Läbipaistvaks tegev tehnoloogia kütab endiselt kirgi

Kuigi tegu on juba mitu aastat vana uudisega, saab tänaseni rohkelt tähelepanu USA teadlase Michio Kaku leiutatud tehnoloogia, mille abil tulevikus asju ja inimesi nähtamatuks muuta.

Kaku väidab, et asju on võimalik muuta nähtamatuks metamaterjali abiga. “Seda kõike on peetud võimatuks, kuid nii USA kui ka Saksamaa laborites on see juba võimalik ja katsetused käivad,” lisas ta.

Metamaterjalid on tehisstruktuurid, mis erinevad looduslikest materjalidest selle poolest, et nad murravad valgust teistmoodi. Erinevalt positiivse murdumisnäitajaga looduslikest materjalidest on neil negatiivne murdumisnäit ehk siis valgus murdub sellega kokkupuutel justkui vales suunas.

Michio Kaku lisas, et kuigi kõnealune materjal muudab objekti nähtamatuks, võib lähemal vaatlemisel selle kontuure siiski näha. Samas rõhutas ta, et õige valgusega tekitatud illusioon on nii võimas, et petab enamiku inimesi ära, nii et tänaval kõndides ei pruugi enda kõrval nähtamatuks tegevas kostüümis olevat inimest nähagi.

Üks uuemaid teemasid, mille uurimisega Michio Kaku tegeleb, on aja aeglustamine, mille võimalikkuse on teadlased samuti ära tõestanud. Sellest võid lugeda näiteks artiklist“Füüsikud: aega saab peatada”.

Allikas:www.telegram.ee

Toimetas Chris Kala

Seotud