KUULA! Alkeemia Akadeemia IX: “Tänapäeva kunksmooride tervisetarkused” kõlab saates “Hallo, Kosmos!”

Sel pühapäeval, 4. mail kell 14 kõlab saates “Hallo, Kosmos!” üheksanda Alkeemia Akadeemia salvestus, kus tervisetarkusi jagasid tänapäeva kunksmoorid: taimetark MERCEDES MERIMAA, metshaldjas MARI METSALLIK ja alkeemik KAIA-KAIRE HUNT.

Pärnumaal soode ja rabade keskel elava Mercedes Merimaa suurim armastus on taimemaailm: ravimtaimed, õieteraapia, mahepõllumajandus. Taimetarkust õppis ta lisaks ka Euroopa alternatiivteaduste keskuses Inglismaal Emersoni kolledžis. Tänu temale jõudis Eestisse Bachi õieteraapia. Mercedes Merimaa mõistab inimese ja taime suhteid hingemaailma tasandil, kus mõlemad on kolmesed olendid, kel on keha, vaim, hing. Ta on süvenenud ka väega taimede ja toitude maailma ning kirjutanud sellest raamatu “Väega toidud”, lisaks on tema sulest ilmunud “Õitest hingeni” ja “Minu tee taimede väeni”.

Kuula Mercedes Merimaad saates “Hallo, Kosmos!”

Vääna-Jõesuu metsade vahelt pärit Mari Metsallik on inspireerivate artiklite autor, kes oma ideed saab looduses viibides. Ta on tervisliku ja looduslähedase eluviisi ning positiivse mõtteviisi propageerija, ravimtaimede tundja ja koguja. Tallinna 21. koolis käinud 23-aastane kaunitar on olnud ka modell ja mahlameister, aga eelistab alati pigem füüsilist tööd kodus, aias, metsas ja loomadega, keda ta väga armastab. Ta pühendunud teemadele, mis tutvustavad elu loodusega kooskõlas, loomadele, ravimtaimedele, tervislikule toidule ja heaks inimeseks olemisele. Suve hakul ilmub Mari esimene raamat “Metshaldja päevik”.

Kuula Mari Metsallikut saates “Hallo, Kosmos!”

Hundiallika perenaine Kaia-Kaire Hunt on täiesti tavaline tänapäeva Kunksmoor – terapeut, koolitaja, alkeemik ja eestvedaja. Umbes seitse aastat tagasi, kui tekkis huvi ja vajadus sügavamale oma hingeilma piiluda ja enesearenguga tegelema hakata, ilmnesid ka esimesed Kunksmoori tunnused – loodus hakkas kutsuma ja rääkima, maailma asjad hakkasid aina enam korda minema ja koju ilmus nõiaköök, kus valmib jõudumööda haavaparandust nii üksikisikutele, gruppidele, kui laiemalt kõigile olendeile. Kaia-Kaire Hundi ükski päev ei möödu alkeemia ja nõiatempudeta – aga seda päris tänapäevasel moel. Tema sulest on ilmunud teosed “Koduleivaraamat” ja “Minu Nepaal” ning ta on raamatu “Tänapäeva kunksmoori koduapteek” koostaja ja üks autoritest.

Kuula Kaia-Kaire Hunti saates “Hallo, Kosmos!”

Osale raamatu “Tänapäeva kunksmoori koduapteek” RAAMATUMÄNGUS Kosmonautide Klubi lehel facebookis

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari, mida salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on osalenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy, Tiina Tiitus, Martin Kruusvall, Mercedes Merimaa, Aleksandr Dreljov, Kristjan Puusild, Thule Lee, Adik Levin, Sille Poola, Natalia Trofimova, Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp, Eben Alexander (USA), Brandon Bays (USA).

Kuula varasemaid vestlusringe:

Alkeemia Akadeemia I – Sõltuvustest vabanemine – Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Alkeemia Akadeemia II – Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen – Igor Volke, Einar Laigna, Mai-Agate Väljataga, Andres Juur

Alkeemia Akadeemia III – Õnnelike suhete saladus – Tiina Tiitus, Martin Kruusvall

Alkeemia Akadeemia IV – Tervis: Kevadväsimusest välja! – Mercedes Merimaa, Kristjan Puusild, Aleksandr Dreljov

Alkeemia Akadeemia V – Nõiakunst tänapäeval – Thule Lee

Alkeemia Akadeemia VI – Toit & tervis – Adik Levin, Natalia Trofimova, Sille Poola

Alkeemia Akadeemia VII – Hingede rändamisest & teispoolsuse võimalikkusest – Eben Alexander (USA), Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp

Alkeemia Akadeemia VIII – Brandon Baysi Rännak

Alkeemia Akadeemia: http://alkeemia.ee/akadeemia

Kogu Kosmos ühes kohas!

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

Seotud