Kuula ja laula koos isaga Rändaja uut armsat laulu “Isa hool”

Toredat isadepäeva kõigile! Kui ei tule meelde midagi ilusat, mida tänase tähtpäeva puhul isale laulda võiks, siis maailmamuusika ansambel Rändaja aitab hädast välja – kuula kaunist laulu “Isa hool”, mis sobib suurepäraselt ka isadele oma lastele laulmiseks.

“See isadepäeva lugu sündis juba kaks nädalat tagasi, ühel õhtul kui poja järele igatsust tundsin,” kirjeldab laulu sünnilugu Rändaja lauluhing ja kokkukutsuja Indrek Tammoja, kelle poeg Theo elab Brasiilias.

“Natukene nagu mantra ja palve üheskoos, pisut kahisev kodune köögilauastuudio lindistus. Minu soov ja minu igatsus, loomingujumala kingitus neile isadele, kellel pole võimalik oma lastega igat päeva veeta. Saadame mõttes isalikku hoolt, rahu ja tarkust oma lapsukestele,” jutustab isa oma teisel pool maakera elavat poega igatsedes.

“Olen isadepäeva sees nüüd juba teist aastat. Eelmine ehk esimene kord möödus Rio Branco linnas, Brasiilias, Acre nimelises osariigis ja toogi kord olime pojaga teine-teiselpool suurt riiki. Koos aga mõtetes, DNA’s ja ühisteadvuses. Ja ma mäletan aega kuni selle hetkeni, mil ma käesolevat teksti kirja panen. Kindel olen selles, et homse käegakatsutavus just nagu ennustaks taassaabuvaid kordusi ette, aga jääb sama mõõtmatuks ka oma aimamatustega. Igal juhul väärib elamist. Nii asungi hommikust hommikusse teekonnale. Siin ta on, isaks olemise kogemus, täna, väike poeg minust eemal emaga Brasiilias, sest ühist suhteteekonda me selles eksistentsis ei jaga, küll aga väga vastutusrikast kogemust kasvatada ühel ja teisel viisil armast blondi peaga poissi. Ja veel rõõmu, helgust ning õrnust tulemas, sest järgmine ubin kasvamas siin kodukamaral, minu südamedaami kõhus. Ma tunnen selles väga ilusat usaldust, eluraamatu peatükke, mis ajas lahti rulluvad, rõõme, kurbusi, peatusi ja tõttamisi, kõrgusi ja sügavusi. Aitäh.”

Kuula Rändaja lugu “ISA HOOL” SIIT

Jälgi Rändajat facebookis ja kuula loomingut Soundcloudist ning kuula Rändaja Indrek Tammoja seiklustest Amazonase džunglis Raadio 2 saatest “Hallo, Kosmos!”

Seotud