Ava külgmenüü

Kui sind hoiab tagasi hirm läbikukkumise ees, siis ei saa sa ka edu saavutada

Me laseme läbikukkumise hirmul takistada ennast püüdlemisel selle poole, mida soovime. Tihtipeale ei taha me endale ega veel vähem teistele tunnistada, mida me tegelikult tahame. Arvame, et seda tehes peame midagi ka ette võtma ja siis võime ebaõnnestuda. Niisiis on ohutum üldse mitte teada, mida tahame. Oleks me imikutena niimoodi käitunud, roomaksime senimaani ja poleks öelnud oma esimest sõna suurest hirmust, et see võiks olla vale sõna.

Läbikukkumine ei ole oma olemuselt valulik või negatiivne. Teise nurga alt vaadatuna on see lihtsalt eduni viiv tagasisidestav protsess. Suurem osa inimestest, kelle ettevõtmisi on saatnud edu, on elanud üle korduvaid tagasilööke ning proovinud seetõttu pidevalt uusi lähenemisi. Nad kasutavad „ebaõnnestumist“ tagasisidena, et midagi peaks muutma, mitte märgina, et neil oleks inimesena midagi viga. Vaata enda ümber – üldiselt on need niinimetatud edukad inimesed kogenud palju rohkem ebaõnnestumisi kui need, keda me nimetame läbikukkunuteks.Kui pillad palliÕpetasin varem lavakunsti õpilastele Alexanderi tehnika järgi rühti ja liikumist. Lavakunstimaailmas on palju pinget ja konkurentsi, mistõttu võib lõõgastumine nende jaoks keeruline olla, isegi kui nad teavad, et see aitaks neil paremini esineda.Õpetasin neile kolme palliga žongleerimist, et nad õpiksid teadlikult lõdvestunud hoiakut hoidma. Alguses tõmbusid nad pingesse, sest nende suurim hirm oli pall maha kukutada – läbi kukkuda, nagu nemad seda mõistsid.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.