Katrini KaardiKool V: Saatuse ratas, Õiglus ja Poodu

Jätkame taro kaartidega tutvumist. Uurime, mida näitab taro kaardisüsteemis Saatuse ratas? Mis tähendus on kaardil Õiglus? Mida soovib meile öelda Poodu?

Saatuse ratas on Suure Arkaani X kaart ja esindab planeetidest Jupiteri. Tähistab tegevusprintsiipi, mis elustab kõike. Kaardi keskel on ratas, mis traditsiooniliselt on kaunistatud mitmesuguste maagiliste sümbolite ja salamärkidega. Saatuse ratas tuletab meelde, et kõik on pidevas liikumises ja ainus kindel asi on see, et miski pole tegelikult jääv. Hoides kramplikult vanast kinni ja kartes kõike uut, muudab inimene ise oma elu keeruliseks. Ka kõigest heast jõuga kinni hoides teeme vea, tuleb suuta nautida positiivset, mis on olemas, tunda rõõmu ilma klammerdumata, ilma kartmata, et see kaob.

Kaart soovitab korrastada oma mõtted ja viimistleda oma plaanid, sest toimub pidev liikumine. Olge avatud, paindlik ja näete, kuidas suurepärased asjad leiavad tee teie juurde. Muutused on areng ning see kuidas teie saatus ja elu areneb, on paljuski ka teie enda kontrollida. Ennustamisel näitab kaart, et on aeg valida liikumissuund ning asuda oma plaane ellu viima lootusrikkalt ja heasse uskudes, sest ainult nii suudate avatud silmadega maailma näha ja osa saada ka elu poolt pakutud väiksematest ja suurematest üllatustest.

Õiglus on kaart numbriga XI ning tähtkujudest vastab kaaludele. Kaart  väljendab absoluutset õiglust. Pildil on kujutatud lihtsas riietuses naist, ühes käes kaalud ning teises mõõk.  Ta kaalub meie tegusid ning olenevalt tulemusest, tema käes olev mõõk kas kaitseb headust või karistab tehtud kurja eest.  Kaart väljendab suurt isiklikku vastutust. Kui toimime siiralt ja ausalt, siis meid tunnustatakse, kui aga sahkerdame või teeme teistele halba, siis meie pürgimised nurjuvad.

Kaart kutsub üles olema aus, seda ennekõike iseenda vastu, mitte looma illusioone või lihtsalt hoolimatusest asjadel minna laskma. Kõige eest siin elus tuleb vastust anda. Mõelge järele, kas olete seni käitunud nii nagu soovite, et teiega käitutaks. Kui soovite oma elus midagi muuta, siis jällegi, alustage iseendast. Meie maailm on selline nagu meie ise selle loome. Ennustamisel välja tules näitab kaart, et peame käituma ausalt, võtma elu sellisena nagu see on ning mitte looma illusioone. Saame täpselt seda, mida oleme ära teeninud. Samuti, olenevalt kontekstist, võib tähendada, et tuleb tegemist teha lepingute või muude juriidiliste dokumentidega.

Poodu on tähistatud numbriga XII ning planeetidest vastab Neptunile. Kaart viitab ohvri toomisele, tänu millele saabub tarkus. Pildil on kujutatud nooruk, kes on pea alaspidi ristile riputatud. Tema käed on seljataha seotud. Võiks arvata, et ta kannatab, kuid ei, ta on rahulik ja pigem äraootaval seisukohal. Ta justkui teaks, et ta ei mõista seda olukorda hetkel nagunii, seepärast on ta pigem rahulik ja ootab.

Kaart näitab ühelt poolt, et toimumas on ootamatud sündmused, mida hetkel veel ei mõisteta. Teiselt poolt palub kaart olla avatud ning selleks, et olukorrast paremini aru saada, vaadata asju teise nurga alt. Kui vaja, astuda samm tahapoole, et haarata kogu pilti. Oota, õpi ja säilita hingeline selgus. Ennustamisel välja tulles näitab kaart, et olukord on teie jaoks hetkel ebaselge kuid ärge muretsege selle pärast, kõik selgub omal ajal. Praegu on need teadmised teie jaoks veel liiga suured ning te ei mõistaks neid hetkel täielikult.

Loe ka eelmisi Katrini Kaardikoole:

IV – Võidukaarik, Tugevus, Erak

III – Keiser, Hiromant, Armastajad

II – Maag, Ülempreestrinna, Keisrinna

I – Suur Arkaan, Narr

Seotud