“Lilledepäev”

Romantiline draama “Lilledepäev” jutustab loo, kus kaks vastandliku iseloomu ja maailmavaatega õde võtavad ette reisi Šotimaalt Kuubale, et käia läbi oma vanemate armastuse rajad. See reis päikeselisel ja rütmidest tulvil Kuubal pakub neile nii romantikat kui ka ohtlikke seiklusi.

Kuuba? Ladusalt salsarütmis tantsivad mehed? Olete valmis seiklusteks? Miks mitte, kuid enne tasub minna vaatama kino Artis ekraanil jooksvat sooja huumoriga tehtud romantilist draamat “Lilledepäev”. Elurõõmus film räägib meile loo kahest Šotimaalt pärit õest, Rosast ja Ailiest, kellest esimene on rusikat vibutav vasakpoolne kõikvõimalike õiguste eest võitleja ja teine elust suurem glamuuritar. Koos võetakse ette retk Kuubale, vanemate noorusrardele, eesmärgiga
puistada laiali oma kadunud isa tuhk saare jaoks olulisel Lilledepäeval.

“Lilledepäev” näitab kaunist Kuubat ilustamata. Siin on häid inimesi, siin on halbu inimesi, ennekõike on see keerulise ajalooga riik. Ka inimesed “Lilledepäevas” on meile lähedased, koos oma vooruste ja vigadega. Mitte iga sõstrasilmne ei vääri usaldust ning mitte iga kohalik pole šaakal, kes näeb vaid turistis jalgadega rahakotti. Ning mis peamine – millised pole ka teie enda suhted lähedastega, meenutab “Lilledepäev” meile armastuse tähtsust.

“Lilledepäeva” südikat peaosalist Rosat kehastavat Eva Birthistle’t tunneb Eesti filmihuviline ennekõike tuntud seriaali “Elavad surnud” ühe peategelasena, teist peaosalist Charity Wakefieldi võib näha sel suvel esilinastuvas Susanne Bieri uues filmis “Serena”. Peaosalisi kehastavatest näitlejatest on isegi kuulsam õdede päästeingli Tomase
rollis üles astuv maailmakuulus kuubalasest balletiartist Carlos Acosta. Tema kontol on varasemast väike osa Artises maikuus linastuvas filmis “New York, ma armastan sind”. Filmi lavastaja John Roberts on võitnud briti filmiauhindu BAFTA oma varasemate laste- ja lühifilmide eest.

Vaata filmi kohta lähemalt: www.kino.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.