Leesoja nõia Thule Lee 4 võtit paarisuhte sobivuse välja selgitamiseks

Leesoja nõid Thule Lee räägib tantrast ja seksuaalsusest ning sellest, et õnneliku suhte nimel on vaja olla enda vastu ülimalt aus ning tuleb julgeda tunnistada, kas teie vahel tegelikult ikka on sobivus neljas olulises aspektis.

Thule Lee elab Leesoja metsas ja on kogu oma teadliku elu oma nõiavõimeid arendanud: ta vaatab maailma läbi taju ja tunnetuse ning tegeleb riituste, loitsu, märkide vaatamise ja ravitsemisega. Tema elu loomulikuks osaks on sügavam loodustunnetus – nimelt suhtleb Thule ka lindude ja loomadega. Leesoja nõid tegeleb süstemaatiliselt pideva enesetäiendamise ja inimpsüühika saladuste uurimisega ning loob uusi psühhotehnikaid ja praktilisi harjutusi, et väga sügavalt lõõgastuda, pääseda ligi oma alateadvusele ja veel varjul olevatele võimetele. Koos elukaaslase Eerikuga korraldavad nad ka tantra kursusi ja õpetavad seksuaalsaladusi.

Milles seisneb sinu jaoks tantra võluvägi?

Tantra annab võimaluse vabanemiseks ja laienemiseks. Me praktiseerime nö vasaku käe tantrat – oleme pöörased ja meile meeldib praktiseerida ka väga palju füüsilist. Tantra annab võimaluse ühendada rituaalsuse ja seksuaalsuse. Tantra tehnikad, nii nagu ka jooga tehnikad, annavad võimaluse arenguks. Kui see areng on sulle meeldiv, siis see sobib tantra põhimõtetega ning tantra eelis on see, et sa saad seda teha üksi, kahekesi ja ka grupiga. Igatahes sa arened.

Oma kursustel õpetame hingeseisundit, rituaalsust, pühendumist. Tihti uuritakse, et kui kaua peaks asju tegema, et need toimima hakkaks? Me oleme selles suhtes võibolla karmid: kui mõni arvab, et on kolm minutit meditatsioonis ja see ongi tantra, siis me lõhume kohe selle arvamuse ära ja näitame tantra reaalset praktilist poolt. Tantra eeldab agorat, julgust. Ja see on ka meie õpetuste üks suund – inimene peab ületama oma hirmu ja surma, siis ta saab naudingusse.

Mida tähendab seksuaalne sünteesia?

See on oskus ühendada oma hingeseisund teise hingeseisundiga, tehes samal ajal füüsilist tegevust. See toimib nii, et üks energia muutub teiseks ja ei ole vahet, kas see on naise või mehe energia – siis sa ei tunne, kust algab tema ja kus lõpped sina. Seda õpetab ka meie tantra süsteem, et kui paned partneriga käed kokku, siis ei ole vahet kes see on, kuna olete üks. Algusel ja lõpul ei ole kindlaid piire.

Mis on õnneliku suhte saladus?

Üks väga hea autor ja uurija Daniel Coleman on öelnud selle kohta: Mis on siis see armastus? See on kiindumus, hoolivus ja seks. Kõike peab olema piisavalt. Kiindumus – et teine on sulle väga oluline ja tähtis, et sa pühendud talle, oled tema jaoks olemas ja piisavalt elus, mitte väsinud. Hoolitsus – et sa saad tema eest hoolitseda ja seda laiemalt vaadeldes – toidu, olemise, kõige eest. Ja seks – ilma füüsilise komponendita ei ole võimalik olla õnnelikus suhtes. Seksi aeg on muidugi igaühel täiesti erinev, aga tantra seisukohalt on oluline see, et naine saaks rahulduse. Muidu kandub viha välja ja tekib väga palju purskeid. Naine peab saama orgasmi. Naist peab avama – see on kõige olulisem.

Läänemaailm on väliselt justkui väga seksuaalne – seks müüb kõike ja on kõikjal meie ümber, seksuaalsus ei ole enam ammu tabu. Aga samas tundub, et inimestel on tihtipeale seksuaalsusega suuri probleeme.

Probleeme on väga palju ja see, millest sa räägid, on asjade väline külg. Kui seksuaalsus ja selle väljendus riietuses ja asjades on väline pool, siis tantra eeldab sisemist vabanemist. Mitte päris nii, igaühega ja ükskõik kus kohas, vaid see, kes on sisemiselt vaba, suudab valida ja tõmmata enda ligi inimesi, kes talle hästi sobituvad ning oskavad teha teist inimest (või inimesi) õnnelikuks. On hea, et seksuaalsusega seotud teemad on väga vabad ja kättesaadavad, aga see võiks olla juba ülikooli tasemel, mitte algkooli tasemel nagu praegu Eestis on. Me praktiseerime mõnikord tehnikaid, mida teeme viis tundi päevas – mitte muidugi koguaeg vaid mingil perioodil, näiteks viis kuud järjest. Võti on selles, et kust leida see aeg? Ja kellel on aega, see läheb ja õpib edasi. See on nagu kooliski, et käid ühe tunni, saad vähe, aga käid rohkem, saad rohkem.

