Kasuta tänulikkuse võtit: 7 asja, mis viivad sind kohe tänulikkuse lainele

Tänulikkuses olemine ei tähenda muud, kui seisatad, võtad hetkeks aja maha ja nii võid ka keset kõige suuremat segadust häälestuda hetkeks sellele, mille eest võid tänulik olla. Tänulikkust on väga raske tekitada aga siis, kui elus ei pruugi kõik olla nii nagu sooviksid. Aga ka sel hetkel on võimalus olla tänulik väga fundamentaalsete aspektide üle oma elus. Ja püüdes iga päev endasse kasvõi veidikenegi tänulikkust ankurdada, võib see olla võti, mis viib sind edasi palju armsama ja kergema olemise ja elu suunas.

Tänulikkus on nagu võti, justkui kinnitus Universumile, et aktsepteerid elus kõike, mis sinuga aset on leidmas, olgu selleks nii kaotused kui ka võidud.

Siit järgnevad armsad mõtted, kuidas saad oma teadvuse ja mõtted viia tänulikkuse lainele kohe.

1. Olen tänulik, et olen olemas! Sinu olemasolu, kohalolu, teadvelolek selles maailmas on ainus asi, mis on tähtis ja mida sul on vaja teha! Sa ei pea olema rikas ega ka vaene, sa ei pea olema tubli ega ka laisk, sa ei pea olema ei väsinud ega virk, vaid pead lihtsalt OLEMA. Ole tänulik, et saad lihtsalt olla ja elada!

2. Olen tänulik, et hingan! Ja eriti tore on, kui hingad keskendunult, vaikselt, armsalt, selgelt, ühtlaselt. Ja lubad igal hingetõmbel siseneda uue eluenergiaga ja välja hingates oled tänulik iga hingetõmbe eest, mida saad siin planeedil Maa teha. Yogide teadus ütleb, et inimestele on siia Maa peale antud teha teatud arv hingetõmbeid ja kasutada teatud kogus praanat ehk elus olemise energiat. Ole tänulik, et sulle on antud need hingetõmbed ja tea, et iga hingetõmme kannab sind elus edasi ja teadlike rahulike hingetõmmete abil võid pikendada oma eluiga – ole tänulik iga hingetõmbe eest!

3. Olen tänulik, et näen! Ja kui sa avad oma silmad, siis vaatagi enda ümber. Vaata loodust, mis on nii tüüne. Vaata inimesi enda ümber. Vaata oma lähedasi. Vaatle, vaata, ole tähelepanelik! Ole tänulik, et sulle on antud nägemismeel!

4. Olen tänulik, et saan puudutada! Võid kallistada esimest lähedast inimest, kes on sinuga! Võid tunda lähedust, mis toidab hinge ja kosutab meelt. Lähedust, mis purustab eraldatuse ja hirmu. Võid tunda, et siin planeedil on veel inimhingi, kellega koos kõnnid. Oled tänulik nende olemasolu eest ja läheduse eest, mida võid nendega kogeda!

5. Olen tänulik, et võin naeratada! Ja naeratuse eest ei küsi keegi mitte midagi, see on tasuta grimass sinu näo miimikas – naerata kohe! Sinu aju reageerib naeratusele nagu rõõmupillile – see aktiveerib ajus õnne tekitavad hormoonid! Ja naerata suure tänulikkusega, kiigates pilvede vahelt piiluva päikese poole! Ja kui päikest ei ole, kujuta ette, et oled ise kiirgav päike, kui vaid naeratad!

6. Olen tänulik, et saan oma tundeid väljendada! Tunnete väljendamine annab sulle võimaluse olla inimene ja seda suure algustähega! Ka rõõm on tunne, ka kurbus on tunne, ka viha ja armastus on tunded ja ka tänulikkus! Ole tänulik terve oma tunnete vikerkaare eest!

7. Olen tänulik enda sees kasvava ja särava armastuse eest! Ja see armastus on tõesti sinu sees olemas, seda pead lihtsalt kogema ja seda ei saa keegi sulle õpetada ega näidata, aga saab ainult sulle meelde tuletada, et leiaksid selle iseenda põuest üles!

“Kui me väljendame tänulikkust, ei tohiks me ealeski unustada, et meie kõrgeim väärtus on mitte ainult sõnu lausuda, vaid ka nende järgi elada.”– John F. Kennedy

Loe lisaks: Tänulikkus toidab, tänamatus hävitab

7 viisi, kuidas avada oma südametšakrat

Kuus tänulikkuse harjutust, mis toovad su ellu rohkem rõõmu

Suurim voorus on tänulikkus, mis avab kõik südamed ja keerab lahti lukustatud väravad

Leia endas rahu: andestuse ja tänulikkuse meditatsioon

Seotud