Koolitaja Anthony Robbinsi nõuanded: vabane negatiivsest mõttemustrist kümne päevaga!

Ameerika enesemuutmisguru ja esinemiskoolitaja Tony Robbins annab nõu, kuidas kümne päevaga vabaneda oma negatiivsetest mõttemustritest ja tuua oma ellu rohkem positiivsust.

Kümnepäevane vaimne ülesanne

1. reegel. Keela endal kümme päeva järjest peatumast mistahes halval mõttel või tundel. Keela endal ära mistahes jõudu võtvad küsimused või nõrgestav sõnavara või metafoorid.

2. reegel. Kui tabad end keskendumast negatiivsele – ja kindlasti teed sa seda -, siis pead otsekohe kasutama tehnikaid, et keskenduda paremale emotsionaalsele seisundile. Eriti kasuta probleeme lahendavaid küsimusi, näiteks: “Mis on selles head? Mida saab täiuslikumaks muuta?” Pea meeles, et selliseid küsimusi esitades eeldad, et kõik saab täiuslikuks. Need muudavad su seisundit. Niiviisi küsides sa ei ignoreeri probleemi, vaid tekitad õige seisundi, milles taipad, mida tuleb muuta.

3. reegel. Ole kümme päeva järjest valvas ja tähelepanelik, et keskenduksid kogu aeg lahendustele, mitte probleemidele. Ükskõik mis esile kerkib – keskendu kohe lahendusele.

4. reegel. Kui sul on tagasilööke – kui tabad end peatumast halval mõttel või tundel – ära hakka end süüdistama. Sellest pole midagi, kui seejärel kohe oma tähelepanu positiivsele suunad. Ent kui pidevalt peatud päeva jooksul halbadel mõtetel või tunnetel, pead järgmisel hommikul alustama kümne päevaga otsast peale. Selle programmi eesmärk on kümme päeva järjest mitte mõelda negatiivseid mõtteid. Kogu seda protsessi tuleb alustada uuesti isegi siis, kui sul õnnestus kuni 9 päeva ülesannet täita, aga kümnendal mitte. Sa ehk küsid: “Kui kaua ma võin keskenduda negatiivsele, enne kui seda võiks pidada sellel “peatumiseks”?” Minu jaoks on see üks minut. Üks minut on rohkem kui piisav aeg, et suudaksime end kätte võtta. Meie eesmärk on tabada koletis siis, kui see on veel väike. Sa taipad juba 20-40 sekundi jooksul, kas oled millegi suhtes negatiivne olnud. Mina ei annaks sinu asemel endale mitte mingil juhul üle kahe minuti aega, et märgata väljakutset ja hakata seisundit muutma. Kaks minutit on kindlasti piisav aeg ära tunda, kas oled negatiivses meeleseisundis.

Purusta muster

Kui lubad endale negatiivsust viis minutit või rohkem, siis saad ise ka aru, et sellisel viisil ülesannet täites ei saavuta sa soovitud tulemust, vaid selle asemel lihtsalt õpid oma emotsioonidele kiiremini vaba voli andma. Eesmärk on lõpetada sellised asjad kohe, enne kui jõuad negatiivsesse meeleseisundisse. Kui ma esimest korda seda harjutust tegin, sain pärast kolme puhast päeva neljandal päeva millegi peale vihaseks ja negatiivsed emotsioonid kestsid viis minutit, enne kui mõistsin, mida ma teen. Ma pidin otsast alustama. Järgmisel rännakul tekkisid probleemid kuuendal päeval, aga seekord sain hakkama. Ma ei pidanud otsast alustama, sest keskendusin kohe lahendusele. Ma mitte ainult ei teinud seda dieeti edukalt läbi, vaid see sai aluseks uuele suurepärasele positiivsele mustrile, mis on kestnud senini, ja mistahes probleemide puhul – ka suurte väljakutsete puhul – suunan enamiku energiast nende lahendamisele. Sellest ajast alates käsitlen probleeme väljakutsetena. Ma ei keskendu probleemile, vaid otsekohe sellele, milliseid võimalusi see väljakutse annab.

Autor: Anthony Robbins

Allikas: Anthony Robbins “Ärata endas hiiglaslik vägi”, kirjastus Pilgrim


Seotud