Kuidas valida partnerit: kas tema ongi see õige?

Kuidas mõista, kas suhe, mida oled alustanud või alustamas, jääb ka kestma? Kas partner, kelle oled valinud, on sinu jaoks just see “õige”?

Kõigepealt vali endale mees, kellel on elus kindel siht. Teiseks, tee kindlaks, kas sina usaldad tema valitud teed. Kui sa oled mehe kõrval, kellel on elus kindel suundumus, mida ka sina usaldad, siis võid sa ennast tunda vabalt ja lõõgastuda oma loomupärases seksuaalses olemuses. Sa suudad teda tema eesmärgi järgimises toetada. Kui sa tema suundumust ei usalda, siis ei taha sa seda ka toetada. Seda paneb ta sulle pahaks ja tunnetab teie läheduse ajutisust. Meest ei häiri miski rohkem kui teadmine, et tema oma elukaaslane eitab tema suundumust. Sa ei pea seda ilm­tingimata välja ütlema. Ta tunnetab seda ka ilma sõnadeta ja tõmbub sinust eemale. Kui sa ei usalda oma mehe valitud elusuunda, siis kisub see teid lõpuks lahku.

Kui sa tahad teada, kas tasub mehega lähedasi suhteid luua, siis küsi endalt need küsimused. Kõigepealt, kas ta teab, mida ta elult tahab? Tal peab olema kindel eesmärk, muidu ei suuda ta sulle pakkuda oma jõulist armastust. Teiseks, kas sa usaldad tema valikut? Vali endale mees, kelle eesmärke sa hindad. Vali endale mees, kellega sa tun­ned end rahulikuna, sest sa saad tema ausameelsust, elusihti ja tugevust usaldada. Vali endale mees, kelle südamesoovid on seotud sinu omadega.
Kui kaua ma peaksin ootama, et ta muutuks? Kui sa soovid teada, kas mees on sulle sobiv kaaslane, siis saladuse võti on järgmine. Kas sa saad teda usaldada selli­sena, nagu ta on praegu, või loodad, et suudad teda muuta. Kohe, kui sa leiad ennast mõtlemas, et sa peaksid teda muut­ma, tea, et sul on muresid. Kui mees ei ela juba praegu sellist elu, mis teid ühendaks, siis ei tasu sul muutustele lootma jäädes ennast siduda.
On täiesti loomulik loota, et suudate lähedussuhetes kasvada ja muutuda, aga usaldada tuleb sul teda sellisena, nagu ta praegu on. Usalduseta ei saa luua muutumiseks ja armastamiseks kindlat aluspõhja. Kui sa ei usalda teda sellisena, nagu ta praegu on, siis teil tegelikult ei olegi intiimsuhet.
Vali endale usaldusväärne mees, aita tal kasvada, et sinu tunne tema vastu kestaks. Kui sa aga ei usalda oma meest sellisena, nagu ta on, siis tunneb ta seda. Kui sa ootad, et ta muudaks ennast, et sa saaksid teda usaldama hakata, siis oled sa alustanud lootusetut võitlust. Usaldus peab tekkima juba alguses, see on stardipunkt intiimsuse tekkimisele, mitte tulevikulootus. Igatahes, kui sa leiad end kellegi kõrval tema muutumist ootamas, oled teinud vale valiku.
Allikas: David Deida “Sellised need mehed ongi. Käsiraamat naistele meeste paremaks mõistmiseks”, kirjastus Pilgrim

Seotud