Kui sa ei ole oma eluga rahul, siis muuda seda. Kui sa ei muuda midagi, siis ka see on otsus…

Vahest on nii, et kui inimene teeb tööd ja teeb seda halvasti või hoolimatult, siis ta hiljem kurdab: “Kas te teate kui vähe ma saan selle töö eest palka?”. Saab vastata jah, ma tean! Aga siis tekib küsimus, et mida Sa siin teed, miks Sa teed seda tööd. Kõik on ju lihtne – kui ei meeldi, ära tööta selles ametis ja kogu lugu. Ja olgu nii kõiges, kirjutab Alexis Varnum oma Facebooki lehel.

Kui sul on halb elada koos oma partneriga, elukaaslasega, abikaasaga – ära ela temaga, muuda oma elu. Kui Sul on äripartnerid kellega on võimatu koostööd teha – vaheta nad välja. Halvasti seljas istuv ülikond anna sellele, kes saab seda kanda. Kui sa sisemiselt ennast halvasti tunned, siis võta kätte ja tegele oma sisemise maailmaga. Kui Sinu tervis on vilets, siis ravi ennast. Kui sulle ei meeldi elada selles riigis, siis koli teisse riiki. Kõike, mis Sulle ei meeldi, saab lahendada, lihtsalt Sina hoiad kinni asjadest, mida pead ülitähtsateks. Kui sa ei ole rahul, siis tee midagi ja ära virise.

Kui Sa midagi ei muuda, kui sa midagi ei tee, tähendab Sul on hea olla. Milleks siis viriseda? Ole aus iseendaga – Sul on hea olla oma pisikeses maailmas. Kerge on jonnida, halada, nutta, kannatada ja olla ohver. Nii tore on, kui keegi on kaastundlik ja lubab nutta oma õlal. Hea oleks kui keegi teeks otsused Sinu eest. Hea on, kui keegi aitab, hoolitseb, päästab, kannab kätel. On mugav, kui Sa oma eluga ei peagi midagi tegema, kui ei pea endasse vaatama, kui ei pea oma tühjust nägema. Hea on klammerduda ja olla mittevastutav oma elu eest. Elada selles jamas ongi Sinu mugavuse tsoon.

Selles kõiges on suur elu mõtte. Kui Sa pole ohver? Siis kes Sa oled? Kui Sa üks päev ei saa kaevata enda elu üle, mida sa siis teed? Midagi ju tuleks teha. Kui Sinult võtta ära rist mida sa tassid ja mõtled, et see on väga raske, mis siis Sulle jääb? Kuhu Sa lähed ilma ristita millega oled harjunud? Kuidas sa saad ilma selleta elada?

Mitte otsustada on ka otsus. Mitte muuta on ka valik. Kui sa teed selle valiku, siis tunnista seda, aktsepteeri, ole sellega ja ela selles, saa oma boonused ja naudi. Kuid ära muuda teiste elu kannatuseks, nemad ei pea mängima Sinu mänge ega kandma vastutust Sinu elu eest. Tunnista endale – Sa oled seal, kus Sa tahad olla ja selles ongi Sinu tõde.

Allikas: Kas oskad ja julged teha elu muutvaid valikuid?

Hakka külvama seda, mida tahaksid lõigata ja andma seda, mida tahaksid saada ning sa näed imesid

Muuda oma elu: sinu jõupunkt asub praeguses hetkes

15 asja, millest loobumine muudab elu õnnelikumaks

Seotud