Katrini KaardiKool I: Taro maagiline maailm. Narr.

Taro kaardi spetsialist Katrin Oidra avab KaardiKooli õpetusteseerias lugejale salapärase taro maailma: tutvustab Suure ja Väikese Arkaani kaarte ning jagab ennustusnippe. Sarja esimeses osas taro süsteemist, Suurest Arkaanist ja viimase avakaardist Narr.

Olete ehk näinud mõnes esoteerikapoes salapäraseid ja pilkupüüdvaid taro kaartide pakke? Võib-olla on teile isegi tulevikku ennustatud? Või olete ise kaardipaki omanik, kuid kaardid tunduvad siiski kuidagi võõrad ja ei oska kusagilt alustada, et nendega lähemat tutvust teha?

Katrini KaardiKool viib teid taro kaartide maagilisse maailma, mis selgitab lahti kaartide tausta, kirjeldab tähendusi ning kõik see peaks teid kaartidega ka rohkem sõbraks tegema.

Taro kaartide päritolu ja süsteem

Kui rääkida taro kaartide ajaloost, siis on väga mitmeid versioone, kuidas kaardid on meieni jõudnud. Esimesed märgid taro kaartide kohta Euroopas pärinevad 14.sajandist. Väidetakse, et kaardid jõudsid Euroopasse kaugelt Indiast või Hiinast, samas on ka viiteid, et need tõid siia hoopis mustlased, maurid või araablased. Seega on ka kaartide Euroopasse jõudmine omamoodi salapärane.

Taro pakk koosneb 78st müstilisest kaardist, mis jagunevad Suureks ja Väikseks Arkaaniks ning mida kutsutakse ka suureks ja väikeseks saladuseks. Kaartidel on sümbolid, mis on pärit alkeemiast, astroloogiast, numeroloogiast, kabalast ja ka psühholoogiast. Kaardipakke on väga paljude erinevate kunstnike poolt kujundatud. Igaüks peaks leidma endale sobiva stiili ja kujunduse, mis räägib just temaga ja mille piltide abil on kaartidega kõige parem ühendust saada. Kõige levinum ja algajale õppimiseks kõige lihtsam on kindlasti Rider Waite’i taro kaardid – nende alusel on koostatud enamus taro käsiraamatutest ja sümbolite süsteemidest, seega on neid väga lihtne jälgida ja tähendusi omandada.

Kõige parem moodus kaarte tundma õppida, on alustada “Päeva kaardi” tõmbamisega. Sega pakk ära, keskendu ja võta lihtsalt pakist üks kaart tänase päeva jaoks. Siis uuri lähemalt, millega tegu on. Päeva lõpul saab teha kokkuvõtteid ja luua seosed. Selline meetod võimaldab kaarti tundma õppida, süveneda tema tähendusse ja leida just enda jaoks seosed ning tunnetada kaardi energiat.

Suur Arkaan

Alustame kaartidega tutvumist Suurest Arkaanist, mis näitab elu põhilisi energiaid ja suundi. Igal kaardil on oma nimi ja number, mis omab samuti tähendust. Kindlasti ei maksa kaartide tõlgendamisel lahterdada kaarte negatiivseteks ja positiivseteks, tasub vaadata just mitmekülgsust ja rikkalikku sümbolismi.

Erinevalt Väikesest Arkaanist ei jagune Suures Arkaanis kaardid mastideks. Kuna need kaardid tähistavad enamasti põhjapanevaid sündmusi ja olukordi, mis mõjutavad inimese tulevikku ja isiksuse kujunemist, siis mõnikord teostatakse ladumist üksnes Suure Arkaani kaartidega.

Kaart number 0: Narr

Suure Arkaani esimeseks kaardiks on Narr. Tihti ei loeta teda ülejäänud paki osaks vaid võetakse eraldiseisva kaardina. Teda tähistatakse numbriga 0 ja ta viitab uutele algustele ja lapselikule entusiasmile, millega muutused vastu võetakse. Kaart näitab, et elu on täis ootamatusi ja üllatusi ning ainus viis neid vastu võtta on olla muretu ja kartmatu ning usaldada saatust.

Paljud peavad kaarti ka hoiatuseks liigse tormamise ja rutaka käitumise eest, kuid pigem tasuks pöörata tähelepanu enda ja maailma usaldamisele. Kuulates oma südame häält ja järgides seda, ei saa te eksida. Narri kaardi puhul on tegemist juba ettekuulutuse saanuga, kes jõuab turvaliselt sihtkohta. Samuti ütleb kaart, et ära kahetse olnut ja ära muretse oma mineviku pärast, võta sealt parim kaasa, ülejäänu lase lahti ja asu julgelt ja ilma minevikku kahetsemata teele. Seega võiks kaardi tunnuslauseks olla: ainult olles spontaanne, saad muuta oma elu ja saabub uue eluperioodi algus.

KaardiKoolis jagab õpetust taro spetsialist Katrin Oidra

Seotud