Legendaarne tänavamuusikust kitarrivirtuoos Estas Tonne viib täna Hobuveskis müstilisele kontsert-rännakule

Kitarrimaag Estas Tonne on tänavamuusik, keda teatakse tänaseks üle kogu maailma – hämmastavalt andeka mehe esinemine on võimas helirännak, mida saab kogeda täna kell 20 Tallinna vanalinnas asuvas Hobuveskis. Tonne vanavanemad on muide pärit kuskilt Eestist ning mees otsibki praegu siitkandist oma juuri.

Estas Tonne on Venemaal üles kasvanud kitarrivirtuoos, kes on rännanud juba tosin aastat kitarriga ühest maailmaotsast teise. Estas alustas kitarrimänguga juba kaheksa aastaselt ja tänavamuusiku karjääri käesoleva sajandi alguses. Tema leivanumbriks oli mängida igas võõras linnas üks õhtu. Oli periood, kus ta mängis terve aasta igal õhtul kontserdi ja selles seisneb ka Estasi edu ja võlu saladus. “Ma otsustasin, et ma ei pane kitarri ennem käest kuni ma suudan kitarrikeeltega liigutada inimeste kõige sügavamaid hingesoppe,” ütleb Estas. Need õhtud sadades linnades olid üllatuspeod kogu rahvale, sest teda kogunes igal pool kuulama sadu inimesi. See tegi Estasist ruttu youtube’i-staari, sest seda imet filmisid paljud rahva seast.

Nüüdseks on Estasist saanud maailma klassi staar, kes annab kontserte tuhandepealistele publikutele elegantsetes saalides üle maailma, aga kõige enam armastab ta intiimseid kontserte paarisaja inimesega. Ta on omamoodi kitarrimaag või kitarrišamaan, kellel on oma unikaalne stiil, mis on ispireeritud nii flamencost, mustlasmuusikast, bluesist kui kõigest muust, mida Estas on kuulnud ja õppinud teistelt legendaarsetelt muusikutelt üle maailma. Kui Estas mängib, on tunne, nagu mängiks terve kitarriorkester, ütlevad paljud tema fännid.

“Estas on ainukene minule teadaolev kitarrist, kes suudab üksi kitarril teha sama, mida meie teeme kogu bändiga kui laulame väelaule. Meil on selline energia üleval kui kogu saal laulab, aga temale piisab kitarrist ja täiesti vaiksest saalist, et kõigil oleks kananahk ihul ja sügav rännak sisekosmoses. Olen veendunud, et oma oskuselt ja muusikaliselt hingestatuselt on ta maailma top 10 kitarristide seas,” ütleb Eesti kõige kogenum väelaulude laulja ja Indigolaste ansambli ninamees Tom Valsberg.

Estas tuli Maarjamaale kuna avastas, et ühed tema vanavanemad on pärit kuskilt Eestist ja kandsid ka perenime Tonne või Tonn. Kui keegi teab sellenimelisi eestlasi, tulge kontserdile ja aidake Estasil leida oma juured.

Estas Tonne annab kontserdi täna, teisipäeval, 11. augustil kell 20 Tallinna vanalinnas asuvas Hobuveskis (Lai 47). Uksed avatakse kell 19 ja pileteid hinnaga 15.- müüakse kohapeal. Jaga sündmust sõpradega facebookis

Vaata Estas Tonne legendaarseid youtube’i klippe “Song of the Golden Dragon”

ja “Cuban Dance”

Uuri lisa tema kodulehelt estastonne.com, kuula muusikat lehelt estastonne.bandcamp.com ja jälgi andekat muusikut facebookis.

Seotud