Kuidas astuda vihast üle?

Minu võidud siin elus on tulnud ainult läbi selle, et ma ei vasta kurjale kunagi samaga. Viha energia saab transformeeruda positiivseks ja kasulikuks armastavaks jõuks ainult selle inimese elus, kes on loonud endale midagi head, kes tõstab ennast meeldivasse enesetundesse ja loob oma elu teadlikult paremaks. Selleks tuleb keskenduda enda elule, mitte teiste tegemistele ja tegemata jätmistele, kirjutab Ilona Karula lehel Algolemus.com.

Mida paremini sinu elus asjad kulgevad, seda vähem koged sa viha energiat. Viha lahtub ise ja asendub andestusega, kui meie seisund on andestamise vastuvõtmiseks valmis. Täieliku andestamise pinnaseks on vaja aga vihast vaba vundamenti.

Sa ära vasta kunagi samaga. Sa vasta mitte-vastamisega, et sul jääks aega tegeleda enese tervendamise ja elu loomisega.

Arvesta, et iga võitlus on võitlus iseendaga.Kunagi pole ühte süüdlast. Enamikul tülidel, konfliktidel ja draamadel on mitu osapoolt, sest kõik on ju millestki alguse saanud. Süüdistada saame üksteist selles, et igaüks tõlgendab asju omamoodi ja me pole valmis teineteist südame kaudu kuulama.
Mõistus nõuab jalgu trampides oma õigust taga ning selle asemel, et tegeleda teineteise mõistmisega, kulutame oma jõudu tõestamisele, kuidas sina oled vale ja mina olen õige. Peale jääb enamasti see, kes on osavam sõnaseadja, ent võitjat pole kummastki. Seega, tõestamine – see on kõige otsesem vägivalla energia, et viha vibratsioonidega teisele “ära teha”.

Iga kord, kui sa haavad, solved või kahjustad kedagi, siis torkad ja määrid sellega iseennast, sest negatiivne energia ning halvad mõtted kahjustavad esmalt su enda biovälja, mitte teise biovälja. Ajal, mil sina vihast keed, istub teine rahuliku südamega kodus ja teeb enese jaoks midagi meeldivat. Sina aga põletad ennast, sest mängid tulikuuma palliga oma pihkude vahel.
Kõik, mida sa ütled-mõtled, tuleb ju sinu seest, kuulub sulle ja pöördub varem või hiljem omaniku juurde tagasi.

Oma uhkus tasuks veel enne alla neelata, kui see jõuab muutuda sind hävitavaks põlguseks. Las teine olla targem, tublim ja õigem – saagu tema tahtmine. Sinu asi ei ole sellele vastu võidelda. Sinu asi on vägivallatu suhte juurde jääda, et mitte kahjustada ennast ega teisi.

Vali alati helendus ja helendamine.Kõrgemas sageduses meie auraväli võimendub ja hakkab helendama.

Lastes valgusel enda seest paista, valgustab see ka sind ümbritsevat keskkonda. Selleni juhatavad sind ainult helged ja heledad mõtted. Kui päike paistab sinu peale, paistab päike ka teiste peale.
Võta enda sees vastu otsus, et sa valgustad kogu jama enda ümbert nii heledaks, et sellel ei ole kohta, kust välja paista või sinu ellu trügida.

Mulle meeldib üks ingliskeelne ütlus, mis mind alati inspireerib: “Kill them with success and bury them with smile.” Et see liialt musta huumorina ei kõlaks, tõlgin selle kaunimasse vormi.
“Pimesta viha oma valgusega ja varjuta kurjus oma naeratusega.”

Ilona Karula

Allikas: Viha – kuidas sellega toime tulla ja sellest vabaneda?

Tiibeti meditsiin: kuidas kontrollida kolme peamist halba emotsiooni, mis mürgitavad meie tervist

Andestamine on tugevate eesõigus

Seotud