Leia õige suhe: Kust leida häid mehi?

Ma kuulen seda küsimust nii sageli, justnagu naiste arvates oleks kusagil olemas mingi Narnia või Neverlandi sarnane salajane koht, kus elavad kõik head mehed ja kus istub ka siis nende isiklik ideaalne mees, kes vaid ootab seda hetke, et naine läbi riidekapi ukse astuks ja talle otsa komistaks. Ideaalset kohta pole olemas. Mehed on igal pool. Jah, oluline on valida targalt, kuhu õhtul välja minna, et võimalikult paljude meestega suhelda, kuid reede õhtul ööklubi leti ääres on vaid väike osa nendest meestest, kellega kogu nädala jooksul oleks tegelikult võimalik suhelda, kirjutavad Matthew Hussey ja Stephen Hussey oma raamatus „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Ära oota neid üksikuid kordi, mil sa peole või sõpradega õhtul välja lähed. Tegelikult teeb sinu härra Õige kõiki neidsamu asju, mida sinagi. Ta ei kuulu mingisse muusse liiki. Kuhu sa ka ei läheks, seal on ka tema. Ta on rongis, sõidab eskalaatoriga, käib poes ja kohvikus, teeb sporti, vaatab spordivõistlusi, seisab kinos piletisabas või läheb telefonipoodi. Ta on igal pool.

Istun praegu seda raamatut kirjutades kohvikus ja ma olen siinoleku aja jooksul märganud kolme atraktiivset naist, kes on sisse astunud ja kohvi tellinud. Samahästi oleksin võinud tühja pilguga arvuti ekraani vahtida ja mõelda, et kus kõik toredad naised ometi on. See, et ma nende kolmega ei suhelnud, ei tähenda, et neid seal polnud. Võimalusi inimestega tutvumiseks tekib sagedamini, kui arvata võiks.

Kuigi täiuslikku kohta pole olemas, on mõned kohad siiski paremad kui teised. Ilmselt ei kohta sa oma ideaalmeest maniküürija juures; pigem Apple’i poes. Parim koht on selline, kus on palju mehi ja kus on lihtne vestlust alustada. Sinu elutoa diivan ei lähe arvesse. Üks tegevus, mida saab seltskondlikumaks muuta, on trennitegemine. Näiteks jõusaalis oled sa harjunud tundide viisi üksinda jooksulindil või trenažööril higistama, aga proovi ühineda mõne trenniga, kus käivad pigem mehed. Selleks sobivad näiteks kickboxing või idamaised võitluskunstid.

See on kaks ühe hoobiga asi – ilma oma ajakavasse lisaaega leidmata oled muutnud seni üksildase tegevuse meesterohkeks ja vestlusterikkaks. Sellega on sul olemas rituaal, mis ei võta praegusest rohkem aega (sest sa oleks ju nagunii trenni teinud) ja annab ühtlasi võimaluse suhelda rohkemate meesterahvastega.

Mõtle veel võimalusi, kuidas sa end rahvarohkematesse olukordadesse sobitada saaks. Käi näiteks elava muusika kontsertidel või filmiklubis või liitu mõne spordialaga, kus on meeste ja naiste segameeskonnad. Tee midagi, mida oled tahtnud alati proovida, kuid pole seni jõudnud, mine näiteks mõnele veini degusteerimise üritusele (või viski degusteerimisele, kui sa tahad veelgi mehisemat seltskonda leida). Ma ei ütle, et sa peaks tegema midagi, mis sulle huvi ei paku. Sukeldumisklubides on alati palju mehi, aga kui sa ei oska ujuda ja vihkad ookeani, pole see koht sinu jaoks.

Kui hetkel sind miski ei köida ja kõik tundub natukene liiast, hakka lihtsalt sõpradega kaks korda nädalas õhtuti väljas käima sellistes kohtades, kus palju mehi käib.

Samuti on päevaste tegevuste käigus meeste leidmine lihtsam ja tõhusam kui õhtuti. Surve on väiksem ja inimestele tuleb päevane suhtlus reeglina pigem üllatusena.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Seotud