PODCAST | Angeelia Pedaja: huumor on meie elus tähtsal kohal!

Laulja, kahekordne ema ning luuleraamatu “Palvete portaal” autor Angeelia Pedaja nõustub, et teda ja tema abikaasat Mick Pedajat teatakse eelkõige kui rahulikke ja vaikseid inimesi, kuid tegelikult saab neil ka väga palju nalja. “Nalja peab saama!” ütleb Angeelia.

Angeelia on oma olekult rahulik, haldjalik ja vaikne. Ta naudib mediteerimist, kirjutamist, luule loomist ning muusika tegemist. Hommikuti joovad nad abikaasaga kohvi asemel rituaalselt matcat. Kõik need tegevused viitavad vägagi tasakaalukale, rahulikule ja hingelisele elule.

“Huumor on meie elus väga tähtsal kohal!” ütleb Angeelia Alkeemia podcasti intervjuus. “Jah, me oleme rahulikud ja sügavad, aga mitte morbiidsed. Möllu ja nalja saab korralikult,” kirjeldab Angeelia nende kodust elu.

Sügisest kolisid Angeelia ja Mick Tallinnast Pärnusse elama. Kodus kasvatavad nad Angeelia teismelist tütart ning ühiselt saadud poega, kes peagi saab kaheseks. Jõulude eel ilmus kirjastuselt Pilgrim välja ka Angeelia luuleraamat “Palvete portaal”.

Kaotame end mäsu alla ära

Raamatu idee sündis Angeelia sõnul sellest, et igapäevaelus me muudkui anname, anname, anname, kuid ühel hetkel märkame, et oleme end selle mäsu all ära kaotanud. Kuigi tegelikult on rõõmu palju, siis ei leia seda enam üles. “Sealt tekkiski tunne, et tahaks inimestele midagi tagasi anda. Pakkuda läbi luule, läbi sealse aususe ja eheduse samastumismomenti, mis toetaks, aitaks ja mõtestaks,” selgitab Angeelia.

Kirjutamistehnikat on naine kasutanud juba lapsest saati. Läbi kirjutamise avastab ta end ning saab olla enda vastu hästi aus. “See on üks viis, kuidas paremini aru saada, mida ma hetkel kogen ja läbi käin. Kirja pannes avaneb uus peegelpilt,” jutustab naine ning rõhutab aususe olulisust enda elus ja luules.

Ühildume sellega, mida tarbime

“Raamat peegeldab inimeseks olemise erinevaid tahke. Sõnal on suur jõud ja palvegi võib olla iga jaoks erinev – ühe jaoks soov, teise jaoks taotlus, kanaldus vms. Iga sõna kannab suurt väge. Ühelt poolt võib see olla lihtsalt tint paberil, kuid emotsionaalselt võime saada suure laengu seda lugedes,” mõtiskleb Angeelia. “Kuna me ühildume sellega, mida tarbime ning saame seda energiat, siis minu jaoks on hästi oluline, et tunneksin end pärast millegi tarbimist hästi. Selles vaimus olen ka raamatu kirjutanud.”

Alkeemia podcastis rääkis Angeelia veel oma praegusest elust väikese lapse emana, avas natuke ka 17-aastaselt rasedaks jäämise telgitaguseid ning selgitas, mida tähendab ausus tema jaoks.

Raamatut “Palvete portaal” saad tellida Pilgrimi kodulehelt.

KUULA PODCASTI!

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.