Lihtne hommikune rituaal, mis võib muuta paremaks su päeva ja ka elu

30 esimest minutit hommikus on kõige olulisemad sinu päeva meeleolude ja enesetunde jaoks. Siin on kuus hommikust rutiini, mis võivad muuta päeva paremaks ja anda meeldiva stardi sinu tegemistele.

1. Anna endale 15 minutit rahulikku ärkamise aega. Ära karga kohe püsti kui kell heliseb ega torma tegevusse, ava vaikselt silmad, siruta ennast voodis, mõtle natuke eelseisva päeva peale.

2. Tõuse püsti korrektselt. Ära karga voodist välja, vaid tõuse vaikselt istuli, siruta selga ja oota hetke istuvas asendis, liiguta kergelt oma pead ja kaela, tõuse rahulikult.

3. Vaheta välja kohv sidrunivee vastu. Kergelt sooja sidrunivee joomine, võid sinna lisada ka mett, võiks olla esimene asi, mida hommikul teed. See paneb sinu kehas vedeliku liikuma, puhastab su suud ja kurku ning annab mõnusat energiat. Oota peale seda 30 minutit, enne kui pesed hambad või hakkad sööma.

4. Mõtle oma päeva peale ja visualiseeri oma tegemisi. Mõtle läbi, mis eesmärgid on, kujuta ette kuidas sa need täidad. Seda kõike võid teha voodis lebades või istudes, vett juues.

5. Venita kergelt oma lihaseid. Et kangestunud lihased saaks oma painduvuse ja liikumisamplituudi tagasi. Venitusi ei tasu teha väga tugevaid, pigem kergeid. Tee seda tunde järgi, peamine on, et tunned ennast selle tegevuse käigus hästi ega pinguta ülearu.

6. Mediteeri. Sellest ei tasu mööda hiilida, kuigi see võib tunduda igav ja aeganõudev. See on siiski oluline. Istu mugavas asendis, keskendu sellele, et sa puhastad oma meele. Püüa mitte millelegi mõelda ja hinga sügavalt sisse ning välja. Isegi üks minut meditatsiooni on väga kasulik.

Tõlkis: Rain Siemer

Autor: Drew Hendricks

Allikas: www.businessinsider.com

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.