Mis on sinu arvamus monogaamia ja polügaamia osas? Ka siin on tihtipeale levinud võltsmoraal, kus väliselt ollakse justkui korralik ja truu aga samas peetakse salaja armukesi.

No minule meeldib polügaamia. Tanta eeldab ka teatud rituaale, kus on partnerite vahetusi – see ei tähenda seda, et sa ei ela ühe kindla inimesega koos, vaid pigem tehakse seda energia pärast ja suudetakse teisele pühenduda. Kõik on palju loomulikum kui keegi ei ole kellegi oma. Rääkides monogaamsusest, siis kui teist võetakse kui omandit, siis ausalt – elagu parem üksi. Aga kui läheneda asjale nii, et keegi on kellegi jaoks määratud ja ta on õnnelik, siis ta ongi tõesti õnnelik. Ma olen väga vähe näinud õnnelikke inimesi suhtes. Ja see on kurb.

Mis on peamine põhjus on, miks inimesed ei ole lähisuhtes õnnelikud?

Üks asi on see, et on kokku mindud või jäädud ning ei julgeta edasi minna, on argisusse kinni jäädud, argipäev on peale tulnud. Kui inimene läheb teisega kokku, siis ta teab, kas ta sobib või ei sobi. Siin on ülioluline see, et ei tohi endale valetada. Sa võid valetada väljapoole, aga mitte endale. Enda suhtes peab olema väga aus. Ma pean ausust üheks kõige olulisemaks iseloomujooneks. Ja samamoodi on ka tantras – peab olema aus, isegi kui see on raske. Seda, et partneriga tegelikult ei sobita, ei julge keegi välja öelda. 

Sobivuse väljaraalimiseks soovitan inimestel vaadelda nelja aspekti, mis peavad suhtes kindlasti paigas olema (järjestus ei ole oluline, nende teemade olulisus on igaühel individuaalne):

1) Filosoofiline maailmapilt

Ehk see, millest te omavahel räägite – see peaks olema üheselt mõistetav. Siia alla käivad ka ühised hobid ja huvialad. Ilma selleta ei ole hästitoimiv suhe lihtsalt võimalik.

2) Argine koostöö

Kas ja kuidas sujub suhtlemine argitoimetuste tasandil. Näiteks kui minnakse koos midagi kodu jaoks ostma, siis mõlemad valivad teineteisest sõltumata sama tapeedivärvi. See koostöö näitab ka seda, et kui mingi asi on vaja ära teha, siis see ei lõppe peretüliga.

3) Hingelisus

Kui sa istud sobiva inimese ligiduses, võid sa ilma rääkimata tunda õnnetunnet.

4) Seksuaalsus

Seksuaalsed tahtmised, vajadused ja rütm peaks olema sarnased. Siia alla käivad ka pisiasjad, mida tegelikult peab suhte puhul eriti jälgima: kaaslase lõhn, maitse, puudutused, liigutused, see, kuidas keegi pead kallutab või aevastab. Mõne puhul see meeldib, teise puhul tormaks kallale. Seda ei saa eirata. Ja selles aspektis on tõepoolest nii, et sobivus kas on või ei ole.

Kui sa need neli faktorit ära tunnistad ja enda jaoks ausalt selgeks teed, siis läheb elu edasi. Ebasobivuse puhul võid mõelda ka nii, et annad oma partnerile võimaluse leida parem ja talle sobivam kaaslane kui sina oled ja ühtlasi võimaluse talle avastada parem tema, kui ta on.

Mis sa veel seksuaalsuse osas inimestele soovitad?

Väga oluline on, et inimesed endale ausalt teadvustaks, kas neile ikka meeldib see inimene. Vanas kultuuris öeldakse, et kui üks mees on naisega seksinud, siis ta jätab seitsmeks aastaks oma jälje naisesse. See tähendab, et naine kannab seda endas edasi ja naised peaksid ikkagi valima, kas ta tahab seitse aastat seda meest endas energeetiliselt kanda. Võiks öelda, et oleks väekaid mehi, siis kannaks küll.

Kuula Thule Lee lugusid tema nõiamaailmast Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” – osa 1 ja osa 2

Vaata ka tema kodulehekülge www.leesoja.ee

Seotud