PODCASTI | Kogenud loovkirjutaja Tiia Nightingale: kirjutamine on nii loominguline kui teraapiline tegevus

Pikaajalise diplomaadi Tiia Nightingale’i sulest on hiljuti ilmunud meelelahutusromaanid “Kirsi otsib meest” (Pilgrim, 2019) ja “Kirsi otsib tööd” (Pilgrim, 2022), kus tõsiseid elulisi teemasid nagu tööotsingud, palgalõhe, üksindus, truudusetus ja paarisuhete haprus, vaadeldakse läbi pehmendava huumoriprisma, mis teeb lugemise ülimalt nauditavaks. Autor julgustab kuulajaid oma kogemusi ja läbielamisi paberile panema, sest iga inimese lugu on raamatut väärt ja isegi sahtlisse kirjutamine tervendava toimega. Naljaraamatute kirjutamine on Tiiale segastel aegadel palju rõõmu valmistanud ja pannud teda mõistma, et inimene pole oma muredega kunagi üksi ning igas olukorras on alati lahendus.

Kirjutamise juures on määrava tähtsusega taotlus, mida autor ühisvälja juurde luua soovib, sest loomisprotsessi tulemusena voolab just seda energiat, mida tema looming kannab, nii lugejate kui autori enese ellu juurde. Kirsi lugude kohta ütleb Tiia, et tegemist on “naisteka” žanris kerge meelelahutusega, mis pakub lugemiselamusi ka paljudele meestele. Keerulistel aegadel on meelelahutus inimestele lõõgastumiseks igati vajalik ja isegi väike huumorikild võib päästa masendava päeva.

Kuulajate rõõmuks leiab Tiia elukogemuse põhjal kinnitust, et väga hea paarisuhe on reaalselt võimalik ja see ei pea algama kirgede tormi ega ülevoolava tunnetetulvaga, sest õiged asjad ongi lihtsad. Kuidas aga leida oma pusletükki tänasel Eesti tööturul, on juba kõrgem pilotaaž.

KUULA PODCASTI!

Vaata Tiia Nightingale raamatute “Kirsi otsib meest” ja “Kirsi otsib tööd” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike “Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne”, (Pilgrim 2019) ja “Šokiterapeut” (Pilgrim 2021) autor.

Seotud