Kui tahad armastust ja tunnustust, siis pead ka ise andma armastust ja tunnustust

Vastavalt külgetõmbeseadusele saad igas olukorras ja igal hetkel elus vastu just seda, mida oled ise andnud, olenemata sellest, kas ise seda seost tajud või mitte. Lihtsamalt öeldes saad alati seda, mida annad. On loogiline, et kui tahad armastust ja tunnustust, siis pead ka ise andma armastust ja tunnustust.

Iga päev on sul lõputult võimalusi kinkida teistele armastust ja tunnustust, ükskõik kellega sa ka ei kohtuks – sõprade, pereliikmete, töökaaslaste ja isegi võõrastega. Naeratamine või komplimendi tegemine, lahke sõna või lahke tegu või isegi lihtsalt sõnatult südames kellegi vastu armastuse tundmine – need kõik on näited armastuse ja tunnustuse andmisest.

Kui oled õnnelik, siis on see sinu jaoks tagatis, et jagad positiivsust ja armastust kõigile, kellega kokku puutud. See kehtib isegi siis, kui suhtled inimestega vaid põgusalt kas poes, liftis, bussis või isegi telefoni teel. Kui sinu head tunded lähevad korda kas või ühele inimesele, kellega kokku puutud, siis on selle ühe suhtluse mõju sinu elule peaaegu mõõtmatu. Kui jagad kellelegi armastust ja tunnustust, siis tuleb see armastus sinuni tagasi, aga palju suuremal määral, kui oled ehk ise seda oodanud.

Kui jagad teisele inimesele armastust ja see armastus mõjutab teda positiivselt, siis võib ta selle armastuse edasi anda ka kellelegi teisele. Ükskõik kui paljusid inimesi see positiivselt mõjutab ning ükskõik kui kaugele sinu armastuse mõju levib, jõuab kogu see armastus alati sinuni tagasi. Ja see armastus naaseb sinuni selliste olude, inimeste ja sündmuste kujul, mida sa oma elus armastad.

Üks kõige võimsamaid harjutusi on andmine ilma ootuseta midagi vastu saada. Kui annad täiest südamest, haarab külgetõmbeseadus sellest signaalist kinni ja toob armastuse ringiga tagasi ka sinu ellu.

Samuti leiad, et täiest südamest andmine on üks kõige rõõmuküllasemaid asju, mida teha saad, sest annad seda tehes teistele endast parima osa! Annad oma tõelise olemuse, milleks on armastus.

Meie kõigi kõrgeim vägi on tõepoolest armastus ja see on ainus asi, mida on meil kõigil saadaval piiramatus koguses. Ühelgi inimesel pole vähem armastust kui kellelgi teisel ning samuti pole olemas piire armastuse hulgal, mida igaüks meist suudab endast esile kutsuda.

Meil on iga päev võimalus kasutada seda võimast ja piiramatut väge, mis on meie valduses, ning jagada seda kõigiga, kellega kokku puutume.

Kui palju armastust annad sina teistele ühe päeva jooksul?

Armastuse andmine tähendab teiste tunnustamist ja kiitmist, teistele naeratamist, tänu avaldamist ja lahkete sõnade lausumist. Võid autoga sõites teisi liiklejaid viisakalt kohelda. Võid kinkida naeratuse parkimiskorraldajale. Võid soojalt tervitada poemüüjat või inimest, kes sinu hommikust kohvitellimust täidab. Võid jagada armastust nõnda, et lased võõral enne lifti siseneda, ning võid jagada armastust nõnda, et küsid, millisele korrusele ta läheb, ja vajutad tema eest nuppu.

Kui keegi midagi maha pillab, võid ulatada abikäe ja pillatud asja tema eest üles korjata. Võid südamlikult emmata inimesi, keda armastad. Ja sa võid jagada kõigile tunnustust ja julgustust.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Seotud