Kuu maagia: tänane vanakuu aitab vabaneda haigustest ja halbadest harjumustest

Aega, mil kuu kahaneb ning muutub meie jaoks aina vähem nähtavaks, nimetatakse vanakuuks. Sel ajal on oma kindel mõju inimesele ja loodusele ning omad toimingud, mida teha või just tegemata jätta.

Kui kuu taevas kahaneb, siis väheneb koos sellega ka inimestes aktiivsus ja seltskondlikkus. Pigem soovitakse nüüd võtta aeg maha ja nautida rahulikke puhkehetki. Praegu on hea aeg laadida oma patareisid looduses viibides ning maist ja rahulikku energiat enesesse ammutades.

Kõige paremini tunnevad inimesed end sel perioodil perekonna või lähedaste seltsis. Aktiivne seltsielu kipub praegu liigselt väsitama ning inimesi energiast tühjaks tõmbama. Seevastu rahulikud meelelahutused, nagu teatri või näituse külastamine, sobivad hästi. Need annavad mõtteainet ja inspiratsiooni.
Vanakuu ajal pole mõtet alustada uute ettevõtmistega, sest kiireid arengud ega jõudsat kasvu pole oodata ühegi projekti osas. Samas aga sobib hakata vaikselt ideid välja mõtlema ja plaane tegema, mida võiks siis kasvava kuu ajal hooga ellu viima asuda.
Vanakuu on hea selleks, et vabaneda halbadest harjumustest ning haigustest. Selleks tuleb kuud paluda, et ta sinu hinge- või ihuhädad oma kahanemisega kaasa viiks ning lõplikult kaotaks. Seisa kuuvalges toas akna all või õues ning lausu kuu poole pöördudes: “Kuu! Nii nagu sina kahaned, kahanevad ja kaovad ka minu mured!”. Lausu seda kolm korda ning tunneta, kuidas probleemidele hakkas lahendus juba saabuma.
Aianduses tasuks tänasel päeval rohida ning umbrohutõrjet teha, see laseb peenardel ja aiamaal pikalt ilma tülika maltsata olla. Istutamisega tasuks oodata noore kuu ajani, sest praegu mulda pandud taimed ei taha eriti jõudsalt kasvama hakata.
Toimetas Katrin Oidra

Seotud