Kõrgvererõhutõve metafüüsilised ja psühhosomaatilised põhjused

Oma raamatus “Keha ütleb sulle: Armasta ennast!” kirjeldab Kanada metafüüsik Lise Borbeau levinumate haiguste ja tervisehädade metafüüsilisi põhjuseid ja lahendusi. Loe, mis on kõrgvererõhutõve psühhosomaatilised põhjused.

Katkend Lise Bourbeau raamatust “Keha ütleb sulle: “Armasta ennast!””

Kõrgvererõhutõbi

Füüsiline tõkestus

Arteriaalne hüpertensioon ehk kõrgvererõhutõbi tähendab normist kõrgemat (vere)rõhku arterites. Tuntakse kahte vormi: essentsiaalne ehk iseseisev ja sekundaarne kõrgvererõhutõbi. Esimese korral põhjus ei selgu, teise korral põhjustab rõhu tõusu arterites neeruhaigus või sisenõrenäärmete talitlushäire. Haigustunnused avalduvad kogu kehas ja nendeks võivad olla peapööritus, peavalud, väsimus, rahutus, hingamisraskused, unetus, soolestiku tegevuse häired ja emotsionaalne labiilsus. Kaugelearenenud haigus võib esile kutsuda veresoonte rebenemise südames, peaajus, neerudes või silmades.

Emotsionaalne tõkestus

Selle haiguse nimetus räägib iseenese eest: haige osutab endale oma üliemotsionaalsuse tõttu tugevat survet, elab lõputult üle ühtesid ja samu situatsioone, mis meenutavad talle vanu kinnikasvamata emotsionaalseid haavu. Ta kaldub ka olukordi dramatiseerima ning intensiivne mõttetegevus sunnib teda kogema arvukalt igasuguseid emotsioone. Tegu on väga tundliku inimesega, kes tahab, et kõik teised ta ümber oleksid õnnelikud. Ja nii võtab ta enda kanda liiga suure koorma, tõstes rõhku (suurendades survet) oma eesmärgi saavutamiseks.

Mentaalne tõkestus

Kõrge vererõhk on sõnum kehalt, et pead hoolitsema enda eest. Oma potentsiaali eest vastutad sa ise. Sinu missiooniks sellel planeedil ei ole korraldada teiste elu, hoolitseda selle eest, et nad oleksid õnnelikud. On olemas piir selle vahel, kas sa armastad kedagi või oled vastutav tema õnne eest. See ei tähenda, et pead need inimesed üleüldse unustama, tundmata mingitki vastutust, lihtsalt sul tuleks mõnevõrra muuta oma arusaamist sõnast „vastutus“. See vabastab sind ülemäärasest pingest, mis ei lase sul elada olevikus ja elust rõõmu tunda.

Vaimne tõkestus ja järeldus

Et mõista vaimset tõkestust, mis takistab sul oma tõelise Mina vajaduste rahuldamist, esita endale raamatu lõpus toodud küsimused. Nii saad täpsemini määratleda oma füüsilise probleemi tõelise põhjuse.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt ilmunud Lise Bourbeau raamatust “Keha ütleb sulle: “Armasta ennast!””.

Seotud