil – Magic Tantric Ritual.

Raplamaal 17.- 22. juulil 2018 toimub tantrafestival High on Life. Vaata lisa sündmuse Facebooki lehelt.

Viljandimaal 13.-19. august 2018 saab osaleda ISTA Level 1- Rahvusvahelise Templikunstide kooli esimese astme treeningul. Vaata lisa sündmuse Facebooki lehelt.

Seotud