Kuidas luua selgus oma mõtte- ja tundetasandile?

Sügis edeneb, ilmad jahenevad, päevad lühenevad, on aeg pöörata tähelepanu iseenese sisse ja leida endas üles oma sisemine tuli, igavene leek. Leia omale väheke vaikset, rahulikku aega, istu mugavalt, sule silmad, hinga sügavalt ja suuna tähelepanu oma keskmesse.

Võta koht sisse oma sisemise igavese leegi valguses ja soojas kumas, nagu lõkke ääres. Istu ja võta vaatluse alla oma mõtted, sõnad ja teod. Mille ümber su mõtted viimasel ajal tiirlevad? Kas su sõnad on kooskõlas su mõtetega? Kas sinu teod on kooskõlas su mõtete ja sõnadega? Pole sugugi haruldane, et inimene mõtleb üht, räägib teist ja teeb hoopis kolmandat, ise seda teadvustamata.

Nüüd vaata ennast oma sisemise tule ääres istudes justkui kõrvalt, ilma emotsioonidega kaasa minemata ja hinnanguid andmata. Kui miski sind hirmutab või ärevaks teeb, siis lase sellest lahti. Millestki kinni hoidmine ei taga selle püsimist, kõik energiad tahavad voolata vabalt ja jäävad seniks, kuni neid toidetakse. Lase lahti ja usalda, elu kannab sind. Teadvusta oma mõtted ja tee otsus neid ise valida, mitte nendega automaatselt kohe kaasa minna, kui nad tulevad. Kui mõtled üht ja räägid teist või jätad oma tõe väljendamata, tekib sinus vastuolu. Kui see kestab kaua, võib tulemuseks olla füüsiline haigus. Kui mõtted ja sõnad on küll kooskõlas, aga tegusid ei järgne või teod pole mõtete ja sõnadega kooskõlas, on tulemuseks jällegi disharmoonia, pinge ja ärevus ning raske või rõhuv tunne kehas. Mida siis teha? Alusta mõtetest, sest mõtted loovad su elu. Õpi oma mõtteid jälgima, teadvustama ja juhtima. Õpi korduvaid mõttemustreid ära tundma ja muutma. Õpi end ka ausalt väljendama.

Ei pea tegema halva mängu juures head nägu. Võid lubada endal väljendada nii positiivseid kui ka negatiivseid tundeid, ühtki emotsiooni pole vaja varjata ega häbeneda, väljenda neid ausalt, ennast ja teisi kahjustamata.

Sageli saavad emotsioonid hakata vabanema ja lahenema just alates teadvustamisest ja väljendamisest. Hakatuseks tunnista endale ausalt, mida tunned, aga ära mine selle tundega kaasa. Tunne on tunne ja sina oled sina, te pole sama, pole üks.

Mõtte- ja tundetasandil selgust luues saavad hakata tulema ka oma tõega kooskõlalised teod. Nii lahti laskmised ja loobumised, kui ka loomised. Sihid ja tegelikud soovid saavad selgemaks ja tuleb ka energia oma eneseteostuse teel edasi liikumiseks ning avanevad uued võimalused. Ainult sa ise saad oma harmoonia taastada ja selles püsida.

Hakka otsast pihta, tehes kasvab ka meisterlikkus. Kaotada pole sul midagi, võita aga palju. Sisemine tuli soojendab ja puhastab sind ning näitab sulle teed.

Allikas: Mõtted ja sõnad mõjutavad meie ajukeemiat

Reaalsus on meie mõtete konstruktsioon

Tunnete muutmine: praktilised sammud positiivsete tunnete tekitamiseks

12 moodust, kuidas oma rahutuid mõtteid vaigistada

Maagilised laused: kas positiivsed afirmatsioonid tõeliselt töötavad?

15 asja, millest loobumine muudab elu õnnelikumaks

Ärevuse varjatud sõnumid ehk kas oled oma elus ikka õigel teel?

Seotud